reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań

G

guest-1681834848

Gość
Witam, obecnie jestem w końcówce 12 tyg.. w poniedziałek miałam badanie u ginekologa i moja prośba do was jest taka abyscie pomogły mi zinterpretować wyniki. Ginekolog obok liczb nie dopisała mm ani nic i nie bardzo wiem czy dobrze rozumiem wyniki I czy wszystko jest okej. A więc wyniki to : CRL-12,3
NB(+)
NT- 1,7
BPD- 13
Same skróty rozumiem tylko nie wiem czy wyniki są w porządku i właśnie jak je interpretować że względu na to że nie ma jednostek. Z góry dziękuję za pomoc 🙂
 
reklama
CRL – długość ciemieniowo-siedzeniowa – jest to odległość mierzona od czubka głowy do kości ogonowej
NB – kość nosowa (+ oznacza, że jest obecna)
NT - przezierność karkowa (tu norma jest zależna od CRL, musiałabym poszukać jaka jest prawidłowa). Badanie przezierności karkowej wykonuje się, (CRL) waha się od 45 – 84 mm - więc chyba u Ciebie nie będzie zbyt miarodajne, bo CRL masz chyba wyższe - 12,3cm???
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia

Co do norm - to musisz poszukać siatek centylowych i porównać z wiekiem ciąży.
 
Dziewczyny P O M O C Y !
Pisze pracę z przebiegu ciąży - licencjat.
Potrzebuje wyników badań na przeciwciała, morfologii, moczu i te wszystkie wirusy, cukier na czczo , tsh i wyniki papy chyba że nie robilyscie to info że nie. ( Czyli badania z początku ciąży )
proszę dacie radę ,,zamazać,, swoje dane osobowe i mi podesłać ? Muszę uzbierać minimum 10 jeszcze , mam swoje i 4 znajomych.
Ładnie proszę
 
CRL – długość ciemieniowo-siedzeniowa – jest to odległość mierzona od czubka głowy do kości ogonowej
NB – kość nosowa (+ oznacza, że jest obecna)
NT - przezierność karkowa (tu norma jest zależna od CRL, musiałabym poszukać jaka jest prawidłowa). Badanie przezierności karkowej wykonuje się, (CRL) waha się od 45 – 84 mm - więc chyba u Ciebie nie będzie zbyt miarodajne, bo CRL masz chyba wyższe - 12,3cm???
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia

Co do norm - to musisz poszukać siatek centylowych i porównać z wiekiem ciąży.
Właśnie nie rozumiem najbardziej tego CRL bo właśnie podaje się w mm a ja mam napisane tylko 12,3. Nie wiem co o tym myślec
 
CRL – długość ciemieniowo-siedzeniowa – jest to odległość mierzona od czubka głowy do kości ogonowej
NB – kość nosowa (+ oznacza, że jest obecna)
NT - przezierność karkowa (tu norma jest zależna od CRL, musiałabym poszukać jaka jest prawidłowa). Badanie przezierności karkowej wykonuje się, (CRL) waha się od 45 – 84 mm - więc chyba u Ciebie nie będzie zbyt miarodajne, bo CRL masz chyba wyższe - 12,3cm???
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia

Co do norm - to musisz poszukać siatek centylowych i porównać z wiekiem ciąży.
Już chyba wiem o co chodzi , ginekolog zamiast wpisać mi w crl długość dziecka to wpisała mi wiek ciąży z tego co widzę
 
Dziewczyny P O M O C Y !
Pisze pracę z przebiegu ciąży - licencjat.
Potrzebuje wyników badań na przeciwciała, morfologii, moczu i te wszystkie wirusy, cukier na czczo , tsh i wyniki papy chyba że nie robilyscie to info że nie. ( Czyli badania z początku ciąży )
proszę dacie radę ,,zamazać,, swoje dane osobowe i mi podesłać ? Muszę uzbierać minimum 10 jeszcze , mam swoje i 4 znajomych.
Ładnie proszę
Halooooo ładnie proszę o pomoc
 
Do góry