reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg karta ciazy

P

Papuszka16

Gość
Cześć 🙂 Dziewczyny ile razy można robić usg w ciazy? Jak to jest z wizytami? Czy do 10 tygodnia trzeba mieć już założoną kartę ciazy? Karte ciazy zakłada się po wynikach z krwi?
 
reklama
Cześć 🙂 Dziewczyny ile razy można robić usg w ciazy? Jak to jest z wizytami? Czy do 10 tygodnia trzeba mieć już założoną kartę ciazy? Karte ciazy zakłada się po wynikach z krwi?
USG ile potrzeba. Wizyty jak lekarz zadecyduje w zależności od sytuacji.
Kartę ciąży zakładają różnie, zależy od lekarza. Jeden załpży od razu, drugi dopiero jak na USG jest widoczna akcja serca.
 
USG ile potrzeba. Wizyty jak lekarz zadecyduje w zależności od sytuacji.
Kartę ciąży zakładają różnie, zależy od lekarza. Jeden załpży od razu, drugi dopiero jak na USG jest widoczna akcja serca.
Ok dziekuje. Chodzi też o becikowe. Jednym z wymagań jest bycie pod opieką lekarską nie później niż od 10 tc. Czy do tego czasu trzeba pójść do ginekologa czy założyć kartę ciazy?
.
 
Ok dziekuje. Chodzi też o becikowe. Jednym z wymagań jest bycie pod opieką lekarską nie później niż od 10 tc. Czy do tego czasu trzeba pójść do ginekologa czy założyć kartę ciazy?
.

Masz być pod opieką lekarską przed 10tc, a nie mieć kartę ciąży. Naprawdę czytanie ze zrozumieniem nie jest takie trudne ;)
 
No ok, skoro umiesz czytać ze zrozumieniem to możesz podpowiedzieć mi co w przypadku gdy byłam u ginekologa A prywatnie, nie założył karty ciazy, zrobił usg i powiedział że w 6 ciałko jest jeszcze za małe. Kolejny termin wizyty i innego lekarza do którego chciałam się zapisać jest po 10 tc ciazy (również prywatnie) i co teraz ? Gdzieśo tym mogę przeczytać ze zrozumieniem?
 
Oczywiście - powinnaś uzyskać zaświadczenie od lekarza nr 1 🤷‍♀️
A kolejne zaświadczenie mieć od lekarza nr 2.

Po zaległą wypłatę od poprzedniego pracodawcy, poszłabyś do nowego?
 
Oczywiście - powinnaś uzyskać zaświadczenie od lekarza nr 1 🤷‍♀️
A kolejne zaświadczenie mieć od lekarza nr 2.

Po zaległą wypłatę od poprzedniego pracodawcy, poszłabyś do nowego?
Ok, przy założeniu że pierwszy lekarz będzie chciał takie zaświadczenie widać . Nie wiem jak to działa. Myślałam że to jedne zaświadczenie.
 
reklama
reklama
Do góry