reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wada serca u dziecka i zespół DOWNA- USG połówkowe-pomocy

Myszaaaa

Zaangażowana w BB
W żaden sposób nie chciałam cię urazić. Jeśli to zrobiłam, przepraszam. Pamiętam z autopsji, że nie było słów w tamtym czasie, które byłyby w stanie mnie podnieść na duchu. Po prostu historia każdego dziecka, zwłaszcza z obciążeniem jest wyjątkowa pod każdym względem. Napatrzyłam się na to na neonatologii. Widziałam umierające dobrze rokujące dzieci i żyjące, które wg medycyny nie powinny żyć, bo mialy tak uszkodzony mózg. Nie mówię tego na pocieszenie. Biologia z jednej strony jest przewidującą, a z drugiej zaskakująca. Czas pokarze, co będzie z wami.
Tylko ten czas... By to, co się dzieje z twoimi emocjami zamocno cię nie sponiewierało. Korzystaj z pomocy psychologa. To nie magia, że naprawi całe zło. Ale mówienie o tym co się wokół dzieje, o t jak to ma ciebie wpływa, jakie budzi emocje...inne spojrzenie, zrozumienie... Wygadanie się. To pomaga nie zwariować w całym tym szaleństwie.
Podziwiam twoja postawę. W tym co piszesz jest mnóstwo emocji. Jednak twoje zaangażowanie, oddanie maluszkowi, siła, którą trzeba miec w tej bezradności... Podziwiam ogromnie 🥰 Jesteś wspaniała mama. Twój maluszek ma szczęście. Wiem, że w życiu nie chodzi o życie, ale też o jego jakość. Wiem to aż za dobrze. Wiedz jedno, że lekarze będą tak długo walczyć jak długo będą widzieli szansę na pomoc maleńkiej. Czasem wydaje się, że lepiej pozwolić dziecku odejść. Jednak trzeba będzie zaufać.
Nie czuje się urażona :)

reklama

Myszaaaa

Zaangażowana w BB
Mieliśmy wizytę w pon na Agatowej w Warszawie u prof. Dangel. Mamy ” podstawowy’ HLHS bez dodatkowych „ niespodzianek”. Tak powiedziala profeseor Dangel. Co do tej glowki, ona nie jest przekonana. Wady genetycznej nie mamy. Lewej komory tez nie- ale to akurat dobra wiadomość, prawa komora jest w dobrym stanie- jak na HLHS wszystko drożne.

reklama

Jetkaa

Fanka BB :)
Mieliśmy wizytę w pon na Agatowej w Warszawie u prof. Dangel. Mamy ” podstawowy’ HLHS bez dodatkowych „ niespodzianek”. Tak powiedziala profeseor Dangel. Co do tej glowki, ona nie jest przekonana. Wady genetycznej nie mamy. Lewej komory tez nie- ale to akurat dobra wiadomość, prawa komora jest w dobrym stanie- jak na HLHS wszystko drożne.
Kochana nie orietuje się w tej chorobie, czyli to dobra wiadomość? Czy dzięki tej diagnozie szanse dzieciątka są większe?

Do góry