reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wanienka do kąpieli

Mrs.mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2022
Postów
151
Hej mamusie😊 przymierzam sie do zakupu wanienki dla mojego lwiątka... zależy mi na wanience ze stelażem i możliwością dostosowania do wzrostu. Rozwazam zakup Cuddle and Bubble ze wzgledu na funkcjonalnosc. Ktoras z was ma i moglaby cos wiecej napisac? Co polecacie??
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas bardzo się sprawdziła wanienka ze stelażem z Chicco Cuddle & Bubble. Mamy kabinę prysznicową, więc szukaliśmy praktycznego rozwiązania i zdecydowanie nam się sprawdza. Mąż jest wysoki, a ja niska, nie ma problemu z dostosowaniem do wzrostu i super, że jest mobilna, można łatwo przewieźć na kółkach do łazienki i łatwo się składa, więc zajmuje mało miejsca. Z takich dla mnie ekstra funkcji- super rozwiązanie z napuszczaniem wody, wystarczy umieścić słuchawkę w takim otworze, po kąpieli odwierasz korek i woda spływa. To bardzo ułatwia życie. No i przewijak- po kąpieli po prostu nakładasz go na wanienkę i ubierasz dziecko, wszystko w jednym miejscu, bez zbędnego krążenia, wszystkie kosmetyki pod ręką w organizerze, bardzo dobrze przemyślane. Ja polecam!
 
Mamy i bardzo polecam :D
Przy pierwszym dziecku kupiliśmy najzwyczajniejszą wanienkę, która w miarę sprawdzała się w pierwszych dniach, kiedy synek ważył około 4 kg. Ale sam proces kąpania był bardzo irytujący - kąpaliśmy go na kanapie w małym pokoju, mąż nosił wodę, ta wylewała się po drodze, a jak synek podrósł, to było nam bardzo niewygodnie go trzymać. Wanienkę Chicco kupiliśmy, kiedy miał 4 miesiące i żałuję, że tak późno. Przede wszystkim kąpiel odbywa się na wysokości, gdzie nie musimy się nachylać. Przy dwójce dzieci to naprawdę ważne. Teraz synek ma niecałe 2 lata, bawi się w wodzie swoimi zabawkami, a któreś z nas po prostu stoi obok. Małą córeczkę kąpiemy na takiej grubej gąbce w pozycji leżącej :)
I Tak jak pisze Ewwson - wyciągasz dziecko, jednym ruchem zakładasz przewijak, a w tym czasie można spuszczać wężykiem wodę do wany czy zlewu. My również polecamy :)
 
Ja polecam wiadro. Mamy tummy i super się sprawdziło, widać było że młody uwielbia się moczyć.
Szanuję Wasz wybór, ale fizjoterapeuci nie zalecają jakby powrotu dziecka do pozycji "skulonej" embrionalnej, także ten produkt jest ostatnio bardzo popularny, ale już niekoniecznie zdrowy dla rozwoju prawidłowej postawy malucha.
 
Kiedyś córkę na działce kąpałam w takiej wanience/ misce jak na foto. Średnio wygodne, bo mała i uginają się boki. Do prania sprawdza mi się wyśmienicie i zajmuje mało miejsca, ale jako codzienna wanienka nie dałaby rady. Może na pierwsze mies. jakoś przy noworodku da się radę przemęczyć, ale przy trochę większym dziecku może być gorzej z gabarytami. Dziecko wejdzie tylko gorzej z trzymaniem i myciem jego. Raz na jakiś czas dla mnie ok na codzienń wolę używać zwykłej wanienki która z racji małej łazienki stawiamy pod prysznicem a na codzien wisi sobie na wieszaczku nad pralka 🤣
Screenshot_2022-05-26-11-30-28-80_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg
 
Szanuję Wasz wybór, ale fizjoterapeuci nie zalecają jakby powrotu dziecka do pozycji "skulonej" embrionalnej, także ten produkt jest ostatnio bardzo popularny, ale już niekoniecznie zdrowy dla rozwoju prawidłowej postawy malucha.
Ooo a to ciekawe, bo my to wybraliśmy właśnie z polecenia fizjoterapeuty 😱😱 ale czasy się zmieniają, pewnie już połowa naszych wielce świadomych wyborów teraz uznawana jest za nietrafione :D
 
reklama
Ooo a to ciekawe, bo my to wybraliśmy właśnie z polecenia fizjoterapeuty 😱😱 ale czasy się zmieniają, pewnie już połowa naszych wielce świadomych wyborów teraz uznawana jest za nietrafione :D
Chyba jak większość naszych wyborów jak piszesz, dla mnie najgorsze jest to, że pediatra mówi jedno, fizjo drugie, a jeszcze położna co innego i weź tu Rodzicu wybierz dobrze i mądrze 😁
 
reklama
Dziewczyny dziękuje wam za pomoc. Zdecydowaliśmy się z mężem na Chicco Cuddle and Bubble. Kąpiele sa przyjemne i dla nas i przede wszystkim dla naszego synka. Dzieki stelażowi nie muszę sie schylać i nadwyrężać kregoslupa zaś dzięki półce i organizerowi wszystko mam pod ręką. Opcja przewijaka robi świetną robotę! no i co najważniejsze...podczas kąpieli nasz maluszek nie ślizga sie po dnie wanienki😊 na ta chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdecydowalismy sie na ta wanienke. Dziękuje dziewczyny😊
 
Do góry