reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka

Dołączył(a)
1 Listopad 2020
Postów
9
Witam serdecznie
Mam pytanie ile ważą Wasze 2 mc dzieci? Proszę podać również wzrost dziecka
Moja córka urodziła się dokładnie dwa mc temu, ważyła 3.8 kg i miała 59 cm
Dziś waży 6.6 kg i ma 64 cm
Z tym że z powodu covid nie byliśmy u lekarza od 7 tyg, zaplanowana wizyta została odwołana.Ważymy ja na rekach na wadze razem z sobą potem ważę się sam i wychodzi roznica, nie wiem czy taka waga daje dobry wynik. Od początku córka lubiala sobie zjesc, teraz zjada 7 posiłków po 130 ml mleka modyfikowanego, domaga się średnio co 3 godziny. Czy mam powody by się martwić że córka w przyszłości będzie otyła?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja urodzona 2820 gr, 2 m-ce 4550 gr. Po drodze okropna żółtaczka (mamy lekką to dziś) i spadek wagi. Moja je porcje takie same, jak Twoja, ale tendencje ma do przybierania w dolnej granicy. Centylowo jest i będzie przeważnie nisko. Więc wielkość porcji nie przekłada tu się bezpośrednio na grubość. Za to jest dłuższa od Twojej. Dziecko to nie maszyna 😉. Ważne, żeby waga, wzrost i obwód głowy trzymały się tego samego centyla mniej więcej.
Wagą zacznij się martwić najwcześniej, jak już będzie dzieciakiem samodzielnie wybierającym jedzenie. Jak ruszy na nogi, to zgubi. Moja pierwsza córka urodzona też z wagą 2800 gr na rok ważyła ponad 10 kg a jak ruszyła, to chyba dwa lata waga stała w miejscu. Ma 6 lat i waży 18 kg, jest bardzo...
Twoja córeczka urodziła się spora więc nic dziwnego że waga i wzrost też są większe. Najważniejsze żeby szła równo na siatce.
Moja urodzona 3250g i 51 cm na 2 miesiące miała 4870g i 58cm.
Też musisz patrzeć ile dzieciątko straciło na wadze w pierwszych dniach, u nas było to prawie 300g więc miała co nadrabiać.
Otyłością narazie się nie martw, u dzieci jak zaczynają być bardziej mobilne waga się stabilizuje, najważniejsze to zadbać później o zdrową zróżnicowana dietę a nie zapychać słodyczami, chrupkami i ciastkami.
 
Witam serdecznie
Mam pytanie ile ważą Wasze 2 mc dzieci? Proszę podać również wzrost dziecka
Moja córka urodziła się dokładnie dwa mc temu, ważyła 3.8 kg i miała 59 cm
Dziś waży 6.6 kg i ma 64 cm
Z tym że z powodu covid nie byliśmy u lekarza od 7 tyg, zaplanowana wizyta została odwołana.Ważymy ja na rekach na wadze razem z sobą potem ważę się sam i wychodzi roznica, nie wiem czy taka waga daje dobry wynik. Od początku córka lubiala sobie zjesc, teraz zjada 7 posiłków po 130 ml mleka modyfikowanego, domaga się średnio co 3 godziny. Czy mam powody by się martwić że córka w przyszłości będzie otyła?
Po 1 to takie ważenie jest niby lepsze niż nic, ale jednak nie do końca miarodajne.
Po 2 zorientuj się jak "działa" siatka centylowa i sprawdź czy waga i wzrost rośnie w jednym(czasem dwóch) pasmach centylowych. Na moje oko przybiera ok, a w tym wieku to nie jest absolutnie żaden powód do zmartwień.
Jak dzieci zaczynają być aktywne to waga potrafi stanąć w miejscu na kilka tygodni, a z pulpecików robią się szczypiorki.
 
Ja tez wazylam synka w ten sposob i jednak okazalo sie ponad 500g więcej niz u lekarza na wadze..spokonie Dzieci sa przewaznie pampuchami:D a jak zaczynaja chodzic i biegac to wsio sie ladnie reguluje.Moj syn jak byl maly musial miec spodnie na gumce bo w inne nie wchodził a teraz ma 18 lat i nosi pasek bo wsio z niego leci.Corka byla grubsza do ok 10roku zycia..teraz ja wyciagnelo w gore..ma 13 lat i nosi rozmiar xs.Wiec spokojnie:)
 
Ściągnij aplikacje np. Child Growth Tracker i wpisuj wagę. Co prawda ważenie na takiej wadze nie jest dokładne, ale lepsze takie niż nic. Waga niemowlęca to niewielki koszt a jest lepszym wyznacznikiem. Dzieci przybierają też skokowo i czasem miewają przestoje.
Moja mała karmiona wyłącznie piersią do 3 mies miała minimalne przyrosty tygodniowe i była pod 3 centylem a po 3 mies wskoczyła na 50c i nim idzie. Ur 2700g (52 cm) na 2 mies ważyła 3900g a teraz ma prawie 9 mies i 8200g. Każde dziecko jest inne. Ogólne wytyczne mówią o odzyskaniu wagi urodzeniowej w przeciągu 2 tyg życia noworodka., podwojeniu wagi urodzeniowej do 6 miesiąca i potrojenia jej do roku.
 
Dzień dobry :)
Jestem studentką ASP we Wrocławiu, w ramach zajęć przeprowadzamy badania na temat otyłości wśród dzieci. Byłabym wdzięczna za jej wypełnienie i pomoc.
Z góry dziękuję
 
reklama
reklama
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi, w tygodniu ma być już czynna nasza przychodnia więc udamy się na ważenie. Jak będzie nadal zamknięte to udamy się prywatnie. Na siatce centylowej wydaje mi się że wychodzi ok, także trochę się uspokoiłem. Pozdrawiam
 
Do góry