reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik USG 5 tydzień

Folami83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Luty 2020
Postów
2 988
Czy w 5 tygodniu ciąży powinien już być widoczny zarodek na USG ? Jest jajo,pęcherzyk żółtkowy,ale nie było widać zarodka . Nie mam mdłości ,ani wymiotów . Z objawów to pocę się jak szczur ,raz zimno raz ciepło , słabo śpię,nie chce mi się jeść ,strasznie jestem wrażliwa na dźwięki 🙈,bolą mnie piersi. Niestety choruje na nerwicę /depresję. Odstawiłam leki i nie wiem jak to będzie czy moje objawy to objawy związane też z ciążą i hormonami (pojawiły się jeszcze zanim zrobiłam test ,ale skojarzyłam wzrost ich natężenia lub pojawienie się tylko z ciążą to tego nie wiązałam ;)),czy tylko głową , lęk przed tym co będzie ,nowa sytuacja ,zmiana ,średnio na nie reaguje ,a ostatnio ciągle jakieś zmiany .
 
reklama
Czy w 5 tygodniu ciąży powinien już być widoczny zarodek na USG ? Jest jajo,pęcherzyk żółtkowy,ale nie było widać zarodka . Nie mam mdłości ,ani wymiotów . Z objawów to pocę się jak szczur ,raz zimno raz ciepło , słabo śpię,nie chce mi się jeść ,strasznie jestem wrażliwa na dźwięki 🙈,bolą mnie piersi. Niestety choruje na nerwicę /depresję. Odstawiłam leki i nie wiem jak to będzie czy moje objawy to objawy związane też z ciążą i hormonami (pojawiły się jeszcze zanim zrobiłam test ,ale skojarzyłam wzrost ich natężenia lub pojawienie się tylko z ciążą to tego nie wiązałam ;)),czy tylko głową , lęk przed tym co będzie ,nowa sytuacja ,zmiana ,średnio na nie reaguje ,a ostatnio ciągle jakieś zmiany .
Spokojnie, piąty tydzień to wcześnie na zarodek. Pojawi się💪
 
Ok,dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :)...zobaczymy po USG...To moja pierwsza ciąża. Mam pytanie czy bóle jajników są normalne? Miewałam je też wcześniej,ale np. na badaniu USG przed ciążą,czy cytologii z grudnia wszystko było ok. Myślicie że to objaw ciąży czy coś dzieje się z jajnikami (np. zapalny a może reagują tak na zmiany hormonalne ) czy jeszcze coś innego . Oczywiście trochę mnie to niepokoi ,jak to każdy ból mimo ,że słyszałam że może się tak dziać . Wspomnę o tym lekarzowi we wtorek . Na pierwszej wizycie powiedział że macica się powiększa,to może powodować bóle .
 
Ostatnia edycja:
Od teraz co chwilę beedzieesz czułaś różne bóle i inne objawy, przyzwyczaj się bo idzie oszalec analizując wszystko, macica będzie rosła i będzie ciągnąć, boleć, ja odczuwałam to jako klucie, zazwyczaj w tym jajniku z którego była owolacja boli, czasem jak na okres.... Organizm przestawia siee na inny tryb pracy :) Dasz radę :)
 
Niby tak ale i tak mnie to stresuje ...a jeśli to stan zapalny jajników bo miałam wcześniej takie bóle ? Jak lekarz ma to zbadać . Sama już nie wiem szczerze mówiąc . Bardzo często czuję ten ból, zwłaszcza właśnie po bokach gdzie jajniki. To chyba nie są skurcze tylko taki ból kłujący lub troszkę jakby ciągnięcie . To dopiero początki ,czy to możliwe że już tyle bóli jajników by było ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli Cię to niepokoi, to umów się szybciej do lekarza.
Ale ze swojej strony polecam wrzucić na luz, bo jak będziesz tak fiksować przy każdym objawie, to zwariujesz przez te 9 miesięcy...
 
reklama
Masz rację ...postaram się nie analizować tyle ,w sumie analiza tego bólu od wczoraj mi się wzięła ,mimo że wcześniej przyjmowałam ,że ok,tak może być . Relax...🧘
 
Do góry