reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymioty...

Dołączył(a)
3 Wrzesień 2013
Postów
14
Witam wszystkie mamy :)
Pisze bo moze ktoras z Was miala pogobny problem. Od jakis 6 tygodni moja obecnia 7.5 miesieczna coreczka sporadycznie i wymiotuje, nie wiem czym to jest spowodowane, potrafi jesc butelke z mlekiem np. 40 minut zje ze 150 ml i nagle wymotuje na mojej rece zamin podniose ja do odbicia lub podczas odbicia zaczyna dziwnie kaszlec tak jakby zle polknela mleko lub sline i zwymiotuje mi wszystko :( lub tak jak przez ostatnie dwa dni zjadla mi ze 140-150ml podnioslam ja do odbicia, wszystko ok, w butelce zostalo jeszcze z 30ml wiec po odbiciu sprobowalam dac jej ta reszte a ona pociaglela mi mleko ze 2 razy i zwymiotowala wszystko znowu, dzisiaj probowalam dac jej ta reszte mleka lyzeczka i to samo zjadla 2 lyzeczki mleka i zwymiotowala wszysztko :( czasami potrafi mi zwymiotowac po godzinie po jedzeniu :( byl czas ze jadla mi po 180-200ml a teraz tylko max 150 i nie chce wiecej :( nie dosc ze mam z nia problemy z karmieniem od jakis 3 miesiecy bo nie chce za bardzo jesc ( zabki jeszcze jej nie ida ) to teraz te wymioty ma 7.5 miesiaca a wyglada na 4 :( wiem ze jest ze wczesniaczkow ale nie wiem jak jej dawac wieksze ilosci zeby mi jadla wiecej i ladnie nabierala na wadze skoro takie sa z nia problemy :( tutaj (czyli w Anglii ) powiedzieli mi ze jesli nie wymiotuje codziennie i caly czas to nie ma sie czym martwic ale mnie zastanawia dlaczego ona tak wymiotuje :( Miala wczesniej refluksa i dostawala leki, potem sie jej to uspokoilo a teraz znowu te wymioty, nie wiem czy to tez takis rodzaj refluksa czy po prostu jej zoladek nie chce przyjmowac wiecej pokarmu ? ?
 
reklama
podejście niektórych lekarzy mnie obala, z twojego opisu wynika jednak że mała wymiotuje po każdym posiłku czy tak jest? bo wtedy grozi jej odwodnienie ... co do wcześniaków to faktycznie rozwijają się one inaczej, zbyt dużo wagi przywiązujesz do tego ile córcia waży, sprawdź siatki centylowe (są też takie dla wcześniaków) i jeżeli twoja córcia przybiera i rośnie w swoim tempie (nie spada gwałtownie z centyla) to znaczy że przybiera prawidłowo, mój synek bardzo długo był na 3 centylu wagowym i wzrostowym i lekarka cały czas mnie uspokajała że rozwija się w swoim tempie i wszystko jest ok, dziś mój synek ma 3 latka i już dogonił rówieśników ;-) tak samo będzie też z twoją córcią :-) może faktycznie dajesz jej za dużo mleka, postaraj się zmniejszyć porcje, a czy podajesz już jakieś inne posiłki? bo to już 7 m-c więc powinnaś, kaszką czy zupką córcia bardziej się naje, ale przede wszystkim nie przesadzaj z porcjami, lepiej żeby zjadła mniej niż ma wszystko zwymiotować i też po wymiotach pamiętaj by nie karmić jej co najmniej przez godzinę ... no i ja bym jednak przebadała czy to przypadkiem nie refluks, ewentualnie zmiana mleka
 
Ona nie wymiotuje po kazdym posilku, np. w tym tygodniu jak na razie tylko 2 razy. Wiem ze jest ze wczesniaczkow i widze po niej ze sobie triszke przybrala, mleko dostaje tylko 3 razy : w nocy jak sie obudzi i to tylko z kaszka bo samego mleka nie chce, potem tak ok 15 a potem to tylko przed spaniem ok 19 lub 20. Pomiedzy tymi godzinami dostaje obiadki lub zupki ktore sama jej gotuje lub deserki. Ona i tak zazwyczaj usypia mi przy butelce wiec i tak wypija max 150 ml czasami mniej czasami wiecej. Ciesze sie z tego ze przybiera i fajnie teraz wyglada, tylko te wymioty tak mnie zastanawiaja, dlaczego tak czasami wymiotuje i ma taki jakis dziwny odruch wymiotny niekiedy nawet zamin wsadze jej smoczek do buzki albo jak go zle pociagnie to ja zaraz ciagnie na wymioty. Myslalam ze moze,ktoras z dziewczyn miala podobny problem, z lekow na reflux caly czas dostaje Gaviscon ale na takie wymioty i tak jej nie pomaga. Nie wiem czy 150ml mleka to za duzo jak byly dni ze i 200ml potrafila wypic. Dawalam jej resztke mleka po tym jak sie jej odbilo i bylo ok, teraz tylko tak ma, dlatego zastanawiam sie czym to moze byc spowodowane.
 
Do góry