reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań mamuś

OLA FAKTYCZNIE DZIWNE ŻE NIE MIAŁAŚ JESZCZE ktg ROBIONEGO, A ŻE W PRZYCHODNI NIE MAJA SPRZETU TO POWINNI CIE WYSŁAĆ DO SZPITALA, JA TAK MAM, MAM MALUTKA PRZYCHODNIE (ZA TO LUDZIE SUPEROWI) I ZAWSZE PO WIZYCIE JADE DO SZPITALA NA KTG (2PRZYSTANIKI TRAMWAJKIEM)WCHODZE NA ODZIAŁ I ODRAZU PODPINAJA MNIE POD APARATURE.
SPYTAJ SWOJEGO GINA, ZAWSZE MOŻESZ ŚCIEMNIĆ ZE COŚ MEŁE BARDZO RZADKO SIE RUSZA I SIE MARTWISZ, WTEDY ODRAZU CIE SKIERUJE NA BADANKO :p A CO JAK NIE Z WŁASNYCH CHECI TO TRZA ICH CZASAMI ZMUSIĆ "MAŁYM KŁAMSTEWKIEM" ALE TO WSZYSTKO DLA DOBRA DZIDZI :)

JAGGA SKAD ON SIE URWAŁ???JA BYM SOBIE TE BADANIA DAROWAŁA, JAKIS KOPNIĘTY, NIE DOŚĆ ŻE AMNEZJA ALBO MOŻE NIEZAUWAŻYŁ ŻE TY CIĘŻARNA ;) TO CHYBA MYŚLI ZE JAK WYBRAŁAŚ PRYW. KLINIKE TO NA BADANIA CO CHWILE ZA KUPE KASY TEŻ CIE STAĆ???
 
reklama
Dziewczyny nie straszcie Oli :) KTG nie wszyscy lekarze zlecają. Jak czytałam nie jest to badanie obowiązkowe w ciąży https://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/zdrowie/standardowe_badania_podczas_ciazy.html

Jeżeli masz badane tętno płodu nawet przez USG i wszystko jest w porządku to nie ma się czym martwić. Ja wprawdzie miałam dwa razy KTG ale i tak nic nowego nie wniosło te badanie bo żadnych skurczy nie było tyle że lekarz mi powiedział że pewnie urodzę w terminie bo nic się nie zapowiada. A na porodówce jak się zgłosisz to napewno się podłączą pod KTG.
 
To mnie Majka01 uspokoilaś :) w sumie, to lekarz wczoraj kazał mi liczyć ruchy dziecka codziennie o tej samej porze, tylko mój syncio ostatnio rusza się kiedy chce i nie zawsze o tej samej porze, więc jestem trochę skołowana, a skoro wczoraj lekarz zbadał tętno małego i jet ok, to nie będę zaraz jechała do szpitala, bo mój mąż się znowu zdenerwuje :) choć dziś w nocy miałam przerwę w spaniu, co mnie spotkało pierwszy raz. Ogólnie u nas dziś nieciekawa pogoda, głowa mnie boli od rana i czuję się jakby ktoś mnie przejechał, choc ciśnienie w normie. A właśnie jak to jest z tym ciśnieniem w ciązy, jakie powinno być, żeby zacząć sie niepokoić?
 
Jaaga, ten lekarz z tej kliniki jakis dziwny. Na cholere zleca Ci tyle badan ??? Z drugiej strony moze to i dobrze, ale chyba wie ile Ci do terminu zostalo i jak wyglada w praktyce oczekiwanie na wyniki...

Ja KTG bede miec dopiero w srode - pierwszy raz - tak to na kazdej wizycie u mojej prowadzacej mialam sprawdzane tetno plodu takim specjalnym aparatem (jak usg tylko bez monitora), wiec mysle, ze skoro tam bylo w porzadku to nie bylo sensu mnie kierowac na KTG.

Zjadlam sobie wlasnie obiadek (bitki i do tego salatka z ziemniakow, jajek na twardo i cebuli z majonezem - pychotka :) - musze sobie pofolgowac poki moge ;) ) i teraz ledwo sie ruszam, hehe.

Ja juz chce moja niunke!!!! :( :( :( :( :( Zaczyna mi sie na maxa dluzyc ta koncowka! Chodze jak glupia z kata w kat, a ciuszki, lozeczko i woziorek malej ogladam po tysiac razy dziennie ;D
 
Diewczyny, wymaz z szyjki robi sie w ciazy, wlasnie na koniec zeby zbadac, czy dziecko nie zarazi sie czyms - jakims swinstwem, ktore nam nie szkodzi. Wlasnie odebralam wyniki i sa oki.
Jesli okaze sie ze kobieta ma jakas bakterie to po porodzie dziecko ma robione badania i juz w szpitalu moze dostac antybiotyk. Pamietajcie, ze ta Istotka przechodzi przez kanal rodny a wychodzi z zupelnie jalowego srodowiska.
 
Do góry