reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG połówkowe

Dołączył(a)
2 Marzec 2020
Postów
3
Witam wszystkich, mam pytanie odnoście USG w późniejszych tygodniach ciąży, kiedy brzuszek jest już widoczny. Czy macie wykonywane USG całkiem na płasko leżąc? Z tego co wiem kobieta nie powinna leżeć całkiem na płasko, a USG połówkowe trwa około 20-30min. Całkiem na płasko, gdy leżałam na poprzednim krótszym badaniu USG, nie widziałam monitora i czułam dyskomfort.
 
reklama
Rozwiązanie
Badanie na płasko. Na badaniu połówkowym byłam w klinice i monitor dla mnie był na ścianie. Kiedy musiałam patrzeć w ten który lekarz, ręce pod głowę i na spokojnie.
Jeśli chodzi o spanie to na plecach się nie powinno, żeby nagle do góry chyba nie wstać, no i też może robić się słabo. Ja spalam, na plecach, na boku prawym i lewym, w dzień porodu jeszcze spałam na brzuchu, a miałam ogromny. Właśnie na połówkowych pytałam czy ma to jakiś wpływ na dziecko, bo sama nieświadomie się na ten brzuch w nocy przekrecalam, zresztą jak całe życie. Usłyszałam, że nie i żeby mnie upewnić, zmierzyła ile od brzucha jest do dziecka, tłumacząc co i jak. Że nie ma szans żebym uszkodziła tak dziecko. Ale oczywiście żebym takich pozycji unikała specjalnie...
Witam wszystkich, mam pytanie odnoście USG w późniejszych tygodniach ciąży, kiedy brzuszek jest już widoczny. Czy macie wykonywane USG całkiem na płasko leżąc? Z tego co wiem kobieta nie powinna leżeć całkiem na płasko, a USG połówkowe trwa około 20-30min. Całkiem na płasko, gdy leżałam na poprzednim krótszym badaniu USG, nie widziałam monitora i czułam dyskomfort.
Ja robilam usg polowkowe i lezalam plasko. Widzialam monitor. Kto Ci powiedzial, ze nie powinna? Jesli czujesz dyskomfort to mowisz lekarzowi, ze nie dajesz rady w tej pozycji. Kazda kobieta inaczej odczuwa dolegliwosci, ja moglam lezec na plecach jeszcze, pozniej juz nie moglam, a pod koniec ciazy spalam na plecach, a raczej budzilam się z boku na plecy. Poczytaj bloga mamyginekolog o tym jak lezec, spac w ciazy.
 
Hej, ja też miałam na płasko, było to niewygodne ale do przeżycia. Ogoónie nie powinno się spać na plecach ale takie chwilowe leżenie nie powinno nic złego zrobić, jak się poczujesz gorzej to należy powiedzieć lekarzowi :)
 
Ale na połówkowym brzuch nie jest jeszcze duży i można leżeć na płasko. I w 40tc można na płasko. Zaleca się, żeby kobieta spała i odpoczywała na boku i to najlepiej lewym, ale leżenie na plecach na usg nikomu krzywdy nie zrobi :p
 
Dzięki za odpowiedzi, ja również czytałam że nie wskazane jest leżenie, spanie na płasko. Widziałam na zdjęciach w necie, że kobiety podczas USG nie leżą całkiem na płasko, dlatego zadałam to pytanie, jak jest u Was. Już wiem, że podobnie jak u mnie. Wielkość brzucha to raczej indywidualna sprawa, niektóre kobiety mają widoczny bardziej innej jeszcze nie.
 
W maju zeszłego roku miałam wykonywane USG prenatalne połówkowe.Przez 40 minut leżałam na płasko ,podczas gdy pani doktor skrupulatnie opisywała mojego malutkiego synka.I później każde wykonywane USG miałam na płasko.W domu stosowałam się do leżenia na lewym boku .
 
reklama
Ja również polowkowe (i każde późniejsze usg też) miałam leżąc na płasko. Dodatkowo na polowkowym leżałam też trochę na prawym boku bo córka nie chciała się obrócić i żeby ją dokładnie zbadać lekarz kazał się położyć na boku.
 
reklama
Badanie na płasko. Na badaniu połówkowym byłam w klinice i monitor dla mnie był na ścianie. Kiedy musiałam patrzeć w ten który lekarz, ręce pod głowę i na spokojnie.
Jeśli chodzi o spanie to na plecach się nie powinno, żeby nagle do góry chyba nie wstać, no i też może robić się słabo. Ja spalam, na plecach, na boku prawym i lewym, w dzień porodu jeszcze spałam na brzuchu, a miałam ogromny. Właśnie na połówkowych pytałam czy ma to jakiś wpływ na dziecko, bo sama nieświadomie się na ten brzuch w nocy przekrecalam, zresztą jak całe życie. Usłyszałam, że nie i żeby mnie upewnić, zmierzyła ile od brzucha jest do dziecka, tłumacząc co i jak. Że nie ma szans żebym uszkodziła tak dziecko. Ale oczywiście żebym takich pozycji unikała specjalnie. Później jak był wielki to już samo wyszło, że na płasko się spać nie dało, ale i tak jego większą czescia. Myślę, że nikt nie jest w stanie przeleżeć na lewym boku 9 miesiecy.
 
Rozwiązanie
Do góry