reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka

Daga1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
194
Ile wasze maluszki ważyły w 31 tygodniu ciąży? Byłam w 31+6 dni u lekarza na usg, niestety mały bardzo nisko jest główka w dół plus bardzo się ruszał ( na każdym usg jest z tym problem) i lekarz powiedział że na oko waży 1650g, właściwie to nic nie mówił czy to dobrze czy źle ale chciałabym się dowiedzieć ile wasze maluszki ważą w mniej więcej tym okresie ciąży? Czy u was też dzieciaczki były już w tym okresie tak nisko?
Dodam że badał mi również poziom wód płodowych i wyszło prawie 7 cm, mówił że to w porządku i mam się nie martwić ile u was wynosiła ilość wód płodowych?
 
reklama
Ja w 32+0 miałam 11 ale po ściągnięciu szwu groziło mi małowodzie i zrobili cesarkę. U mnie wychodziła 1500 tyle tylko że się USG pomyliło i w rzeczywistości córka była wieksza
 
U mnie w 29+2 mial prawie 1,5 kg, a w 34+2 juz prawie 2,6 kg, ale moja lekarka twierdzi, ze po prostu bedzie wiekszym dzieckiem ☺️
Nie mialam mierzonych wod plodowych w centymetrach, mi na ostatniej wizycie lekarka po prostu pokazala „kieszonki” z wodami i stwierdzila, ze ilosc jest okej.
 
Ile wasze maluszki ważyły w 31 tygodniu ciąży? Byłam w 31+6 dni u lekarza na usg, niestety mały bardzo nisko jest główka w dół plus bardzo się ruszał ( na każdym usg jest z tym problem) i lekarz powiedział że na oko waży 1650g, właściwie to nic nie mówił czy to dobrze czy źle ale chciałabym się dowiedzieć ile wasze maluszki ważą w mniej więcej tym okresie ciąży? Czy u was też dzieciaczki były już w tym okresie tak nisko?
Dodam że badał mi również poziom wód płodowych i wyszło prawie 7 cm, mówił że to w porządku i mam się nie martwić ile u was wynosiła ilość wód płodowych?
Co do wód to normy AFI to 5-20, także 7 to w normie, ale bez szału.
Warto pić dużo wody, bo dzięki temu jest szansa, że się podniesie.
 
31+5 1866g. „Ilość wod - w normie” taki opis dostałam 😉 waga z usg tez jest orientacyjna. Czyli to co wyjdzie lekarzowi na usg ma swoj jakiś plus/minus.
Lekarz, który prowadził moje poprzednie ciaze był mega dobry w te klocki i przewidział prawidłowo wagę jednego jak i drugiego dziecka. Pomimo ze w szpitalu nie chcieli np wierzyc ze urodzę pierwsze dziecko z waga ok 3800g bo miałam „za mały brzuszek” plus wielowodzie 😉 urodziłam córkę ważąca 3720g 😉 syn również miał mieć 3800g a w szpitalu przed porodem ocenili jego wage na 3400g. Urodził się ważąc równe 3800g 😉w tej ciąży na poprzedniej wizycie w 28+5 tc lekarzowi wyszla waga niecałe 1000g i sam powiedział, ze nie wie teraz czy to błąd w pomiarze, ale musimy zwrócić uwagę na nastepnej wizycie, ponieważ na ten wiek ciąży waga spadła w niższy centyl. Skoro lekarz nic nie sugerował to myśle ze jest i u ciebie okey.
 
U mnie w 29+2 mial prawie 1,5 kg, a w 34+2 juz prawie 2,6 kg, ale moja lekarka twierdzi, ze po prostu bedzie wiekszym dzieckiem ☺️
Nie mialam mierzonych wod plodowych w centymetrach, mi na ostatniej wizycie lekarka po prostu pokazala „kieszonki” z wodami i stwierdzila, ze ilosc jest okej.
Pokazał też mi jakieś kieszonki i na szybko zmierzyć ilość wód i tyle, to bardzo starszy lekarz więc powinien się znać dobrze, skoro nic nie mówił że za mało czy coś to ufam mu ale chciałam się dopytać was. Nie kazał mi się oszczędzać ani nic więc myślę że jest okej
 
Do góry