reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witaminki

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

ewcik

mama kwietniowa 2006
Dołączył(a)
29 Sierpień 2005
Postów
270
Hej Dziewczyny! Potrzebuje malej porady: podczas ostatniej wizyty lekarka zalecila mi jakies witaminki ciazowe, ale nie wskazala nic konkretnie - powiedziala, ze wybor pozostawia mi. A roznych specyfikow jest cala masa i nie mam pojecia co najlepiej wybrac. Poradzie, prosze, co bierzecie i co jest wg Was najlepsze! Dzieki i buzka!
 
reklama
Mi moj gin zalecił brać Pronatal lub Materne wybrałam te drugie, ponieważ Pronatalu nie było u mnie w aptece. Materna kosztuje 30zł za opakowanie 30szt.
 
Mój gin powiedział, bym za jakieś 4 tygodnie spróbowała zamiast kwasu foliowego brać witaminki (teraz jest 14tydzień). Ale od razu dodał, że jeśli po witaminach będę się gorzej czuła (jekieś sensacje, mdłości) mam wrócić do kwasu. Ponoć zdarzają się takie reakcje i łykanie witaminek trzeba wtedy trochę opóźnić.
Pozdrawiam,
Magdalena
 
nie napisałam, że mam brać witaminki równolegle z kwasem foliowym chodz w witaminkach jest go 2x wiecej niż w takim foliku, który można kupić bez recepty
 
Ja zarzywam Feminatal N jest tanszy od materny 35 zl za 60 tabl. a sklad porownywalny. Dodatkowo zarzywam kwas foliowy. Nie czuje sie gorzej po witaminkach a zarzywam od 2 tyg. ciazy.
 
ja zajadam prebatal (w calej poprzedniej ciazy i w tej od 2 miesiecy przed poczeciem) - nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych choc moj lekarz potwierdzil ze niektore kobiety maja po witaminkach (obojetne jakiej firmy) sensacje zoladkowe i wtedy trzeba sobie odpuscic :)
 
Ja tez jem materne. Faktem jest ze 30 zlotych to nie malo dla kieszeni niejednej z nich, ale czegos sie robi dla swoich przyszlych pociech :). Nie czuje sie po niej niedobrze, wrecz przeciewnie od kiedy ja biore przestalam miec mdlosci. Polecam!!
 
Hej,
Ja zarzywam feminatal N od jakiś dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolona, bo nic się ze mną nie dzieje (w pierwszej ciąży miałam mdłości po maternie) - dodatkowy ich plus, że są bardzo tanie w stosunku do innych witamin, u mnie zapłaciłam 34 zł. za 60 tabletek (zapas na 2 miesiące). Materna ma cenę podobną, ale tabletek jest o połowę mniej.
Oprócz witamin zarzywam jeszcze Magne B6 (między posiłkami).
Acha, nie wiem czy dziewczyny czytałyście ulotkę feminatalu N - zarzywa się go podczas obiadu redukując w ten sposób mdlości.
Ewcia, zapytaj jeszcze w aptece, tam napewno dobrze Ci doradzą.
Ja chciałam Magne B6 zastąpić innym, tańszym - ten kosztuje 17 zł. za 50 tabletek, ale aptekarki w dwóch różnych aptekach wyraźnie powiedziały mi, że nie radzą, gdyż ten magnez jest najlepszy dla kobiet w ciąży.

 
Dziewczyny! Wielkie dzieki za wszystkie rady! W koncu zdecydowalam sie na Feminatal N - pani w aptece potwierdzila, ze sklad prawie identyczny jak materna, a cena troche nizsza. No i troche przestraszylam sie tych mdlosci po maternie...
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry