reklama

Wyjazd na wakacje - apteczka

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez krysia1978, 22 Lipiec 2011.

1. krysia1978

krysia1978 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej
    Wybieramy się na wakacje i tak się zastanawiam co zabrać do apteczki. Co prawda jedziemy bardzo blisko, ale wolę jednak coś mieć przy sobie.
    Póki co, to zabrałam : coś na gorączkę - ibufen, enterol dla dzieci, orsalit, jakiś probiotyk. Nie mam pojęcia co jeszcze, nie chcę zabierać za dużo rzeczy.

2. _louise_

_louise_ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    oprocz tego co napisalas to syrop na kaszel,nasivin, cos do dezynfekcji,espumisan,fenistil,vit c,cos na poparzenia sloneczne

3. reklama
  4. Silmiriel

Silmiriel Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Plasterki, albo opatrunek w spray'u. Coś na biegunkę, ale w sensie zatrzymania.

5. aotylka

aotylka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej, ja wyjezdzam z malutką na wieś i zabieram zestaw na kleszcze (coś przeciw robactwu i penseta jeśli kleszcz złapie), oczywiście enterol, smecta, orsalit, plastry i woda utleniona. Sprawdz czy masz w pobliżu aptekę, jesli jest to spokojnie, w razie draki dokupisz to co potrzeba. i nie zapomnij o książeczce zdrowia dziecka i dowodzie ubezpieczenia, bo teraz wymagają wszedzie.

6. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A wyjazd na terenie Polski? Jeśli tak to nie widzę potrzeby pakowania syropów na kaszel czy kropli do nosa...przecież wszędzie jest apteka...

7. super.gaska

super.gaska Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja zabieram na wyjazdy stały zestaw: katarek (jesli jest odkurzacz) albo frida na katar/kozice w nosku, na wszelki wypadek coś na gorączkę (chociaz jeszcze nigdy nie był potrzebny), enterol i smecte, orsalit do nawadniania i plasterki + woda utleniona. Wiecej nie ma potrzeby brac jeśli w pobliżu jest cywilizacja :)

8. candyy

candyy Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zgadzam się z Takhsis, jeśli to wyjazd na terenie kraju to nie ma co przesadzać z ilością leków w apteczce. I tak nie weźmiesz wszystkiego na wszystkie możliwe ewentualności ;) coś na katar, gorączkę, plastry, woda utleniona itp.

9. himerea

himerea Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli chodzi o probiotyk to polecam lactoral, w celu uzupełnienia płynów orsalit się sprawdzi - żeby się dziecko nie odwodniło. Rzeczywiście w Polsce apteki są na każdym kroku niemalże, nie powinno być problemu z dokupieniem czegoś. Podstawowe leki na gorączkę, ugryzienia owadów i właśnie na biegunkę i powinno być ok.

10. reklama

Poleć forum