reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost naszych dzieci

Dołączył(a)
19 Luty 2011
Postów
5
Witajcie,
miesiąc temu byłam z synkiem na szczepieniu i dowiedziałam się, ze waży 11kg i ma 83cm. Lekarka tylko pokręciła z dezaprobatą głową (że niby z mało). Apetyt ma dobry, uwielbia warzywa i owoce za to parówki czy pączka nie tknie. Wygląda zdrowo ale trochę się zaczęłam martwić czy go dobrze odżywiam.
A jak to wygląda u Waszych dzieciaczków?
 
reklama
waga i wzrost jest cecha idywidualna kazdego malucha. Nie mozna porownywac ich z innymi dziecmi, bo kazdy babel rozwija sie w swoim tempie.
Nicole urodzila sie bardzo malutka, ale nabierala pozniej podwojnie.
Na bilansie 18 miesiecy wazyla 11650 g i mierzyla 84 cm, co nie znaczy ze twoj synek zle sie rozwija. Do przedszkola Nicole chodza dziewczynki, ktore sa 2 miesiace starsze i waza 9,5 kg i sa nizsze o pol glowy. Nie ma sie czym przejmowac.
 
Dodam też co em_ka pisała, że są lekarze i lekarze. Dla jednego będzie za mało, dla drugiego ok. Mój teraz waży niecałe 12kg, a najprawdopodobniej 11,5 przy wzroście 86 (tak na oko, może być ciut wyższy bądź niższy), więc też nie jest jakiś taki duży. Koleżanki córa ma teraz 14mcy i waży 10kg przy wzroście niewiele mniejszym od mojego, więc jest spora.
Popatrz też na siebie i ojca dziecka, na dziadków. Jeśli jesteście szczupli, to i dziecko "ma prawo" być drobne.
 
Tak czytam i czytam wiec fifi nalezy do tych szczuplejszych dzieciaczkow( a urodzil się jako jeden z większych- 4200 i 60 cm) mimo ze brzszek u niego spory i wszyscy mowią ze dobrze wygląda. Ma 12 kg i 90 cm
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry