reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylew dokomorowy

reklama
Wylew 3 stopnia miała moja córeczka. Obejmował wszystkie 4 komory. Córcia jest skrajnym wcześniakiem. Ma zastawkę komorowo otrzewnowa. Jest pod opieką między innymi neurochirurga, nie ma porażenia dziecięcego.
 
U nas drugiego stopnia z tym ze , w 5 dobie od urodzenia było usg przezciemiazkowe i czegoś takiego nie było, później w 2 miesiącu życia miał powtórzone i nie było. A teraz po 3 miesiącu życia takie coś wyszło. To możliwe? Wszędzie czytam ze to do 7 doby po porodzie dochodzi do wylewu jeżeli ma dojść. Czy możliwe by było to niewidoczne na poprzednich usg ?
 
Niestety wylew może się zadziało w każdym czasie. Nie ma na to mocnych. Pytanie jest co było przyczyną na takim etapie i czy lekarze nie widzieli oznak tak, by jak najszybciej zareagować. Możliwe, że synek miał np. jakąś infekcje.
A co lekarze mówią? Kiedy urodziłaś?
 
Niestety wylew może się zadziało w każdym czasie. Nie ma na to mocnych. Pytanie jest co było przyczyną na takim etapie i czy lekarze nie widzieli oznak tak, by jak najszybciej zareagować. Możliwe, że synek miał np. jakąś infekcje.
A co lekarze mówią? Kiedy urodziłaś?
Urodziłam 2 września. Lekarka mówiła ze jest ok, ze dużo wcześniaków to ma. Z tym ze mój wcześniak to taki kalendarzowy bo 36+5, 3480g
 
Urodziłam 2 września. Lekarka mówiła ze jest ok, ze dużo wcześniaków to ma. Z tym ze mój wcześniak to taki kalendarzowy bo 36+5, 3480g

Wyszliście już do domu? Jeśli tak, to z pewnością masz opiekę neurologa. Jak coś cię niepokoi, to idź na wizytę. Moim zdaniem wylew zawsze wpływa na rozwój dziecka. To może być widoczne teraz, ale nie musi. Dużo zależy od dobrej opieki i rehabilitacji. Moja córeczka jest z 26tc. Gdybyś ja spotkała na placu zabaw, to zobaczyła byś zwyczajna dziewczynkę. Tylko to duża praca w nią włączona. Najtrudniej jest z zapamiętywaniem, koncentracja, takimi rzeczami bardziej "szkolnymi".
Słuchaj lekarzy, szukaj dobrych rehabilitantów, jak coś cię niepokoi, to zawsze możesz skonsultować z innym specjalista. Wylew, to nie koniec świata. Jednak jak wpłynie na malucha to dowiesz się w przeciągu kilku lat. Może po nim nie zostać nawet ślad. Tak więc głowa do góry i dzialaj
 
Do góry