reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

WYPRAWKA dla dziecka i mamy

oliwiapatrycja

Fanka BB :)
Wyprawka dla dziecka i mamy
Dzielimy się doświadczeniami co przydało się a co nie
Wstawiajmy swoje listy wyprawkowe niezbędne dla mamy i dziecka niezbędne do szpitala jak i po powrocie do domu

Ostatnia edycja:
reklama

oliwiapatrycja

To lista którą ja zrobiłam wiadomo każdy może mieć inną, np rzecz która ja wpisze dla kogoś może być zbędna itp

Dla dziecka do szpitala :
#Ciuszki (jeszcze nie wiem jakie ale pewnie ze 3-4 pary body, do tego 3-4 półśpioszki,2 pary niedrapek na rączki,czapeczka bawełniana cienka albo nie jeszcze pomyśle)
#mała paczka pampersow newborn najmniejsze 1
#chusteczki nawilżone
#rożek lub cienki kocyk
#pielucha tetrowa i flanelowa
#krem do pupy bepanthen baby
#podkłady higieniczne do przewijania (przydają się również podczas porodu pod pupę no chyba że szpital daje swój)
#smoczek (napewno z Avent. Nie wiem czy dziecko będzie spokojne czy płaczek także wolę mieć awaryjnie smoczek)

Dla mamy do szpitala :
#karta ciąży i wyniki ostatnich badań
#3 koszule rozpiane
#cienki szlafrok (chociaż nie wiem czy się przyda w lato)
#biustonosz do karmienia
#kapcie -klapki
#3-4 sztuki majtek siateczkowych
#podkłady poporodowe (2 opakowania)
#wkładki laktacyjne
#laktator??
#żel pod prysznic (ja kupie biały jeleń)
#szampon do włosów (kosmetyki myślę że mini produkty zajmują mało miejsca)
#antyperspirant
#pasta do zębów, szczoteczka
#szczotka do włosów, spinka, lusterko
#ładowarka do telefonu
#woda, coś do jedzenia (jakieś herbatniki czy coś takiego suchego żeby się nie popsuło zaraz wiadomo to będzie lato)
#o książce nawet nie myślę( nie będę miała czasu wiadomo opieka nad dzieckiem a jak będzie spać to wiadomo relacje smsowe trzeba zdać lub telefoniczne z rodziną, znajomymi)
#chusteczki higieniczne

W domu przygotuje juz(miesiąc wcześniej) fotelik a wnim położę ubranka dla dziecka do wypisu jak i dla mnie żeby mąż niczego nie zapomniał

Dla dziecka do domu :
#łóżeczko
#wózek, fotelik
#komplet poduszka i kołderka
#2-3 komplety pościeli na zmianę
#2-3 prześcieradła do łóżeczka
#2-3 kocyki
#5 pieluch tetrowych, 2 flanelowe
#ciuszki ( od rozmiaru 56 do 68 ale mam już nawet kilka większych i parę 50, okaże się co się przyda a co nie jak juz dzieciątko przyjdzie juz na świat )
#płyn do mycia (emolienty najlepiej przy pierwszych dniach życia)
#mleczko do ciała
# do pupy sudocrem, bepanthen ,posypka
#octenisept ( do higieny pępka)
#patyczki higieniczne dla niemowląt
#jałowe gaziki
#witamina d lub k w zależności czym będę karmić
#butelka 0m+ (ja kupie z Avent natural 125 ml)
#wanienka (ja przy synku cały czas z niej korzystałam, została wiec nie kupuje nowej, do tego taka gąbka mata do kąpieli,mam do niej stelaż z którego ani razu nie korzystałam )
#2 ręczniki z kapturkiem
#nożyczki lub obcinacz do paznokci
#termometr do wody
#miękka szczoteczka do włosów (synek urodził się z długimi włosami więc wolę i teraz tez mieć)
#chusteczki nawilżone (większa ilość bo dużo idzie )
#pampersy rozmiar 2 ( kupie odrazu z 4 opakowania żeby mieć pod ręką bo też szybko schodzą, przy synku używaliśmy dada i pampers)
#leżaczek bujaczek (mi się przy synku przydał np jak coś robiłam w kuchni czy poszłam do łazienki ,małego miałam cały czas na oku)
#koszyczek (stał na przewijaku czy w kąciku łóżeczka, znajdowały się w nim najpotrzebniejsze rzeczy kilka pampersow, chusteczki nawilżone, czy kosmetyki pielęgnacyjne balsam, czy maści do pupy, te rzeczy które najczęściej się używa)
#przewijak usztywniany nakładany na łóżeczko?? (przy synku nie korzystam z niego teraz nie wiem jeszcze)

