reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca u dziecka i zespół DOWNA- USG połówkowe-pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A co to za wada w serduszku że wiadomo że odrazu będzie trzeba operować ? U nas też jest dziurką ale lekarze mówią że na 90% samo się zrośnie po porodzie.
wspolny kanał przedsionkowy-komorowy wada serce]ca typowa dla ZD u ponad 70% dzieci z ZD
 
reklama
Koleżanką nie robiła prenatalnych i po porodzie się okazało, że syn ma dwie dziury, jeżdżą kontrolnie do kardiologa i w sumie tyle. Nie jest to ani wadą operacyjna, ani przeszkadzającą w życiu. Dlatego powinnaś zrobić szczegółowe badania.
A u mnie jest wada operacyjna zagrażająca życiu jeśli się ja zbagatelizuje.
 
Po tym co ja przeszłam nie cierpię jak ktoś przesadza coś po jednym badaniu. Naprawdę! Lekarze tez się mylą, sprzęt tez się myli. Ja stanęłabym na głowie żeby wiedzieć.. może teraz jesteś w szoku i nie zdajesz sobie sprawy jaki stres Cię jeszcze czeka. A tylko możesz zaszkodzić córce tym uwierz mi. Idz i szukaj odpowiedzi i pomocy. Dziewczyno zrob aminopunkcje będziesz mogła się chociaż do tego wszystkiego przygotować. Nie masz 15 lat nie zachowuj się jak nastolatka.
Naprawdę jak człowiek się dowiaduje, że będzie mieć chore dziecko i jest załamany, to chce usłyszeć, że ma się nie zachowywać jak 15latek. W twarz byś też tak powiedziała? Bo w internecie widzę jest duża łatwość. Zatyka mnie jak czytam takie posty...
 
Naprawdę jak człowiek się dowiaduje, że będzie mieć chore dziecko i jest załamany, to chce usłyszeć, że ma się nie zachowywać jak 15latek. W twarz byś też tak powiedziała? Bo w internecie widzę jest duża łatwość. Zatyka mnie jak czytam takie posty...
amniopunkcji robić nie będziemy. Wadę serca diagnozować tak ale amniopunkcja- nie.
 
A co jeżeli będziesz chciała oddać, a okaże się, że nie ma ZD? Zostawisz ? Na szybko kupisz wyprawkę ?
ZD to niestety masa chorób współistniejących, które mogą wyjść po porodzie, więc warto wcześniej wiedzieć.

Poza tym jak piszą dziewczyny, musisz mieć echo serca płodu, zwykle USG nic ci nie da. Musisz je mieć u lekarza, który ma do tego uprawnienia !
Koleżanką nie robiła prenatalnych i po porodzie się okazało, że syn ma dwie dziury, jeżdżą kontrolnie do kardiologa i w sumie tyle. Nie jest to ani wadą operacyjna, ani przeszkadzającą w życiu. Dlatego powinnaś zrobić szczegółowe badania.
To kiedy będę kupować wyprawkę lub nie- nie jest największym problemem i pozostawie te decyzje dla siebie. Co do tego co ja muszę lub nie to o tym moge porozmawiać z lekarzem, a wspolny kanał przedsionkowy komorowy to nie jest wada ze się jeździ kontrolnie do kardiologa i w sumie tyle. koleżanka nie robiła prenatalnych a Pani mi pisze co ja MUSZĘ. Oby się Pani nigdy nie znalazła w takiej sytuacji,
 
To kiedy będę kupować wyprawkę lub nie- nie jest największym problemem i pozostawie te decyzje dla siebie. Co do tego co ja muszę lub nie to o tym moge porozmawiać z lekarzem, a wspolny kanał przedsionkowy komorowy to nie jest wada ze się jeździ kontrolnie do kardiologa i w sumie tyle. koleżanka nie robiła prenatalnych a Pani mi pisze co ja MUSZĘ. Oby się Pani nigdy nie znalazła w takiej sytuacji,
Napisałam, że musisz je zrobić u lekarza, który ma do tego uprawnienia, to chyba logiczne prawda ? Nie napisałam, że w ogóle musisz je robić.
Nie napisałaś jaka to wada, napisałaś, że dziecko ma dziurę na sercu i wiele dziewczyn tutaj napisało, że ich dzieci mają takie wady i żyją. To zmienia zupełnie postać rzeczy.

Ciekawe, czy gdyby nie forum powiedziałabyś kobiecie w ciąży takie coś prosto w oczy.
Co ma na celu taka wypowiedź. Poniżyć kogoś? Sprawić, że poczuje się gorszą osobą?
Kobieta jest zrozpaczona diagnozą i szuka wsparcia.
Tak powiedziałabym, bo nie rozumiem uzależnienia akceptacji swojego dziecka, od tego czy inni ludzie go akceptują :) ona nie szuka wsparcia, każda rada jest tutaj atakowana, nawet dotycząca szerszej diagnostyki czy terminacji.
Na tym kończę udział w tym wątku.
 
Napisałam, że musisz je zrobić u lekarza, który ma do tego uprawnienia, to chyba logiczne prawda ? Nie napisałam, że w ogóle musisz je robić.
Nie napisałaś jaka to wada, napisałaś, że dziecko ma dziurę na sercu i wiele dziewczyn tutaj napisało, że ich dzieci mają takie wady i żyją. To zmienia zupełnie postać rzeczy.
Tak samo jak logiczne jest ze dostałam skierowanie do lekarza ginekologa który takie uprawnienia posiada. jaka dziecko ma wadę rowniez pisałam a jeśli chodzi o terminację. Nie przyszło by mi to do głowy w na początku 22 tygodnia ciąży.
 
reklama
Tak samo jak logiczne jest ze dostałam skierowanie do lekarza ginekologa który takie uprawnienia posiada. jaka dziecko ma wadę rowniez pisałam a jeśli chodzi o terminację. Nie przyszło by mi to do głowy w na początku 22 tygodnia ciąży.
Ale dostałaś skierowanie na echo serca płodu czy na poszerzone badanie USG II trymestru (tzw. połówkowe)? To są dwa różne badania, mimo że podczas połówkowego lekarz też ogląda serce. Rzadko ginekolog ma umiejętność wykonania wiążącego, pełnego echo serca. Napisałaś kilka razy w liczbie mnogiej o podejmowaniu decyzji. Czyli jesteś w związku z ojcem dziecka? Jesli tak, to mam nadzieję, że będziesz miała jego pełne wsparcie. A jeśli sytuacja będzie Was przerastać, to warto skontaktować się z psychologiem np. przez fundacje zajmujące się pomocą rodzicom chorych dzieci lub przez ośrodek adopcyjny, jeśli na poważnie myślicie o zrzeczeniu się praw rodzicielskich.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry