reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG w ciąży

Dołączył(a)
5 Marzec 2022
Postów
4
Hej wszystkim! Jestem tu nowa. Jestem w 14 tygodniu ciąży i mam pytanie. Czy do lekarza ginekologa mogę iść i powiedzieć, że chcę aby zostało wykonane samo usg?
 
reklama
Moze nie chce badania na fotelu, gdzie jest zakładany wziernik itp. Ja poza usg bylam tak badana przez 9 miesiecy, a nie powiem nie lubiłam tego, ale trzeba bylo....
Chyba nikt tego nie lubi. A szczególnie jeszcze jak pójdzie się do szpitala i badają różni lekarze a nie tylko ten „nasz” znany. Czasem myśle ze pod tym względem w ciąży traci się wszelka godność heh ale jest to konieczne wiec jak trzeba to trzeba, lekarz nie ma innej możliwości żeby zbadać choćby szyjkę
 
To chyba kwestia indywidualnego podejścia, dla mnie np to nie jest żaden problem. W szpitalu w 12tygodniu gdy dostałam krwotoku to poza obcym lekarzem był mały tłum ludzi, pielęgniarki asystentka uczniowie ... także tak jak mówię, dla mnie to normalne badanie i nie odczuwam przy tym żadnego stresu czy skrępowania.

Ale jeśli ktoś nie przepada za tym badaniem to w sumie poprosić chyba można żeby ominąć tę część badania tlumacząc to właśnie skrępowaniem czy brakiem komfortu, nie mniej są momenty gdy takie badanie jest po prostu konieczne.
 
reklama
Z tego co widzę autorka postu założyła nowy wątek, gdzie tak jak myślałam opisuje czy tam pyta o badanie ginekologiczne na fotelu, do którego ma niechęć, traumę i poczucie wstydu. Nie będę się w to zagłębiać, ale myślę, że w większości przypadków jest to pewna konieczność.
 
Do góry