reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tygodniu grupa krwii?

Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
7
Witam, mam pytanie do Was kobiety, ponieważ dziś strasznie się zmartwiłam podczas wizyty u lekarza i już nie wiem co robić i co myśleć - potrzebuje zatem porady. Obecnie jestem w 14 tygodniu ciąży. Mój lekarz prowadzący dwa razy nie przyszedł na umówione wizyty. Byłam u niego na początku marca, zlecił mi USG i kazał zapisać się do niego na kolejną wizytę po skierowania a 2.04 na kolejną by sprawdzić wyniki badań. Do dziś lekarz nie daje znaku życia więc poprosiłam o zapisanie mnie do innego lekarza. Podczas tej wizyty lekarz obwinil mnie za to, że do tej pory nie miałam wykonanego badania grupy krwi i powinnam to zrobić podczas 1 trymestru i już jest na to późno. Wydał mi skierowanie i wykonał cytologię. Tłumaczyłam lekarzowi, że gdyby mój dr był na umówionych wizytach pewnie by mi to zlecił a tak nie miałam na to wpływu. A lekarz na mnie nakrzyczał z wyrzylutami że sama powinnam to zrobić. Jednej strony tak, ale nigdy nic mi nie dolegało więc nie było takiej potrzeby ale dziś jak tak go słuchałam to czuję się podłe i żałuję że sama nie poszłam na badanie. No ale zwyczajnie czekałam na instrukcje lekarza do którego powinnam mieć zaufanie. Czy naprawę 14 tydzień to zbyt późny czas na to i mogę mieć przez to problemy? W którym tygodniu mialbyscie wykonywane takie badanie?
 
reklama
Rozwiązanie
Co za bezsens, grupę krwi możesz zrobić zawsze, nawet teraz musisz bo jest potrzebna w szpitalu przy porodzie. A co do lekarza to jednemu i drugiemu bym taką opinię w necie wysmarowała że by się nie pozbierali.
Ani jednego ani drugiego lekarza nie pochwalę bo to nie powód do krzyków. Grupę krwi matki można ustalić w różnym tyg ciąży. Co prawda zawsze wykonują je do 8tc, po pierwszej wyzycie poeinni ci dać na ro skierowanie. Nie byłaś do 14 tc badana przez lekarza?
Ja miałam już w 7tc zlecenie ale zrobiłam dopiero w 9 tc
 
Ani jednego ani drugiego lekarza nie pochwalę bo to nie powód do krzyków. Grupę krwi matki można ustalić w różnym tyg ciąży. Co prawda zawsze wykonują je do 8tc, po pierwszej wyzycie poeinni ci dać na ro skierowanie. Nie byłaś do 14 tc badana przez lekarza?
Ja miałam już w 7tc zlecenie ale zrobiłam dopiero w 9 tc
Miałam robiona morfologię, badanie moczu, różyczka, żółtaczka itd ale bez grupy krwi.
 
To Ci powiem tak, w pierwszej ciąży poszłam do ginekologa nie dość że pierwszy raz w życiu to jeszcze 4 mcu i nie było kłopotu z wykonaniem badania na grupę krwi. Tak na prawdę, lekarzowi jest to potrzebne tylko w przypadku konfliktu serologicznego i jak idziesz do szpitala. Ale życie potrafi pisać własne scenariusze i tfu tfu, są kobiety w ciąży, które z jakiejś przyczyny nie mają karty ciąży ze sobą, a trafia taka nieprzytomna na sor, tam na cito robią badanie na grupę krwi, ba! kobiecie nieprzytomniej w okresie rozrodczym obligatoryjnie robi się test beta, szczególnie kiedy potrzeba jej zrobić RTG lub inne niebezpieczne dla płodu badania. Także lekarzem się nie stresuj i ciesz się ciążą, jeśli Ci na to pozwala :)
 
Lekarz, który krzyczy na pacjentkę jak dla mnie na już do wymiany. Grupą krwi nie masz się co martwić. Najważniejsze, że już zrobisz. Trzeba pilnować ew. przeciwciał anty rh, jeśli okaże się, że masz rh minus a ojciec dziecka plus. Ale jeśli nie było do tej poty komplikacji, krwawień to małe prawdopodobieństwo by się pojawiły.
 
reklama
Co za bezsens, grupę krwi możesz zrobić zawsze, nawet teraz musisz bo jest potrzebna w szpitalu przy porodzie. A co do lekarza to jednemu i drugiemu bym taką opinię w necie wysmarowała że by się nie pozbierali.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry