reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca dziecka od urodzenia

Dołączył(a)
1 Sierpień 2020
Postów
5
witam szukam porady mój synek ma zdiagnozowane zwężenie zastawki pnia płucnego co prawda jest już po zabiegu ale być może kiedyś trzeba będzie go powtórzyć. Moje pytanie jest takie bo nie bardzo się orientuje czy należą się nam jakieś pieniądze na synka. Nie wiem gdzie mogę się o coś starać .dziękuję za podpowiedź
 
reklama
Rozwiązanie
Złożyć papiery na komisję zawsze może, najwyżej odrzucą wniosek.
A jeśli choroba dziecka nie będzie się nadawała do orzeczenia o niepełnosprawności, to nawet lekarz nie wystawi zaświadczenia i od razu będzie autorka wiedziała, że niestety nic nie ugra.
Ja nie chce nic ugrać poprostu chciałam się dopytać dla mnie ważniejsze jest zdrowie dziecka niż pieniądze.
W jaki sposób mam się za to zabrać?

Wniosek do wypełnienia plus zaświadczenie od lekarza o chorobie dziecka.
Składając wniosek dołączasz do niego wszelką dokumentację medyczną dziecka, wypisy ze szpitali, opisy badań, zabiegów, każdy jeden świstek, jaki masz, bo na komisji wszystko się liczy.
No i czekasz na termin komisji, idziesz z dzieckiem, zadają pytania o chorobę, a po około miesiącu masz decyzję, czy uznają dziecko za niepełnosprawne czy nie.
 
Jeżeli po zabiegu dziecku już nic nie jest to nie może zostać niepełnosprawne. Niepełnosprawność jest wtedy gdy z chorobą dziecka zmagasz się na codzień bądź gdy wada jest na tyle poważna, że utrudnia codziennie funkcjonowanie.
 
Złożyć papiery na komisję zawsze może, najwyżej odrzucą wniosek.
A jeśli choroba dziecka nie będzie się nadawała do orzeczenia o niepełnosprawności, to nawet lekarz nie wystawi zaświadczenia i od razu będzie autorka wiedziała, że niestety nic nie ugra.
 
reklama
Wniosek do wypełnienia plus zaświadczenie od lekarza o chorobie dziecka.
Składając wniosek dołączasz do niego wszelką dokumentację medyczną dziecka, wypisy ze szpitali, opisy badań, zabiegów, każdy jeden świstek, jaki masz, bo na komisji wszystko się liczy.
No i czekasz na termin komisji, idziesz z dzieckiem, zadają pytania o chorobę, a po około miesiącu masz decyzję, czy uznają dziecko za niepełnosprawne czy nie.
Dziękuję bardzo
 
reklama
Złożyć papiery na komisję zawsze może, najwyżej odrzucą wniosek.
A jeśli choroba dziecka nie będzie się nadawała do orzeczenia o niepełnosprawności, to nawet lekarz nie wystawi zaświadczenia i od razu będzie autorka wiedziała, że niestety nic nie ugra.
Ja nie chce nic ugrać poprostu chciałam się dopytać dla mnie ważniejsze jest zdrowie dziecka niż pieniądze.
 
Rozwiązanie
Do góry