Dla mamy do domu :
#biustonosze do karmienia 2-3 na zmianę
#koszule do karmienia
#zapas podkladow poporodowych
#wkładki laktacyjne
#ja kupie jakieś witaminy dla karmiących na wzmocnienie po porodzie
#żel pod prysznic płyn jakiś delikatny żeby zapach nie przeszkadzał dziecku kiedy będziemy karmić piersią
#maść do brodawek? ?(mi się nie przydało ale nie wiem jak tym razem będzie)
#coś do pielęgnacji rany po porodzie (wcześniej miałam nacinane krocze teraz nie wiem co mnie czeka?)

Takich rzeczy jak podgrzewacz do butelek czy sterylizator do butelek nie miałam także nie wiem.. Ja normalnie wyparzalam w misce z wrzątkiem :p
To moja lista mniej więcej, pewnie o czymś jeszcze zapomniałam wiec będę jeszcze dopisywać. Każdego lista może się różnić to oczywista sprawa ;-)

oliwiapatrycja

Dziewczyny a Wy miałyscie pieluchy muślinowe lub czy teraz kupujecie?
Czy są lepsze od tetrowych czy flanelowych ?:-)
Ja kompletujac wyprawkę dla synka w 2014 roku o pieluszkach muślinowych nie słyszałam :p

D

Deleted member 178340

Gość
Czy przewijak jest konieczny i nie można przewijać dziecka np na łóżku na podkładzie? Czy wanienka jest potrzebna a jeśli tak to nie można położyć jej na podłodze zamiast na stelażu? Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc by musieć stać myjąc lub przewijając dziecko. O wiele wygodniej jest mi siedząc na podłodze i robiąc to z takiego poziomu. Nawet prasuje na podłodze, na takim starym dobrym kawałku grubego materiału. Proszę o odpowiedź, czy to jest potrzebne z jakiś powodów czy niby ma tylko nam ułatwiać :)

9.08.18r.

oliwiapatrycja

Czy przewijak jest konieczny i nie można przewijać dziecka np na łóżku na podkładzie? Czy wanienka jest potrzebna a jeśli tak to nie można położyć jej na podłodze zamiast na stelażu? Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc by musieć stać myjąc lub przewijając dziecko. O wiele wygodniej jest mi siedząc na podłodze i robiąc to z takiego poziomu. Nawet prasuje na podłodze, na takim starym dobrym kawałku grubego materiału. Proszę o odpowiedź, czy to jest potrzebne z jakiś powodów czy niby ma tylko nam ułatwiać :)

9.08.18r.
Ja miałam przewijak taki nakładany na łóżeczko ale z niego nie korzystałam, robiłam to zawsze na łóżku tak było mi wygodnie. A wanienke miałam ze stelażem z którego nigdy nie korzystałam,stawiałam ją na podłodze bowiem tez tak dla mnie było wygodnie:-)dziecko kapalam zawsze w pokoju w wanience a nie w łazience, na łóżku rozkładalam sobie ręcznik dla dziecka i kosmetyki do pielęgnacji, wanienka blisko żebym szybko przełożyła dziecko na ręcznik. Dla mnie tak było dobrze ale co mama to inne opinie i doświadczenie ;-)

zanka200389

Miasto
Poznań
Ja wanienke miałam ale bez stelaża a kładkam ja na ławę. Nie wyobrażam sobie mając cc kucac przy dużej wannie i myć maleństwo. A przewijaka nie miałam i myślę że nie jest aż taki potrzebny. Ja nie będę kupować chyba że od kogoś dostane lub ktoś kupi

asia0509

Miasto
Skarżysko Kamienna
To lista którą ja zrobiłam wiadomo każdy może mieć inną, np rzecz która ja wpisze dla kogoś może być zbędna itp

Dla dziecka do szpitala :
#Ciuszki (jeszcze nie wiem jakie ale pewnie ze 3-4 pary body, do tego 3-4 półśpioszki,2 pary niedrapek na rączki,czapeczka bawełniana cienka albo nie jeszcze pomyśle)
#mała paczka pampersow newborn najmniejsze 1
#chusteczki nawilżone
#rożek lub cienki kocyk
#pielucha tetrowa i flanelowa
#krem do pupy bepanthen baby
#podkłady higieniczne do przewijania (przydają się również podczas porodu pod pupę no chyba że szpital daje swój)
#smoczek (napewno z Avent. Nie wiem czy dziecko będzie spokojne czy płaczek także wolę mieć awaryjnie smoczek)

