reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd na wakacje - apteczka

Dołączył(a)
21 Czerwiec 2011
Postów
6
Hej
Wybieramy się na wakacje i tak się zastanawiam co zabrać do apteczki. Co prawda jedziemy bardzo blisko, ale wolę jednak coś mieć przy sobie.
Póki co, to zabrałam : coś na gorączkę - ibufen, enterol dla dzieci, orsalit, jakiś probiotyk. Nie mam pojęcia co jeszcze, nie chcę zabierać za dużo rzeczy.
 
reklama
oprocz tego co napisalas to syrop na kaszel,nasivin, cos do dezynfekcji,espumisan,fenistil,vit c,cos na poparzenia sloneczne
 
Hej, ja wyjezdzam z malutką na wieś i zabieram zestaw na kleszcze (coś przeciw robactwu i penseta jeśli kleszcz złapie), oczywiście enterol, smecta, orsalit, plastry i woda utleniona. Sprawdz czy masz w pobliżu aptekę, jesli jest to spokojnie, w razie draki dokupisz to co potrzeba. i nie zapomnij o książeczce zdrowia dziecka i dowodzie ubezpieczenia, bo teraz wymagają wszedzie.
 
A wyjazd na terenie Polski? Jeśli tak to nie widzę potrzeby pakowania syropów na kaszel czy kropli do nosa...przecież wszędzie jest apteka...
 
Ja zabieram na wyjazdy stały zestaw: katarek (jesli jest odkurzacz) albo frida na katar/kozice w nosku, na wszelki wypadek coś na gorączkę (chociaz jeszcze nigdy nie był potrzebny), enterol i smecte, orsalit do nawadniania i plasterki + woda utleniona. Wiecej nie ma potrzeby brac jeśli w pobliżu jest cywilizacja :)
 
zgadzam się z Takhsis, jeśli to wyjazd na terenie kraju to nie ma co przesadzać z ilością leków w apteczce. I tak nie weźmiesz wszystkiego na wszystkie możliwe ewentualności ;) coś na katar, gorączkę, plastry, woda utleniona itp.
 
reklama
Jeśli chodzi o probiotyk to polecam lactoral, w celu uzupełnienia płynów orsalit się sprawdzi - żeby się dziecko nie odwodniło. Rzeczywiście w Polsce apteki są na każdym kroku niemalże, nie powinno być problemu z dokupieniem czegoś. Podstawowe leki na gorączkę, ugryzienia owadów i właśnie na biegunkę i powinno być ok.
 
Do góry