reklama

Wydłużona przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Monn_a, 9 Kwiecień 2016.

bojąca
Najlepsza odpowiedź bojąca, 9 Kwiecień 2016
jeśli miałaś przerwę dłuższą niż zalecana powinnaś zastosować 7 dniowy okres zapobiegawczy czyli stosować dodatkowe zabezpieczenie, ciąża jest mało... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. Monn_a

  Monn_a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, ostatnio zdarzyła mi się dość niekomfortowa sytuacja a mianowicie... w zeszłym miesiącu wypadł mi dosyć nagły wyjazd w wyniku czego zapomniałam zabrać ze sobą blistra z tabletkami a wzięłam tylko 3 pierwsze tabletki przed wyjazdem... I jak to w przerwie bywa było krwawienie i po 7 dniach przerwy dokończyłam blister ale bez tych 3. Jako że moja pamięć jest bardzo zawodna mam ustawione przypomnienie kiedy brać tabletkę. I Niestety nie uwzględniam tych trzech pierwszych w związku z tym miałam wydłużona przerwę. Sytuacja miała miejsce dokładnie w święta wielkanocne. W poniedziałek powinnam była wziąć tabletkę ale przypomnienie dało mi znać dopiero w piątek tak jak powinno przypomnieć gdy biorę cały listek tabletek. Między czasie kochałam się z chłopakiem do końca w poniedziałek lub wtorek. I pytanie moje jest takie czy owulacja mogła się odblokować w tym czasie? czy w ogóle jest możliwe ze wystąpiła wcześniej? Czy jest szansa na ciąże? Nie to żebym się bała samej ciąży czy macierzyństwa ale wczoraj był 6 dzień jak brałam tabletki a dla płodu ponoć są one niekorzystne. Robiłam wczoraj również test paskowy i wynik był negatywny ale nie jestem pewna czy to był odpowiedni moment bo to było późnym wieczorem i nie jestem pewna czy nie jest jeszcze za wcześnie na to by pokazał wiarygodny wynik. Do tego mam ból podbrzusza i zawroty głowy a od trzech dni temperaturę ciała 37,4. naczytałam się wielu komentarzy ale niestety nie znalazłam nic podobnego do mojej sytuacji. jeśli odstawie tabletki np dzisiaj to np będę miała krwawienie z odstawienie mimo ciąży?
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #13906800 by bojąca, 9 Kwiecień 2016
 3. bojąca

  bojąca Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Głosów: 1
  jeśli miałaś przerwę dłuższą niż zalecana powinnaś zastosować 7 dniowy okres zapobiegawczy czyli stosować dodatkowe zabezpieczenie, ciąża jest mało prawdopodobna ale możliwa zrób test po ok tygodniu-dwóch lub z krwi wtedy będzie wiadomo wcześniej
   
  bojąca, 9 Kwiecień 2016 Najlepsza odpowiedź
  #2
 4. reklama
 5. bikini3_ki

  bikini3_ki

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, ja mam podobną sytuacje. Były święta i zapomniałam do domu rodzinnego wziąć następnego opakowania tabletek. Ostatecznie powinnam w sobotę wziąć pierwszą z kolejnego opakowania, a wzięłam wczoraj- wtorek, dzisiaj wzięłam drugą. Zaznaczę jeszcze najistotniejszy fakt, że wczoraj miałam stosunek- co prawda partner nie skończył we mnie, ale coś mnie tknęło (po fakcie) żeby poczytać jak to do końca jest z ta wydłużoną przerwą i czy 2-3 dni różnicy coś robi....no, ale człowiek po fakcie to sobie może..tragedii nie będzie jak będzie ciąża :) Intryguje mnie jedna rzecz, czy tak od razu po tych 8 dniach przerwy od razu w tym 9 może być od razu owulacja, jajeczkowanie? tak jakoś szybciutko ?
   
 6. Danka1231

  Danka1231

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  z mojego doświadczenia testy nie pokazują tak wczesnej ciąży sama robiłam w 3 tyg i wyszła blada kreska wcześniej również robiłam i nic wiec nie zawsze to co pisza na etykiecie sie sprawdza zależy od poziomu hcg . Najlepiej zrobic test w trakcie spodziewanej miesiączki a najlepiej zrobic badanie bhcg ( badania krwi)
   

Poleć forum