reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymioty-jak dlugo uznawac je za norme

Nelusia

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
73
od kilku tygodni wymiotuje kilka razy dziennie, nudnosci dzien i noc. Jestem w ciazy wiec to nic dziwnego. Ale czesto te wymioty sa takie geste i/lub kwasne, ze sie dusze.. wymiotujac probuje zlapac oddech.. w kilka sekund jestem cala mokra bo nie moge oddychac.. to ustaje po kilku minutach i czesto pojawia sie ogromna zgaga.. czy to jest normalne? Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale mam refluks i jak sie dowiedzialam o ciazy to przestalam brac lek-somac..
 
reklama
Wymiity w ciazy oczywiscie sa normalne ale jednak sa jakies granice.Moim zdaniem powinnas isc do ginekologa albo chociaz do rodzinnego.Lezac w szpitalu wiem ze przychodzily dziewczyny z podlbnym problemem na kroplowki.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W którym tygodniu jesteś ?
Ja też tak miałam prawie co dzień , teraz w 4 miesiącu mam co półtora tygodnia taki jeden dzień .
Zgaga u mnie to normalka jeśli zwymiotuje wszystko , to po prostu wymiotuje się zolcia, bo nie ma już czym.
po takim incydencie muszę coś zjeść. Żeby uczucie żółci , czy zgagi zniknęło.
 
Ciążowe nudności i wymioty mogą się czasami nasilać i prowadzić do wycieńczenia a nawet odwodnienia. Dlatego uważam, że w Twoim przypadku wskazana jest konsultacja z lekarzem. W uzasadnionych przypadkach mamy wymiotujące bardzo intensywnie mają podłączane kroplówki lub są zatrzymywane na obserwację na oddziale szpitalnym.

Niepowściągliwe wymioty w ciąży to problem, który się leczy i o tym decyduje lekarz. Oprócz uporczywych wymiotów występują inne objawy takie jak utrata masy ciała w ciąży, zaburzenia elektrolitowe i inne, które weryfikuje się badaniami moczu i krwi. To też jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji kobiet w ciąży w I trymestrze ciąży. Co ciekawe, nie do końca znana jest przyczyna występowania nudności i wymiotów w ciąży. Póki co sądzi się, że to wynik wielu czynników: zmian hormonalnych, emocjonalnych i innych. Nie można wykluczyć stresu jako czynnika powodującego lub nasilającego objawy. Czasami stres jest ukryty i wynika z nieprzepracowanych problemów z przeszłości. Tutaj warto rozważyć konsultację s psychoterapeutą.

U 60% kobiet objawy mijają wraz z końcem I trymestru. Może się zdarzyć tak, że utrzymują się do końca ciąży. Jeśli nie ustępują pomimo leczenia można rozważyć badanie w kierunku Helicobacter pyroli lub diagnostykę w kierunku nietolerancji/alergii pokarmowych które w ciąży mogą się ujawnić lub nasilić. Znam przypadek, w którym kobieta nudnościami i wymiotami reagowała na sztuczną suplementację. Dlatego jestem zwolennikiem zdrowszej, zrównoważonej diety a suplementacji dopiero w uzasadnionych przypadkach.

Z domowych sposobów sugerują spróbować imbir oraz cytrynę pod różnymi postaciami: woda z cytryną, imbirem, ssanie suszonego imbiru, napary itp. Na nadkwaśność i zgagę polecam ssanie migdałów.
 
Do góry