reklama

W Co Bawic Sie W Domu????

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez heksa, 9 Październik 2007.

1. heksa

heksa MAJOWA MAMA 06` Mamy lipcowe'08

Mam pytanie my siedzimy w domku mala poza lalkami i garnuszkiem na klocusek koncza mi sie pomysły w co sie bawic i jak dalej uczyc zabawą. robimy ladnie sroczke co kaszką dzieliła i kominiaza co wspinal sie na rabinie a moze macie jakies łatwe i lekkie pomysły na takie zabawy???? Pozdielcie sie swoimi pomsłami.

ja jestem antytalent plastyczny i z malowaniem farbkami plastelina czy odelina sobie niestety nie radze..........

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

3. reklama
  4. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Zabawy fajne:tak: ,ale dla troszkę starszych dzieci.:-(Z moją roczną z tych wszystkich z pięć się da pobawić.:-(

5. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Jak Kubuś był w wieku Twojej córeczki to bardzo chętnie bawiliśmy się w :
    "nie ma, jest"-pudełko od butów albo jakikolwiek inny pojemniczek, kamień lub kasztan chusteczka i zakrywamy, odkrywamy kasztanka :-)
    "a kuku"- wyskakujemy zza ręcznika, zza drzwi itp.:-D
    "dmuchanie"-rozsypujemy skrawki papieru, ewentualnie piórka na stole, podłodze, tapczanie, i dmuchamy-Kubuś zaśmiewał się do rozpuku z tego:tak:
    A poza tym to takie zabawy "pomocowe"-Kuba pomagał mi np. ścierać kurze, miał swoja ściereczkę i po swojemu ścierał, wkładanie prania do pralki, mycie luster itp.Dzieci uwielbiają pomagać- naśladować dorosłych;-)
    Poza tym czytanie, budowanie z klocków,
    Jak coś mi się przypomni to dopiszę ;-)

6. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

A cha!!! jeszcze coś: na naukę części ciała: wierszyk lub piosenka na dowolną wymyśloną melodię:
    rączki robią klap klap klap( klaszczemy)
    nóżki robią tup tup tup (tupiemy)
    tutaj swoją główkę mam(pokazujemy głowę)
    i na brzuszku bam bam bam( klepiemy sie po brzuchu)

tutaj swoje uszka mam
    oczka patrzą tu i tam
    buzia robi am am am
    i na nosie sobie gram.

7. heksa

heksa MAJOWA MAMA 06` Mamy lipcowe'08

Agnieszka te pierwsze to wykonujemy nie przeszły u nas piórka i dmuchanie bo mała woli pozmiatac raczka na caly pokuj...:-D:tak:

Moja czaesci ciala co prawda juz pokazuje ale piosenka super na pewno wykozystam......
    ale prosze o wiecej......

anasiul podobnie moja jeszcze nie wiele mówi wiec potrzebuje zabawy takie co beda uczyc. bo takie relaksujace to mamy i konika i pojedziem do babaci, razem sprzatamy gotujemy myjem zawsze mówie co robie mała jak nachlapie to leci i sprzata czy taki latajacy kocyk.... a moze macie własnie cos orginalnego takiego innego hmmm sam a nie wiem .

Wiecie jak to jest jak sie siedzi 24gadziny z dzieckiem to po tygodniu a po miesiacu wszystkie zabawy juz nudne....
    tez tak macie

8. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Ja też siedzę z Kubusiem 24 h/dobę:-) i też pomysłów czasem brak, zwłaszcza jak brzydka pogoda, ale on jest już starszy i sam potrafi się sobą zająć :tak:
    ale czytamy książeczki, oglądamy bajki, rysujemy, budujemy z klocków, bawimy się w chowanego, i w pociąg :happy2:
    pozdrawiam!!!

9. MamaLili

MamaLili Początkująca w BB

Jestem zwolenniczką kreatywnych zabaw dla dzieci. Razem z córeczką spędzamy dużo czasu na pracach plastycznych. Lepimy z masy solnej, robimy zabawki z kubeczków plastikowych, butelek. Poza tym wycinamy, kleimy. Mamy obrazy z muliny, bibuły, kolorowego papieru. Zrobiłyśmy też laleczkę z tubki po rolce papieru :) Uwielbiamy kartony. Mamy już samochód, kuchenkę z piekarnikiem, mini osiedle. Najlepsza jednak zabawa jest podczas malowania farbkami

10. reklama
  11. kolakinka

kolakinka Fanka BB :)

12. szurlucja85

szurlucja85 Początkująca w BB

Najlepsze są najprostsze zabawy, dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, więc twoje maleństwo może być świetnym pomocnikiem w domu przy sprzątaniu, gotowaniu itp. a jak sie czasem samo pobawi to też nie zaszkodzi

Poleć forum