reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik PappA

Witam. Mam 24 lata i pierwsza ciąża. Też bardzo się martwię bo wyniki z Paap wyszły kiepskie wskazujące na ryzyko ZD. Z Bety wyszło 2.8030Mom a paapy 0,4658 Mom. Aktualnie jestem w 12t3d, krew mialam pobierana tydzień temu a dziś prenatalne. Przezierność karkowa w normie, kośc nosowa widoczna, maluch bardzo ruchliwy. Ryzyko trisomi 21 podstawowe 1:955, skorygowane 1:341. Nie wiem co o tym myśleć, chyba zdecyduje się na bad
1619293242453912300411607334304.jpg
16192932643835410659211567691740.jpg
anie DNA Nimfy
 
reklama
Bardzo sie ciesze..my po usg i konsultacji z lekarzem lekko podłamani...ryzyko Zd 1:40.. pomiary Maluszka Crl - 58.6 mm, Nt 2.06..kość nosowa widoczna,reszta pomiarów w normie...lekarz uznał,ze Nt jest duzo za duze i z miejsca mi doradził nifty... a norma to 2.5 z tego co wiem. Strasznie sie martwie...w piatek mam wizyte u innego lekarza..
I jak wyszły wyniki? Ja właśnie wczoraj dowiedziałam sie ze ryzyko jest podobne do Twojego - wysokie, bo 1:40 ....a tylko przez to ze wyszło mi w teście podwójnym pappa niskie bo 0,2 MoM (beta hcg w normie). Podstawowe ryzyko było 1:400 ...i zaczęła sie gonitwa myśli .... od razu pobrano mi krew na nifty... czekam na wynik ale przeczucia nie są dobre. Mam 34 lata... pociesza mnie jedynie to ze widziałam małego na usg (tam wszystko wyszło prawidłowo) i raczki miał tak slodko złożone jakby sie sam o te wynik modlił :)
 
I jak wyszły wyniki? Ja właśnie wczoraj dowiedziałam sie ze ryzyko jest podobne do Twojego - wysokie, bo 1:40 ....a tylko przez to ze wyszło mi w teście podwójnym pappa niskie bo 0,2 MoM (beta hcg w normie). Podstawowe ryzyko było 1:400 ...i zaczęła sie gonitwa myśli .... od razu pobrano mi krew na nifty... czekam na wynik ale przeczucia nie są dobre. Mam 34 lata... pociesza mnie jedynie to ze widziałam małego na usg (tam wszystko wyszło prawidłowo) i raczki miał tak slodko złożone jakby sie sam o te wynik modlił :)
Hej, ja po niftach spokojna bo ryzyko bardzo niskie liczba w paru set milionach No i dziewczynka 🥰🥰. Dziewczyny badzcie dobrej myśli, najważniejsze jest usg, ja wczoraj byłam u swojego ginekologa i on nawet na paape uwagi na zwrócił, patrzył tylko na usg małej. Trzymam kciuki za was aby i u was wszystko się dobrze skończyło 😘
 
Hej, ja po niftach spokojna bo ryzyko bardzo niskie liczba w paru set milionach No i dziewczynka 🥰🥰. Dziewczyny badzcie dobrej myśli, najważniejsze jest usg, ja wczoraj byłam u swojego ginekologa i on nawet na paape uwagi na zwrócił, patrzył tylko na usg małej. Trzymam kciuki za was aby i u was wszystko się dobrze skończyło 😘
I zauważcie ze ja miałam poza norma dwa parametry a wy macie tylko betę wiec to tez powinno uspokoić. Mój lekarz powiedział mi tak że czasem kobiety mają nie taka tarczycę,cukier,morfologia a czasem paape. Ale jeśli jesteście w stanie to zróbcie Nifty, da wam to ogromny spokój
 
I zauważcie ze ja miałam poza norma dwa parametry a wy macie tylko betę wiec to tez powinno uspokoić. Mój lekarz powiedział mi tak że czasem kobiety mają nie taka tarczycę,cukier,morfologia a czasem paape. Ale jeśli jesteście w stanie to zróbcie Nifty, da wam to ogromny spokój
Ale Ci fajnie! :) gratulacje i zazdroszczę ze juz masz wyniki No mój lekarz tez bym zdziwiony ze tylko pappa jest niska ... przepisał mi acard 150 raz dziennie brać na wieczor i czekać na wyniki nifty.... mnie najbardziej przeraża to ze wyszło tak duże ryzyko przez ta biochemię....wiec składam raczki do modlitwy jak i moje dzidzi i czekamy :)
 
reklama
Ale Ci fajnie! :) gratulacje i zazdroszczę ze juz masz wyniki No mój lekarz tez bym zdziwiony ze tylko pappa jest niska ... przepisał mi acard 150 raz dziennie brać na wieczor i czekać na wyniki nifty.... mnie najbardziej przeraża to ze wyszło tak duże ryzyko przez ta biochemię....wiec składam raczki do modlitwy jak i moje dzidzi i czekamy :)
Bardzo Ci współczuję ale też jestem dobrej myśli i trzymam mocno kciuki z moją dzidzią 🥰🥰. Mi moj lekarz nic nie przepisał, powiedział że nie ma poki co zastrzeżeń żadnych więc oby tak dalej poza tym mała jest tak ruchliwa na usg że aż lekarz się śmieje bo ma problem z mierzeniem jej itd 🥰taki mały 9 cm spirytus 😄. Ja pamiętam że jak w sobotę miałam prenatalne i ta Pani mi powiedziała o tej trisomii 21 to ja najbliższe 3 dni zylam jak w jakiejś agonii,czytałam, płakałam i tak na przemian, łzy mi leciały jak grochy. Ale początkiem maja jakoś się zmobilizowałam i powiedziałam sobie ze Dość! Dziecko jest zdrowe, przecież nie może być inaczej . Dużo tez mi pomogły rozmowy tu na forum z dziewczynami , niby obce osoby ale dają ogromne wsparcie i bardzo za to jestem wdzięczna.🥰🥰. Uważaj na siebie I odpoczywaj, relaksuj się teraz to jestem Ci najbardziej potrzebne 🥰tzn wam, Tobie i Twojej ślicznej dzidzi ❤
 
Do góry