reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka 8 msc!

Dołączył(a)
20 Listopad 2018
Postów
6
Witam. Mam problem dotyczący mojego 8 miesięcznego synka. Jego waga urodzeniowa była 3700 w szpitalu spadł do 3400 przy czym mając 8 msc waży 7750. Czy ta waga jest prawidłowa? Dziecko karmione jest kasza smakową, ponadto Nan2, gerbery zupa i drugie, deserki, często sama robię warzywne obiady. Je jogurty z nestle i robię mu owsianki oraz kasze manne z masełkiem. Wyniki krwi ma dobre, zadowolony i radosny. Czy ktoś może doradzić co robić? Czekam na poradę!
 
reklama
Rozwiązanie
Mi też kiedyś ciągle na bilansach wprowadzali lekarze niepokój bo dolne centyle... przez jakiś czas stawalam na głowie, co dawać żeby jadł. Ale od początku syn przybierał, tyle że bez szału jak np dzieci znajomych. Jakoś ok8 msc pediatra prześledziła jego wagi i uznała że przestaje się go czepiać, bo taka jego uroda, jest drobny i tyle ;-) teraz ma 16msc i waży 10,200
ale w czym jest problem? czy synek nie przybiera na wadze, spadł nagle na centylach? no bo mieści się w siatkach centylowych (3 centyl to ciągle norma; nie wszystkie dzieci muszą być w górnych centylach) i z tego co piszesz jest zdrowe i pogodne, rozwija się dobrze. ja nie widzę tu żadnego powodu do niepokoju.
a co na to Wasz pediatra?

tutaj możesz sobie sprawdzić siatki i zobaczyć czy synek mieści się w normie:
Link do: Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka
 
Trzeba obserwować. Dziecko do 6 mz powinno podwoić masę urodzeniową do roku powinno potroic. Nie ważne jest ile dziecko waży ale jak przybiera. Czy od zawsze ma minimalne przyrosty czy nagle się zatrzymał? Jeżeli przyrosty są małe trzeba zrobić morfologie i mocz z posiewem. I obserwowac. Nie tuczyc na siłę. Karmić zdrowo. Nie wszystkie dzieci muszą być pulchniutkie
 
Hm h... Pediatra twierdzi, że mało waży. Według. Niego jest niedowaga. Wiem, że może być szczupły bo my też nie jesteśmy otyli, ale od miesiąca nie przybiera na wadze. Od 6msc jest na modyfikowany mleku do pół roku sama go karmilam. Wtedy ładnie przybiera, teraz z tą waga jest problem. N ie przybiera tak szybko jak wtedy.
 
tak patrzę i zaczynam się zastanawiac jak nas było, urodzeniowa 3800, spadkowa 3690, na 8 m-cy to miał koło 11kg, i właściwie tylko mleko, bo od 6 m-ca mu serwuję wszystko (BLW) i jak na początku jadał mięso, jabłka,banany, chleb, to teraz oprócz cyca tylko krem z dyni, pomidorowa, rosół,burakowa, spaghetti. Najlepiej pytać pediatry, mi się wydaje,że norma u was. Dzieci są różne. Brawo, za apetyt!
 
Hm h... Pediatra twierdzi, że mało waży. Według. Niego jest niedowaga. Wiem, że może być szczupły bo my też nie jesteśmy otyli, ale od miesiąca nie przybiera na wadze. Od 6msc jest na modyfikowany mleku do pół roku sama go karmilam. Wtedy ładnie przybiera, teraz z tą waga jest problem. N ie przybiera tak szybko jak wtedy.
nie tak szybko, ale wciąż przybiera?badając krew warto sprawdzić też poziom żelaza i ferrytyny.
 
Hm h... Pediatra twierdzi, że mało waży. Według. Niego jest niedowaga. Wiem, że może być szczupły bo my też nie jesteśmy otyli, ale od miesiąca nie przybiera na wadze. Od 6msc jest na modyfikowany mleku do pół roku sama go karmilam. Wtedy ładnie przybiera, teraz z tą waga jest problem. N ie przybiera tak szybko jak wtedy.
wg siatek dziecko jest w normie, nie jest poza siatką. po 6 miesiącu dzieci przybierają znacznie wolniej i często skokowo np. w jednym miesiącu nic, a potem nagle wskakuje dodatkowe pół kg :) na piersi dzieci mają też tendencję do szybszego nabierania wagi (nie wszystkie oczywiście), a warzywa i owoce są mniej kaloryczne niż mleko stąd też mniejsze przyrosty wagowe.

jak wyniki są ok (jak żelazo?), oboje jesteście szczupli, a dziecko je normalnie to bym się nie martwiła na razie tylko obserwowała. nie wciśniesz przecież dziecku na siłę jedzenia, bo jest na 3 centylu i jest zdrowy! można próbować zwiększyć kaloryczność posiłków przez np. dodawanie dobrego tłuszczu do kaszek czy zupek tylko jak dziecko ma apetyt i jest w normie to po co?
 
dokładnie..."dzieci nie som gupie" jeśli tylko proponujesz zdrowe i pożywne rzeczy, to maluch zje tyle ile potrzebuje. Gdybym patrzyła na to co je mój synek, to on żyje chyba tylko miłośćią i mlekiem, a masa słuszna. Byłoby fajnie, gdyby zjadł obiad, ale nie przyspieszam i nie naciskam, uparcie podaję, siada z nami do stołu, porozwala swoją porcję, czasem coś połknie i tyle.
 
reklama
Każde dziecko jest inne, jak pisały dziewczyny jeśli był cały czas na takim niskim centylu nie panikować bo jest Ok, tym bardziej że ładnie je i ma apetyt.
Nasz Młody urodzony 36tydz ciąży, ledwo 2100g , spadł z wagą w szpitalu. Dopiero jak miał 6 tygodni przekroczył 3kg. Zawsze był drobny, przybierał powoli ale ładnie jadł . Też się lekko niepokoiłam bo stanął prawie na miesiąc przy wadze 9kg i nic do przodu. Po miesiącu powoli ruszyło, teraz ma 17 miesięcy i tylko 10kg, wygląda bardzo zdrowo, szczęśliwy, poznaje nowe smaki. O wiele łatwiej nosić czasem na rękach te kochane 10kg niż by miał już mieć 15kg .
 
reklama
Do góry