reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypadające włosy w czasie ciąży

super_mysz17

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2016
Postów
714
Miasto
Namysłów
Jestem w 6 tygodniu ciąży, od początku ciąży strasznie wypadają mi włosy, rozczesując je po umyciu potrafią wychodzić mi całe kosmyki :( biorę witaminy dla kobiet w ciąży Mama DHA, może są za słabe? Może mogłybyście polecić mi jakieś inne witaminy? A może jakiś dobry szampon lub odżywka? W takim tempie to do porodu zostanę łysa...
 
reklama
Polecam olej lniany, 2-4 łyżek dziennie, tylko taki przechowywany w lodówce, kupowany w aptece a nie w markecie; zaspokoisz tym potrzebę na nienasycone kwasy tłuszczowe, a DHA radzę suplementować ze źródła roślinnego, w preparatach np. omegamed DHA pochodzi z alg, nie z zanieczyszczonych ryb. Omegamed optima forte - ma największą dawkę DHA, ale potrafi kosztować nawet ok. 80 zł w aptece stacjonarnej, dlatego ja kupowałam zawsze na allegro ( i robię tak dalej bo karmię piersią ).

Olej lniany - butelka 500 ml z ZIKO kosztuje ok 19 zł i starcza na miesięczna suplementację dla 3 osobowej rodziny.

Co do samych włosów, to faktycznie poczytaj o naturalnych wcierkach ( poniżej link z przykładem ), podpytaj w dobrej aptece, doświadczona farmaceutka Ci na pewno trafnie podpowie. No i upewnij sie też u swojego lekarza, co do jego zdania.

Koleżanka Sroka poleca na swoim blogu wcierkę z kozieradki:
Link do: Sroka o....: Przyprawa na wypadające włosy
 
Ja stosuje olej lniany jako wcierkę i jako dodatek do sałatek. Warto wspomnieć, że olej lniany najlepiej wchłania się z białek, więc łyżeczkę można dodać do twarożku albo jogurtu naturalnego. Poza tym trzeba też zadbać o równowagę pomiędzy kwasami Omega3 a Omega6, a np. olej lniany jest jednym z nielicznych, który ma fajne proporcje tych dwóch składników :)
 
Moim zdaniem to moze byc od hormonow,czy wyniki sa dobre?tarczyca?w ciazy włosy sa raczej zawsze ładniejsze i gestsze,dopiero po porodzie lub po zaprzestaniu karmienia piersia maja prawo mocno wypadac.
 
Ja jestem w 19 tc i od poczatku wypadaja mi wlosy. Na poczatku bardzo teraz troszku mniej. Stosuje po kazdym myciu spray Seboradin (w aptece okolo 30zl) i rozne odzywki w miare naturalne. Zauwazylam ze im wiecej sie tym przejmuje tym wiecej wlosow wypada takze wrzuc troszku na luz :-) staraj sie utrzymac w miare dobra diete bogata w warzywa i owoce.

Co do witamin. Ja biore prenatal DHA. Mozna go stosowac od 13 tc ale mam wrazenie ze on tez mi troszku pomogl co do moich wlosow.

I naprawde nie mysl o tym za duzo. Ja sie tego nauczylam gdy wyszedl mi dwa lata temu łysy placek na glowie i okazalo sie że choruje na łysienie plackowate. Włosy to atut kobiety a ja je tracilam w tragicznym tempie. Już wtedy gdy sie z tym pogodzilam i zaakteptowalam włosy zaczeły rosnąć ;-) tak samo teraz. Zaszlam w ciaze i tracilam ich bardzo duzo. Ale przestalam sie tym martwic i jest juz ok.

Psychika robi swoje! Powodzenia ;-)
 
reklama
To wina hormonów:p lub łysienie może być spowodowane anemią ciążową, której przyczyną często jest brak żelaza
Chela-Ferr Bio Complex polecam te tabletki sama je brałam
Z własnego doświadczenia proponuję Ci takie metody radzenia sobie z wypadaniem włosów. Spróbuj wzbogacić swoje posiłki o produkty zawierające duże ilości witaminy E,cynku i innych minerałów. Nie męcz w tym czasie włosów zabiegami chemicznymi,gdy są one osłabione wypadaniem.No i oczywiście wez jakieś tabletki z żelazem.Mam nadzieję,że pomogłam liczę na naj:):biggrin2:
 
Do góry