reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka 1.5 rocznego

U mnie na 2 latka córka miała 86 cm wysokości. Teraz ma 171 cm i 50 kg.
Syn miał 87 cm, aktualnie ma 173 cm i 50 kg (ale on jest jeszcze w wieku kiedy się rośnie, ma 15 lat). Najmniejszy miał 88 cm. Myślę, że dzieci będą w tzw średniej krajowej. Szwagra syn ma 206 cm, ale on był od zawsze poza tabelami. Wielki i dorodny. 🤭
 
reklama
Mojemu tez brzuszek odstaje 🤭 i ma duuuuzy apetyt. Martwię się trochę jego wzrostem, żeby nie miał takich problemów jak ja. Tylko że ja byłam gigantem, odstawałam od reszty dzieci bardzo, a tutaj jednak znalazł się ktoś wyższy od mojego syna, co mi daje nadzieję, że nie będzie miał dolegliwości związanych z szybkim wzrostem.
A jak wygląda przykładowy jadłospis Twojego dziecka?

Moje już dzisiaj zdążyło zjeść :
5: owsiankę na mleku z bananem i masłem orzechowym, 3/4 miseczki (z Ikei)
8: jajecznica z 2 jajek i łososia, pół kromki chleba
10: 2 tubki owocowe po 120 g
13: około 80 g ugotowanego ryżu, mandarynka, kubek inki na mleku
14:30 je pierniczki upieczone wczoraj. Zjadła na razie jednego, ale takie wycinane szklanką

Jeszcze z 2-3 posiłki nas czekają... I to sama krzyczy, że głodna... Od piersi odstawiłam, butelki z mm nie akceptuje
 
A jak wygląda przykładowy jadłospis Twojego dziecka?

Moje już dzisiaj zdążyło zjeść :
5: owsiankę na mleku z bananem i masłem orzechowym, 3/4 miseczki (z Ikei)
8: jajecznica z 2 jajek i łososia, pół kromki chleba
10: 2 tubki owocowe po 120 g
13: około 80 g ugotowanego ryżu, mandarynka, kubek inki na mleku
14:30 je pierniczki upieczone wczoraj. Zjadła na razie jednego, ale takie wycinane szklanką

Jeszcze z 2-3 posiłki nas czekają... I to sama krzyczy, że głodna... Od piersi odstawiłam, butelki z mm nie akceptuje
No to mój syn dzis sie nie popisał 😅
Nad ranem wypil mleko , żeby jeszcze zasnal, to była jakoś 3.30-4.00
7.30 pol Parówki, kanapka którą chyba bardziej nakarmił psy.
W między czasie kilka chrupek kukurydzianych w formie kuleczek, krewetka wędzona 😅
Starłam mu jabłko, ale nie chciał..
12.00 mleko do drzemki
14.00 próbowałam mu dać pulpeta z indyka, ale coś nie chce.
Dodam że to jego słaby dzień, znam jego możliwości, potrafi zjeść baaaardzo duże ilości jedzenia. Od kad poznał kabanosy to codziennie na śniadanie zjada całą małą paczkę kabanosów... Ale wczoraj sie skończyły.
Ostatnio znowu ciągle płacze, słabo śpi, i ma mniejszy apetyt. Wiem, że nasze menu na dziś wygląda słabo, ale uwierz, że staram się urozmaicać, codziennie gotuję obiady zbilansowane, tzn staram się by były zbilansowane, teraz 3 dni pod rząd mieliśmy na obiad ryby i zajadał się 😇 uwielbia makaron, brokuły, wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, coś co może wziąć do rączki i zjeść samodzielnie. Ku mojemu zaskoczeniu lubi też rzeczy słone, ostre, przetwory kiszone, konserwowe. Je doslownie wszystko :) bardzo lubi sushi. Mam wrażenie jakby ostatnimi czasy obraził się na owsianki i wszystko to, czym karmie go łyżeczką. Może po prostu chce być bardziej samodzielny 🤔 ale nie naciskam na jedzenie. Wiem że jak będzie miał ochotę, to nadrobi ten dzień :)
 
