reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wygląd pępka

aga1919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2016
Postów
50
Jestem obecnie w 17 tyg ciąży. Byłam w sobotę nad wodą, było gorąco, opaliłam się również na brzuchu, do tej pory piecze mnie skóra na brzuchu ale to normalne, niepokoje się bardziej wyglądem mojego pępka, zaczyna się "chować" , widać tylko niewielką szczelinę, po prostu się zamknął.
Czy to może mieć związek z poparzeniem słońca? Nie mam żadnych objawów...
20160801_123013-1.jpg
 

Załączniki

  • 20160801_123013-1.jpg
    20160801_123013-1.jpg
    693 KB · Wyświetleń: 5 486
reklama
ojej, wygląda niepokojąco. czy jest on dodatkowo bolesny ? mnie lekarz poradził, bym nie wystawiała się na słońce i nie opalała się wcale. do tego mam bardzo jasną cerę i zawsze jestem poparzona od słońca zamiast opalona więc nie mam doświadczeń tym bardziej w ciąży z opalaniem.

jeżeli pępek jest bolesny to może warto się pokazać u lekarza prowadzącego ?
 
Pępek w ciąży będzie się chował, może zrobić się płaski lub nawet "wyjść" do wierzchu i zrobić się wypukły.
Z opalaniem w ciąży nie powinno się przesadzać, a już na pewno nie powinno doprowadzać się do takiego stanu. Krem z wysokim filtrem nie kosztuje majątek...!!!
 
Wiem, że przesadziłam z opalaniem ale mam nadzieję, że taka jednorazowa sytuacja nie zagrozi maluszkowi.
 
Do góry