reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd Dziecka za granicę z rodzicem z ograniczonymi prawami.

Dołączył(a)
6 Maj 2018
Postów
1
Witam
Mam takie pytanie. Moj Syn jest pod opieka babci (matki ojca dziecka). Ja mam ograniczone prawa badz zablokowane z powodu pobytu w zakladzie karnym. Ojciec Dziecka zmarl w zeszlym roku i pelnoprawnym opiekunem jest Babcia (matka ojca dziecka). Przebywam w tym momencie za granica gdzie mieszkam oraz wychowuje dwójkę swoich Dzieci wraz z Partnerem. Chcialabym zabrac Syna na wakacje . wiec moje pytanie brzmi, co potrzebuje zeby legalnie moc zabrac Syna na wakacje do Anglii (okolo 1 miesiaca). Jestem w bardzo dobrym kontakcie z opiekunem syna ( babcia ). i mam od niej pozwolenie na zabranie dziecka za granice na okres wakacji. Czy musze miec zgode sadu czy pisemna zgoda pelnoprawnego opiekuna wystarczy.
 
reklama
Witam
Mam takie pytanie. Moj Syn jest pod opieka babci (matki ojca dziecka). Ja mam ograniczone prawa badz zablokowane z powodu pobytu w zakladzie karnym. Ojciec Dziecka zmarl w zeszlym roku i pelnoprawnym opiekunem jest Babcia (matka ojca dziecka). Przebywam w tym momencie za granica gdzie mieszkam oraz wychowuje dwójkę swoich Dzieci wraz z Partnerem. Chcialabym zabrac Syna na wakacje . wiec moje pytanie brzmi, co potrzebuje zeby legalnie moc zabrac Syna na wakacje do Anglii (okolo 1 miesiaca). Jestem w bardzo dobrym kontakcie z opiekunem syna ( babcia ). i mam od niej pozwolenie na zabranie dziecka za granice na okres wakacji. Czy musze miec zgode sadu czy pisemna zgoda pelnoprawnego opiekuna wystarczy.
art. 97 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
Dla swojego bezpieczeństwa lepiej byś wyrażenie zgody miała na piśmie ...najpewniejszą formą byłaby notarialna przetłumaczona na j. angielski przez tłumacza przysięgłego. Nie potrzebujesz zgody sądu bo to nie on jest opiekunem dziecka a babci. Natomiast na granicy mają obowiązek sprawdzić czy osoby towarzyszące małoletniemu są uprawnione do sprawowania nad nim opieki.
 
Do góry