reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki TSH

Lisa_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2020
Postów
1 580
Cześć.
Tak wiem zaraz napiszecie, że lekarz na wizycie mi wszystko powie i że do niego.. Ale chciałabym z Waszego doświadczenia dowiedzieć się jak to było u Was przy podwyższonym TSH.
Moje wyniki to:
🔹 TSH 3,80
🔹 FT3 3,08
🔹 FT4 0,86
Wiem, że TSH mam za duże jak na starania i będzie trzeba je obniżyć..
Cykle miesiączkowe do tej pory były co 28-29 dni, regularne..
Obecnie czekam na 🐵, powinna być za 8 dni.
 
reklama
Do starań za duze ale nie jest powiedziane ze nie zajdziesz. Tsh latwo sie zbija, dobra dawka i za chwile bedzie ok tylko trzeba odpowoednio brac tabletki :)
 
Cześć
Ja miałam podwyższone około 3 dokładnie teraz nie pamiętam i zaszłam w ciążę, na pierwszej wizycie od razu leki, lekarz uregulowal dawkę, często sprawdzałam poziom tsh ale bylo wszystko dobrze.
 
Cześć.
Tak wiem zaraz napiszecie, że lekarz na wizycie mi wszystko powie i że do niego.. Ale chciałabym z Waszego doświadczenia dowiedzieć się jak to było u Was przy podwyższonym TSH.
Moje wyniki to:
🔹 TSH 3,80
🔹 FT3 3,08
🔹 FT4 0,86
Wiem, że TSH mam za duże jak na starania i będzie trzeba je obniżyć..
Cykle miesiączkowe do tej pory były co 28-29 dni, regularne..
Obecnie czekam na 🐵, powinna być za 8 dni.
Hej, ja od lat leczę się na niedoczynność, ale kontroluję to lekami i jest okej. TSH poziom jest moim zdaniem bez dramatu ale raczej zastanawia mnie FT4 - na pewno warto skonsultować wynik ze specjalistą.
 
Cześć
Ja miałam podwyższone około 3 dokładnie teraz nie pamiętam i zaszłam w ciążę, na pierwszej wizycie od razu leki, lekarz uregulowal dawkę, często sprawdzałam poziom tsh ale bylo wszystko dobrze.
Hej, ja od lat leczę się na niedoczynność, ale kontroluję to lekami i jest okej. TSH poziom jest moim zdaniem bez dramatu ale raczej zastanawia mnie FT4 - na pewno warto skonsultować wynik ze specjalistą.
Dzięki. A czemu Cię zastanawia? Jest za niski, wysoki czy jak?? Jestem już umówiona do specjalisty
 
Dzięki. A czemu Cię zastanawia? Jest za niski, wysoki czy jak?? Jestem już umówiona do specjalisty
Coś kojarzę ze u mnie widelki norm byly inne. Tu w necie znalazlam na szybko takie:

Normy szacunkowe: Norma FT3 to wynik w granicach 2,25-6 pmol/L (1,5-4 ng/L) przy prawidłowym poziomie TSH. Norma FT4 powinna wynosić od 10 pmol/L (8ng/l) do 25 pmol/L (20ng/l).
 
Coś kojarzę ze u mnie widelki norm byly inne. Tu w necie znalazlam na szybko takie:

Normy szacunkowe: Norma FT3 to wynik w granicach 2,25-6 pmol/L (1,5-4 ng/L) przy prawidłowym poziomie TSH. Norma FT4 powinna wynosić od 10 pmol/L (8ng/l) do 25 pmol/L (20ng/l).
U mnie w laboratorium normy ft4 są od 0.70-1,48 ng/dl*
 
Kurczę, czytam, że podwyższone tsh to 3 czy 4 a ja na początku ciąży miałam 5,65. Zanim dostałam sie do endokrynologa (i tak prywatnie) to samo spadło do 4 po 2 tygodniach, teraz biorę letrox i po kolejnych 2 tygodnaich mam 3. Nie wiedziałam że mam niedoczynność. Wszystko jest ok i ze mną i z maluszkiem, ale czy są dziewczyny, które już urodziły po takich przebojach z tsh? I czy dzieci nia miały żadnych problemów?
 
reklama
Cześć,
Dziewczyny jakiś czas temu zrobiłam sobie panel tarczycowy. Wyniki odebralam- w normie. Więc olałam temat. Ale teraz znajoma ze szpitala zasugerowała mi, zebym udała się do endokrynologa, bo te wyniki nie są wcale takie idealne. Jak myślicie?
TSH: 0,796 µIU/ml(0,350-4,940) FT3: 3,67 pg/ml(1,71-3,71) FT4: 1,06 ng/dl(0,70-1,48)
anty-TPO: 2,93 IU/ml(0,00-5,61) anty-TG: 1,33 IU/ml(0,00-4,11)

Chodzi o to, że TSH jest w dolnej granicy, a FT3 w górnej
 
Do góry