reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniaczek 36tc, problem z odruchem ssania

Jestem mamą wcześniaka, który dostał 5 i 6 pkt. Ważne są nie tylko punkty w pierwszej minucie życia, ale tez w 3,5. Moja córeczka miała 5/6/6/6.
Dla porównania synek urodził się w 40tc i dostał 2pkt, bo jeszcze biło serduszko, zbyt wolno, ale biło.
Nasz synek dostał 3 punkty w pierwszej minucie życia. Ważył 2400 miał niewydolność oddechową.
 
reklama
Jestem mamą wcześniaka, który dostał 5 i 6 pkt. Ważne są nie tylko punkty w pierwszej minucie życia, ale tez w 3,5. Moja córeczka miała 5/6/6/6.
Dla porównania synek urodził się w 40tc i dostał 2pkt, bo jeszcze biło serduszko, zbyt wolno, ale biło.
Kto wie jak to się oblicza??
 

Załączniki

  • Screenshot_20200705-104258.png
    Screenshot_20200705-104258.png
    32,9 KB · Wyświetleń: 82
Kto wie jak to się oblicza??
Jeśli chodzi o wiek to masz wiek urodzeniowy, czyli ile czasu minęło od dnia porodu i wiek korygowany, czyli do daty porodu dodajesz czas, jaki zabrakło do przewidywanej daty porodu.
Wiem, że się martwisz, ale wcześniaków z 36tc niewiele już brakuje. Takie dzieci nie dostąja nawet sterydów na rozwój płuc. Jak przestaniesz skupiać się na tym, że dziecko za wcześnie się urodziło, to zobaczysz jak fajnie jest być mamą i mieć maluszka.
Specjaliści zajmą się resztą. Cokolwiek cię niepokoi, to pytaj ich. Na pewno jesteś pod opieką neonatologa, neurologa i tych, którzy są wam potrzebni. Traktuj swoje dziecko normalnie, jakby niczego mu nie brakowało, a zobaczysz jak fajnie będzie się rozwijał. Niedociągnięcia skorygujesz z lekarzami, reszta zajmie się natura, która potrafi słabe strony kompensować.

Moja córeczka urodziła się w 26tc. Miała 900 gram.
 
Jeśli chodzi o wiek to masz wiek urodzeniowy, czyli ile czasu minęło od dnia porodu i wiek korygowany, czyli do daty porodu dodajesz czas, jaki zabrakło do przewidywanej daty porodu.
Wiem, że się martwisz, ale wcześniaków z 36tc niewiele już brakuje. Takie dzieci nie dostąja nawet sterydów na rozwój płuc. Jak przestaniesz skupiać się na tym, że dziecko za wcześnie się urodziło, to zobaczysz jak fajnie jest być mamą i mieć maluszka.
Specjaliści zajmą się resztą. Cokolwiek cię niepokoi, to pytaj ich. Na pewno jesteś pod opieką neonatologa, neurologa i tych, którzy są wam potrzebni. Traktuj swoje dziecko normalnie, jakby niczego mu nie brakowało, a zobaczysz jak fajnie będzie się rozwijał. Niedociągnięcia skorygujesz z lekarzami, reszta zajmie się natura, która potrafi słabe strony kompensować.

Moja córeczka urodziła się w 26tc. Miała 900 gram.
Ja urodziłam synka w 35/36 tygodniu ciąży. Mój synek miał niewydolność oddechową i 2400 ważył. Przez to nie widziałam synka tydzień czasu. Ponieważ zabrali jego do innego szpitala. Teraz waży 400 i ma 10 tygodnii i 2 dni..
 
Cześć czy są tu mamy wczesniaków, tak na prawdę późnych wczesniaków (Maja 36+4), które miały problem z odruchem ssania? Udało się karmić wyłącznie piersią?
Maja jest maja bo 2450g, ja mam duże brodawki i już nas położne ostrzegały, że musimy uzbroić się w cierpliwość że względu na to że będzie miała problem ze złapaniem brodawki
Mój syn z 36tc miał problem. Przez miesiąc podawałam pierś i dokarmialam strzykawką (ssał mleko lane po palcu) Nie dawałam butelki by nie załapał złego nawyku. Powoli załapał pierś i po 4 tyg. był już tylko na niej.
 
reklama
Hej, u mnie syn co prawda urodzony w 38, ale na 1 p. Po 10 min 4 p.
Tez był tydzien w innym szpitalu i miał niska wage 2750. Brak odruchu ssania, czyli spore problemy z karmieniem.
Teraz juz jako 15 latek jest mi wielkim wsparciem. Np odbiera młodsza siostrę z przedszkola, pomaga gotować itd.
 
Do góry