reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Utrzymująca się SAPKA

Crazy Girl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2010
Postów
2 304
Dziewczyny proszę o pomoc jeśli którakolwiek miała z tym do czynienia lub słyszała o tym. Moja 10 tygodniowa córka ma sapkę od 2 tygodnia życia. Sapka jest bardzo dokuczliwa dla niej bo nie może spokojnie zjeść i spać.. Cały czas furczy.. Czasem jest tak źle że nie może złapać oddechu.. Denerwuje się tym oczywiście. Byłam jakiś czas temu u GP (mieszkam w Irlandii) i powiedział mi że to normalne i że przejdzie, ale nie przechodzi i do tego zero poprawy.. Od samego początku stosuje wodę morską do oczyszczania. Próbowałam zakraplać sól fizjologiczną. Próbowałam specjalne maści od lekarza, maść majerankową i nic. Jedynie co to odciągnięcie wydzieliny na chwilę! pomaga.
Karmie raz dziennie mlekiem z piersi, reszta to Bebilon. Doczytałam że sapka może być objawem alergii. Ale ona nie ma wysypki. Jej kupki są luźne żółtawo-zielonkawe..Czasem mam wrażenie że wodniste. Czasem słyszę przelewanie w brzuszku. Ma troszkę suchą skórę na uszach.
Sapka pojawiła się w tym samym czasie kiedy zaczęłam dokarmiać ją Bebilonem. Niedawno to skojarzyłam..
Błagam jeśli wiecie lub doświadczyliście tego to co z tym robiliście? Ja już nie mogę patrzeć jak ona się męczy z tym. Czy powinnam zmienić mleko?
Czasami jestem tak poirytowana ta irlandzka opieka nad maluszkami... :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój synek ma 8,5 msca. Charczy od kilku mscy. Ok. 1,5 msca temu dr stwierdził, że to sapka, karmię piersią, ale do przygotowywania kaszek itp kazał dawać mleko NAN HA - hipoalergiczne. Z tym, że ja wbrew jego zaleceniu nie daję mu tego mleka. Ta sapka nie jest strasznie dokuczliwa, a nie chcę go przyzwyczajać do takiego mleka. Ale może w Twoim dokuczliwym wypadku taka zmiana mleka by pomogła?
 
Moja córka miała taką sapkę, praktycznie od urodzenia do 3 miesiąca życia i to jest niestety częsta przypadłość. Tak jak Ty stosowaliśmy wodę morską, wydzielinkę wyjmowaliśmy fridą. Też sie martwiłam, ale lekarka mówiła, że to przechodzi do 3 miesiąca życia i faktycznie przeszło. Najgorzej było w nocy. Ale teraz mamy to za sobą.
 
Dzięki dziewczyny.

Postanowiłam że zmienimy mleko na bebilon pepti. Tak mi podpowiedział dziś farmaceuta.. powiedział że faktycznie to może być od tego mleka, które może powodować zwiększanie tej wydzieliny w nosku... Jeśli nie będzie poprawy to wrócimy do zwykłego bebilonu. I wtedy to już tylko czekać będziemy mogli aby przeszło w takim razie..Wilgotność w domu w porządku bo nie dość że to mokra i wilgotna irlandia to dodatkowo rozkładam mokre pieluszki non stop.
 
Dzięki dziewczyny.

Postanowiłam że zmienimy mleko na bebilon pepti. Tak mi podpowiedział dziś farmaceuta.. powiedział że faktycznie to może być od tego mleka, które może powodować zwiększanie tej wydzieliny w nosku... Jeśli nie będzie poprawy to wrócimy do zwykłego bebilonu. I wtedy to już tylko czekać będziemy mogli aby przeszło w takim razie..Wilgotność w domu w porządku bo nie dość że to mokra i wilgotna irlandia to dodatkowo rozkładam mokre pieluszki non stop.

Moj brat mial sapki i pediatra polecil mu wlasnie to mleko bo mozliwe ze ma alergie. tez nie mial wysypki, kupki ladne. Po kilka dniach jak reka odiol, pil tylko to mleko i nigdy wiecej nie mial problemow z sapkami. Jak byl starszy to brał Singularir bo czesto mial problemy z astma. teraz jest spokuj
 
Pam już gdzieś też przeczytałam że po tym mleku po kilku dniach jak ręką odjął. Zapalasz mi kolejne światełko w tunelu ;-)
 
reklama
moja córka też ma sapkę ale u lekarz stwierdził że to wina tego, że nie odsysa się teraz dzieci po porodzie. Córka ma to od urodzenia wciąż jej charczy w nosogardzieli, byliśmy u kilku lekarzy i każdy mówi że to debilizm że nie odsysają. Na zachodzie od dawna tego nie robią a Ty mieszkasz w GB więc tym bardziej. Ale może to też być wina mleka. Majka ma skazę i jest na bebilonie pepti, sapka nadal tak jak mowię ciągnie jej się coś cały czas pomimo odciągania, zakrapiania, nawilżania pomieszczeń. Jedynie na mrozie oddycha idealnie i jak zaśnie mocno.
 
Do góry