reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy dla wcześniaków

a ja mam z tym problem.. podajemy cebion multi 3krople dziennie i też mamy podawać actiferol ale moje dziecko jest karmione piersią i całkowicie oduczyło się z butli pić :eek: co dzień próbuję to w wodzie, to w mleku, to w herbatce za nic się nie chwyci albo jest wrzask nieziemski albo jak lepszy dzień to memla sobie ale nie chce ssać efektywnie.. i co ja mam robić boję się żeby nie miał anemii?..
 
reklama
moze spróbuj rozpuscic w mleku i miarką jak przy ibumie (strzykawka) wpuszczaj do buxki z boku...lub popros o żelazo w płynie i złyżeczki....
 
Renia mój mały po 15 min potrafił wypluć żelazo .Przetrzymywał je w buzi.Dawałam strzykawką ,w mleku ,łyżeczką i nic.Wystarczył plastikowy kieliszek i po sprawie.Ferrum Lek jest pyszny ,słodki i karmelowy.Zmień może lek i dzieciaczkowi podejdzie.
 
Ostatnia edycja:
no dziewczyny będę próbować.. mówiłam lekarzowi że wole jakieś krople to mi powiedział że lepiej nie bo mu się kolki nasilą a my mieliśmy ogromne -nawet po 6godz płaczu
 
Renia spróbuj z FERRUM. U nas też były mega kolki, krzyk czasem cała dobę (oczywiście na zmianę jak to u moich bliźniaków, jeden kończy to drugi zaczyna).
 
renia- mój synek też miał problemy z butlą ale kupiłam smoczek nuk taki profilowany i podaję mu actiferol i witaminy z glukozą. Glukozę wypije bo słodka choć miny robi niezadowolone. Glukoza w aptece kosztuje 4zł za butelkę (jak kroplówka) a lekarka mi mówiła, że ok, poza tym widzę w butelce czy nic nie osiada.
 
Renia a ja Ci ferrum odradzam, jeżeli mieliście takie problemy z kolkami. Ferrum ma tendencje wzmagać problemy brzuszkowe. Może zaopatrz się w jakiś niedrogi, ręczny laktator i spróbuj podawać z odrobiną swojego odciągniętego pokarmu. Ja z żelazem też się nakombinowałam aż w końcu moje dziecię zaskoczyło z mlekiem.

U nas cebion bądź juwit 5 kropli dziennie i devikap 1 kropelka.
 
reklama
Jeśli chodzi o podawanie to devikap (D3) daję do mleka, a cebion na łyżeczkę z kilkoma kroplami mleka, kiedyś próbowałam podać bez mleka, ale krzywił się strasznie biedactwo
Wcześniej podawałam actiferol saszetkę do butli z mlekiem i kwas foliowy na łyżeczce z kilkoma kroplami mleka.
Leki na początku mieszałam z moim mlekiem.
 
reklama
Do góry