No to mój syn dzis sie nie popisał 😅
Nad ranem wypil mleko , żeby jeszcze zasnal, to była jakoś 3.30-4.00
7.30 pol Parówki, kanapka którą chyba bardziej nakarmił psy.
W między czasie kilka chrupek kukurydzianych w formie kuleczek, krewetka wędzona 😅
Starłam mu jabłko, ale nie chciał..
12.00 mleko do drzemki
14.00 próbowałam mu dać pulpeta z indyka, ale coś nie chce.
Dodam że to jego słaby dzień, znam jego możliwości, potrafi zjeść baaaardzo duże ilości jedzenia. Od kad poznał kabanosy to codziennie na śniadanie zjada całą małą paczkę kabanosów... Ale wczoraj sie skończyły.
Ostatnio znowu ciągle płacze, słabo śpi, i ma mniejszy apetyt. Wiem, że nasze menu na dziś wygląda słabo, ale uwierz, że staram się urozmaicać, codziennie gotuję obiady zbilansowane, tzn staram się by były zbilansowane, teraz 3 dni pod rząd mieliśmy na obiad ryby i zajadał się 😇 uwielbia makaron, brokuły, wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, coś co może wziąć do rączki i zjeść samodzielnie. Ku mojemu zaskoczeniu lubi też rzeczy słone, ostre, przetwory kiszone, konserwowe. Je doslownie wszystko :) bardzo lubi sushi. Mam wrażenie jakby ostatnimi czasy obraził się na owsianki i wszystko to, czym karmie go łyżeczką. Może po prostu chce być bardziej samodzielny 🤔 ale nie naciskam na jedzenie. Wiem że jak będzie miał ochotę, to nadrobi ten dzień :)
Ja daję wszystko w kawałkach. Jabłko też tylko obieram ze skórki i daję całe 😅 rosół sama je łyżką. Masakra, ten rosół najgorszy, bo uwielbia, a połowa jest na niej. Ale BARDZO nie lubi jak ktoś ma ją nakarmić, a sama ładnie je. Owsianki mogłaby jeść 5 razy dziennie, ale gęste robimy, to łatwiej zjeść. I jak ktoś coś je przy niej, to ona też musi.
I wydaje mi się, że ona bardzo dużo je jak na swój wiek. Więcej od starszego brata. Kabanosy też je, często dostaje jak nam dłużej poza domem zejdzie. Wtedy pół dużej bułki i 2-3 długie kabanosy robią jej za posiłek 🙂
Zastanawiam się, co jej dawać o 5 rano. Bo ona się budzi głodna. Jak dostawała pierś to spala jeszcze do 7, a jak wstajemy jeść to już nie uśnie. A butelki nie chce.
Edit: nie chce żadnego mleka w butelce ani kubku. Mojego odciąganego również nie piła.
 
U mnie dzieci na poltoraroczku mialy 10-11 kg ,ze wzrostem tez zawsze posrodku, nie za malo nie za duzo, teraz prawie 4 letnia corka ma 103cm, mi wydaje sie wysoka ale wedlug siatek jest wlasnie pomiedzy.
 
Ja daję wszystko w kawałkach. Jabłko też tylko obieram ze skórki i daję całe 😅 rosół sama je łyżką. Masakra, ten rosół najgorszy, bo uwielbia, a połowa jest na niej. Ale BARDZO nie lubi jak ktoś ma ją nakarmić, a sama ładnie je. Owsianki mogłaby jeść 5 razy dziennie, ale gęste robimy, to łatwiej zjeść. I jak ktoś coś je przy niej, to ona też musi.
I wydaje mi się, że ona bardzo dużo je jak na swój wiek. Więcej od starszego brata. Kabanosy też je, często dostaje jak nam dłużej poza domem zejdzie. Wtedy pół dużej bułki i 2-3 długie kabanosy robią jej za posiłek 🙂
Zastanawiam się, co jej dawać o 5 rano. Bo ona się budzi głodna. Jak dostawała pierś to spala jeszcze do 7, a jak wstajemy jeść to już nie uśnie. A butelki nie chce.
Edit: nie chce żadnego mleka w butelce ani kubku. Mojego odciąganego również nie piła.
Mój syn bardzo chciałby sam jeść łyżeczką, ale ja az sie trzęsę kiedy on robi próbę 😅 zwariowałabym, i tak mam przy nim masę sprzatania, i się nie wyrabiam. Szczerze, to cieszę się bardzo że ma taki apetyt i że nie muszę go zachęcać a raczej zmuszać do jedzenia. Dużo rodziców działa w ten sposób, co jest dla mnie niezrozumiale.
 
No to mój syn dzis sie nie popisał 😅
Nad ranem wypil mleko , żeby jeszcze zasnal, to była jakoś 3.30-4.00
7.30 pol Parówki, kanapka którą chyba bardziej nakarmił psy.
W między czasie kilka chrupek kukurydzianych w formie kuleczek, krewetka wędzona 😅
Starłam mu jabłko, ale nie chciał..
12.00 mleko do drzemki
14.00 próbowałam mu dać pulpeta z indyka, ale coś nie chce.
Dodam że to jego słaby dzień, znam jego możliwości, potrafi zjeść baaaardzo duże ilości jedzenia. Od kad poznał kabanosy to codziennie na śniadanie zjada całą małą paczkę kabanosów... Ale wczoraj sie skończyły.
Ostatnio znowu ciągle płacze, słabo śpi, i ma mniejszy apetyt. Wiem, że nasze menu na dziś wygląda słabo, ale uwierz, że staram się urozmaicać, codziennie gotuję obiady zbilansowane, tzn staram się by były zbilansowane, teraz 3 dni pod rząd mieliśmy na obiad ryby i zajadał się 😇 uwielbia makaron, brokuły, wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, coś co może wziąć do rączki i zjeść samodzielnie. Ku mojemu zaskoczeniu lubi też rzeczy słone, ostre, przetwory kiszone, konserwowe. Je doslownie wszystko :) bardzo lubi sushi. Mam wrażenie jakby ostatnimi czasy obraził się na owsianki i wszystko to, czym karmie go łyżeczką. Może po prostu chce być bardziej samodzielny 🤔 ale nie naciskam na jedzenie. Wiem że jak będzie miał ochotę, to nadrobi ten dzień :)
Jakie kabanosy dajesz?
Mój lubi Tarczyńskiego i z Krakusa bodajże :)
 
reklama
Do góry