reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózek do zadań specjalnych - dziecko niepełnosprawne

FraniowaMama

mama Natalki i Frania
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2009
Postów
5 066
Kolejny temat wózkowy, ale myślę, że niezdublowany.
Prześledziłam tematy o wózkach i właściwie nie znalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytania.. Już pisze o co chodzi:
Jestem mamą niepełnosprawnego krasnala, który ma m.in. problemy z napięciem mięśniowym (wiotkość w stawach, obniżone napięcie w osi, podwyższone w kończynach). Dla takich kurczaczków bardzo ważne jest, aby wózek miał super amortyzację - każdy wstrząs powoduje wzrost nąpięcia mięśniowego. Wózków specjalistycznych dla takich krasnali właściwie nie ma (piszę właściwie, bo udało mi się znaleźć 2 - ale cena zabija. Wszystko co specjalistyczne/ortopedyczne/rehabilitacyjne kosztuje minimum 2 x więcej).
Proszę wiec Was o radę, mądre, doświadczone mamy - jaki wózek nabyć dla Frania.
Nie ukrywam, ze nie chciałabym tu wskazówek do najnowszych modeli. Nie możemy sobie teraz pozwolić na wydatek rzędu 1.5-2 tys. Chcę kupić coś używanego.
Na pewno muszą być 4 pompowane koła i super zawieszenie.
W oko wpadł mi na allegro wózek Emmaljunga. Czy któraś z Was takowy posiada?
Tu w wersji głębokiej, my bysmy uzywali już oczywiście spacerówki

m_ccc_24914.jpg


A może podpowiecie mi jeszcze inny typ.
 
reklama
Jeśli chodzi o super miękki wózek to chyba najlepszy byłby na paskach :tak:

A jeśli chodzi o emmljunge, polecam, jak najbardziej :tak: Aczkolwiek dla dziecka w tym wieku mozna sie pokusic o model Scooter, nowy kosztuje około 900 zł, producent twierdzi, że jest przeznaczony dla dzieci nawet do 4 roku zycia.
 
Polecam wózek Bartatina Plus firmy Jedo. Ma zawieszenie na paskach, naprawdę mięciutkie. Siedzisko spacerowe duże, głębokie, spokojnie wystarczy nawet dla większego dziecka.
Wszystkie koła pompowane, duże.
Niestety wózek jest dość ciężki, po schodach z dzieckiem wnieść się nie da.

Mój syn jeździł w takim wózku po wertepach i spał spokojnie. Teraz wózek jest używany przez dziecko ze wzmożonym napięciem mięśniowym i chyba jest ok.
 
Dziewczyny, jesteście nieocenione:)

Problemu ze schodami nie mamy.

MamoHelenki, a dlaczego na ten model bys się skusiła?

Jesli udałoby się znaleźć wózek taki do 1 tys to myślę, ze przy maksymalnym naciągnięciu budżetu udałoby się kupic nowy.
 
Ma łożyskowane koła, co nie jest bez znaczenia jesli chodzi o komfort jazdy i prowadzenia :tak: Można wybrać zawieszenie na paskach, chyba najodpowiedniejsze w twojej sytuacji. Ma przekładaną raczke, obszerną budę. Poza tym sporo akcesoriów jest w cenie:tak: Ni i na dokładkę całkiem nowoczesna stylistyka :tak: zakochałam się w kolorze 177:-D:-D:-D No i same pozytywne opinie o serwisie :tak:
 
Emmaljunga Scooter 2.0 odpada jednak bo:
pałąk nie otwiera się
oparcie nie rozkłada sie na płasko:(

Pozostaje w grze zaproponowany przez mamęHelenki Pati Jedo. Szukam w necie informacji o wrażeniach mam-użytkowniczek, ale mało coś..
 
reklama
Jestem już na 99% pewna, że będzie Pati Jedo. Trochę mnie tylko niepokoi to, co napisałaś o jakości. Nie chce zeby mi się wózek po roku rozsypał..
 
Do góry