reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań - normy, wątpliwości :)

Mononoke

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2010
Postów
1 311
Znowu ja zakladam temat :p
Pomyslalam sobie ze moze warto zalozyc taki temat bo sama po sobie wiem jak sie stresuje kiedy nic nie rozumiem z tych cyferek :>

Ja moge sie pochwalic ze dzisiaj odebralam badania ktore zlecil mi ginek:
Tak jak sie juz wczoraj pochwalilam (dzwonilam wczoraj po wynik) beta w przeciagu tygodnia wzrosla mi z 6800 do 37800 wiec chyba dobrze:p
Testy na kile, HBC, HCV ujemne wiec kamien z serca a mocz i morfologia dobre, ale w moczu widac bakterie (no tak jak ja na antybiotyku jestem to nie dziwne).

Jedno tylko pytanko: Wiecie moze co to oznacza jesli w madaniu moczu jest cos takiego?

ciała ketonowe : +-

szukalam tego w necie ale jakos nie moge znalezc przyczyny ktora bylaby ta wlasciwa (jeszcze w grudniu bylam u urologa zapytac jak tam stan moich nerek bo kiedys mialam problemy z kamica ale wszystko bylo w porzadku ani piasku ani kamieni, badania super - poprzedne badanie moczu robione tydzien wczesniej nie wykazalo tych cialek ketanowych a z moim pecherzem jest wszystko ok - robie czesciej siusiu ale to nie przez infekcje jakas na pewno:/ )
 
reklama
witam!
dziewczyny zrobiłam 2 razy bete, wczoraj było ok 2500 dziś ok 3600.. czy to dobry wynik? szukam i szukam czegoś na ten temat i nie moge znaleźć :/

znalazłam!
"W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin."
uf! czyli u mnie jakieś 40% w ciągu 24 godzin czyli chyba dobrze? :D
 
Ostatnia edycja:
wakako beta prawidłowo przyrosła (tylko dziwi mnie czemu robiłaś dzień po dniu?)
przeciez tak się nie zaleca bety (zawsze sprawdza się przyrost min. 48h)czyli co dwa dni i wtedy wiadomo jaki jest przyrost
ale betke masz prawidłową
 
hey a więc ja miałam zlecone:

morfologia_wyszła ok, niewielkie odchylenia mchc36,2(norma 31-36) i rdw-cv 11,3(norma11,5-14,5)
mocz-super
glukoza-ok 83
usr- ok ujemny
hbs-ok ujemny
toxoplazmoza- igm-ujemny, igg-ujemny
antyTPO- <1,0 więc chyba ok
ft4-0,49(norma 0,7-1,6)--więc tu się kłania tarczyca i dostałam hormony Euthyrox n 50 -1x1
 
Mononoke ciała ketonowe mogą się pojawić kiedy się wymiotuje bądź biegunkę ma, dotyczy do Ciebie? :-)

Ja wynik
+- rozumiem jako zerowy ;-) bo żadnych liczb tam nie było?
 
Mononoke ciała ketonowe mogą się pojawić kiedy się wymiotuje bądź biegunkę ma, dotyczy do Ciebie? :-)

Ja wynik
+- rozumiem jako zerowy ;-) bo żadnych liczb tam nie było?

Eeeee no mdli mnie ale wymiotowalam tylko 2 razy i to tak lekko bo wlasnie nie moze mnie zwymiotowac raz a porzadnie i sie mecze:/ Biegunki nie mam. A liczb tam zadnych nie bylo, ale mam nadzieje, ze ten wynik nie jest jakis tragiczny - zreszta zobaczymy u ginka w srode ;p
 
Mononoke, ten wynik z pewnością nie jest tragiczny :)! (słowo honoru :)). Tak jak pisała Paula - może on się pojawić gdy się wymiotuje, ale też np gdy mniej jesz (bo masz np mdłości ;)). Twój wynik świadczy o minimalnym poziomie tych ciał . Jednym słowem : nic złego - nie martw się. Pozdrawiam bardzo :)
 
reklama
Odebralam wyniki :D

betahcg - 114 000 :D (mnie sie wydaje ze niewiele urasla os ostatnego yniku tydzien temu - 37800, ale dzwonilam do ginka zestresowana i mowi ze jest dobrze i zebym sie uspokoila :D)

zrobilam sobie jeszcze
tsh 2,040 (norma 0,400-4,000)
ft3 3,78 (norma 1,71 - 3,71) - tu niby powyzej normy ale mowi zeby sie nie stresowac bo to niewiele a przebadamy to jeszcze i w razie czego do endokrynologa pojde
ft4 1,12 (norma 0,80-1,90)

bedzie?
 
Do góry