reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy dla wcześniaków

reklama
Agatka my bierzemy
cebion multi 3x1
actoferol 1 saszetka 7mg dziennie
devikap 1x1
i mamy zalecony probiotyk diclofor 5x1 ( ale to nie witaminy;) )
kwasu foliowego nie mamy
 
Fajny wątek ;) My bierzemy:
cebion 2X3 krople
devicap 1x2 krople
folik 1 tabl
b6 1/2 tabl
lacidofil 1/2 tabl (probiotyk)
aciferol 2x7,5 mg (żelazo)
jakby jeszcze ktoś nie wiedział żelazo warto podawać z cebionem(witC), lepiej się wchłania. A jak podajecie??, bo ja wszystko ładuje do mleka, mały mi ładnie do końca wypija z butli więc chyba ok, choć mój lekarz jest innego zdania, mówi że lek osiada na ściankach butelki i żeby na łyżeczce podawać, ale wtedy to napewno połowa nie trafi do buźki :) w szpitalu sie ze strzykawki podawało delikatnie, wprost do buźki, a i tak leciało po brodzie..
 
Ja podaję leki płynne z plastikowego kieliszka.
Mamo Tymka ze strzykawki najlepiej podawać na wewnętrzną część policzka.Najlepsze są strzykawki po 2 ml bo mięciutko chodzą.
 
Ostatnia edycja:
ja podaje actiferol z mlekiem a na smoczek od butelki od mleka daje krople cebionu i maksio wszystko ladnie wylizuje i polyka z mleczkiem
 
u nas:
dicoflor 2x1kps
actiferol 7mg 1xsaszetka
cebion 1x4krople
wit d3 1x1kps
kwas foliowy 1xpół tbl.
debridat 3x2ml
biogaia 1x5kropli
chyba wsjo
 
U nas jest tak;
FERRUM 1x 5ml
Cebion 1x5 kropelek
Devikap 1x1 kopelka
Folik 1x 0,5 tabl.
Agata i od jutra będę dawać im folik co 2 dni po 1 tabl. Codziennie się wkurzam bo nie mogę tej tabletki równo przekroić ;)
A co do sposobu podawania leków to mnie kilka dni temu olśniło i daję wszystko do małej butelki dolewam trochę mleka i podaję w trakcie jedzenia, tzn daję im wypić 10-20 ml mleczka i wtedy podaję drugą butle (leki+mleko) i potem reszte mleka z dużej butelki. Wtedy mam pewność że wszystko wypiją.
 
reklama
MoniaN, to bardzo dobry pomysł z tym podawaniem.
U mnie też się sprawdził, jak mały miał więcej leków do podania.
Miałam pewność, ze wszystko zostało wypite :tak:.
 
Do góry