reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik dodatni

mzd

Dołączył(a)
28 Lipiec 2023
Postów
9
Cześć dziewczyny 😁 3 lipca miałam ostatnią miesiączkę, 4 lipca powinnam zacząć brać kolejne opakowaniem tabletek, ale postanowiliśmy starać się o dziecko i odstawiłam tabletki. Dni płodne wyliczyłam na podstawie cykli, które miałam jak brałam tabletki. Kolejną miesiączkę powinnam dostać 29.07. W dniu spodziewanej miesiączki i na początku sierpnia robiłam kilka testów, wynik był ujemny. Straciłam trochę nadzieję, że się uda. Mimo tego przez cały sierpień się dalej staraliśmy Do dziś nie dostałam okresu, więc myślałam, że to skutek uboczny odstawienia tabletek. Podobno po odstawieniu może go nie być kilka miesięcy. Na czwartek umówiłam się do lekarza, żeby jakoś temu zaradził, ale dziś coś mnie tknęło i zrobiłam test strumieniowy pink. Wynik był dodatni 😁 Zastanawiam się, czy to fałszywy wynik, czy rzeczywiście owulacja mogła wystąpić dużo dużo później i się udało.
 
reklama
Tak, owulacja mogła wystąpić później. Zrób beta HCG i będziesz miała pewność, że test nie kłamie.
 
U mnie było identycznie. Odstawiłam tabletki. W pierwszym cyklu okres nie przyszedł. Po chyba dwóch tygodniach od terminu spodziewanej miesiączki umówiłam się do lekarza na za trzy tygodnie, żeby ogarnąć jakoś ten mój cykl, ale jak zasłabłam w pracy to jednak brak miesiączki wydał mi się już podejrzany 😅 Zrobiłam test i wyszedł pozytywny, trzy tygodnie później na usg było już serduszko ❤️ Termin porodu mam z usg, bo z OM jest rozbieżność kilkunastu dni.
 
Cześć dziewczyny 😁 3 lipca miałam ostatnią miesiączkę, 4 lipca powinnam zacząć brać kolejne opakowaniem tabletek, ale postanowiliśmy starać się o dziecko i odstawiłam tabletki. Dni płodne wyliczyłam na podstawie cykli, które miałam jak brałam tabletki. Kolejną miesiączkę powinnam dostać 29.07. W dniu spodziewanej miesiączki i na początku sierpnia robiłam kilka testów, wynik był ujemny. Straciłam trochę nadzieję, że się uda. Mimo tego przez cały sierpień się dalej staraliśmy Do dziś nie dostałam okresu, więc myślałam, że to skutek uboczny odstawienia tabletek. Podobno po odstawieniu może go nie być kilka miesięcy. Na czwartek umówiłam się do lekarza, żeby jakoś temu zaradził, ale dziś coś mnie tknęło i zrobiłam test strumieniowy pink. Wynik był dodatni 😁 Zastanawiam się, czy to fałszywy wynik, czy rzeczywiście owulacja mogła wystąpić dużo dużo później i się udało.
Oczywiście, ze owulacja mogła być później. Ustalanie sobie długosci cyklu na podstawie cyklu z tabletkami jest dosyć naiwne. Po tabletkach może rozjechać się wszystko. Możesz mieć cykl krótszy albo dłuższy, możesz mieć podwójną owulację albo nie mieć wcale. Loteria, dopóki organizm się nie uspokoi po tabletkach.
Idź na betę, do lekarza ciut za wcześnie.
 
Do góry