Dla mamy do szpitala :
#karta ciąży i wyniki ostatnich badań
#3 koszule rozpiane
#cienki szlafrok (chociaż nie wiem czy się przyda w lato)
#biustonosz do karmienia
#kapcie -klapki
#3-4 sztuki majtek siateczkowych
#podkłady poporodowe (2 opakowania)
#wkładki laktacyjne
#laktator??
#żel pod prysznic (ja kupie biały jeleń)
#szampon do włosów (kosmetyki myślę że mini produkty zajmują mało miejsca)
#antyperspirant
#pasta do zębów, szczoteczka
#szczotka do włosów, spinka, lusterko
#ładowarka do telefonu
#woda, coś do jedzenia (jakieś herbatniki czy coś takiego suchego żeby się nie popsuło zaraz wiadomo to będzie lato)
#o książce nawet nie myślę( nie będę miała czasu wiadomo opieka nad dzieckiem a jak będzie spać to wiadomo relacje smsowe trzeba zdać lub telefoniczne z rodziną, znajomymi)
#chusteczki higieniczne

W domu przygotuje juz(miesiąc wcześniej) fotelik a wnim położę ubranka dla dziecka do wypisu jak i dla mnie żeby mąż niczego nie zapomniał

Dla dziecka do domu :
#łóżeczko
#wózek, fotelik
#komplet poduszka i kołderka
#2-3 komplety pościeli na zmianę
#2-3 prześcieradła do łóżeczka
#2-3 kocyki
#5 pieluch tetrowych, 2 flanelowe
#ciuszki ( od rozmiaru 56 do 68 ale mam już nawet kilka większych i parę 50, okaże się co się przyda a co nie jak juz dzieciątko przyjdzie juz na świat )
#płyn do mycia (emolienty najlepiej przy pierwszych dniach życia)
#mleczko do ciała
# do pupy sudocrem, bepanthen ,posypka
#octenisept ( do higieny pępka)
#patyczki higieniczne dla niemowląt
#jałowe gaziki
#witamina d lub k w zależności czym będę karmić
#butelka 0m+ (ja kupie z Avent natural 125 ml)
#wanienka (ja przy synku cały czas z niej korzystałam, została wiec nie kupuje nowej, do tego taka gąbka mata do kąpieli,mam do niej stelaż z którego ani razu nie korzystałam )
#2 ręczniki z kapturkiem
#nożyczki lub obcinacz do paznokci
#termometr do wody
#miękka szczoteczka do włosów (synek urodził się z długimi włosami więc wolę i teraz tez mieć)
#chusteczki nawilżone (większa ilość bo dużo idzie )
#pampersy rozmiar 2 ( kupie odrazu z 4 opakowania żeby mieć pod ręką bo też szybko schodzą, przy synku używaliśmy dada i pampers)
#leżaczek bujaczek (mi się przy synku przydał np jak coś robiłam w kuchni czy poszłam do łazienki ,małego miałam cały czas na oku)
#koszyczek (stał na przewijaku czy w kąciku łóżeczka, znajdowały się w nim najpotrzebniejsze rzeczy kilka pampersow, chusteczki nawilżone, czy kosmetyki pielęgnacyjne balsam, czy maści do pupy, te rzeczy które najczęściej się używa)
#przewijak usztywniany nakładany na łóżeczko?? (przy synku nie korzystam z niego teraz nie wiem jeszcze)

Dla mamy do domu :
#biustonosze do karmienia 2-3 na zmianę
#koszule do karmienia
#zapas podkladow poporodowych
#wkładki laktacyjne
#ja kupie jakieś witaminy dla karmiących na wzmocnienie po porodzie
#żel pod prysznic płyn jakiś delikatny żeby zapach nie przeszkadzał dziecku kiedy będziemy karmić piersią
#maść do brodawek? ?(mi się nie przydało ale nie wiem jak tym razem będzie)
#coś do pielęgnacji rany po porodzie (wcześniej miałam nacinane krocze teraz nie wiem co mnie czeka?)

Takich rzeczy jak podgrzewacz do butelek czy sterylizator do butelek nie miałam także nie wiem.. Ja normalnie wyparzalam w misce z wrzątkiem :p
To moja lista mniej więcej, pewnie o czymś jeszcze zapomniałam wiec będę jeszcze dopisywać. Każdego lista może się różnić to oczywista sprawa ;-)

Twoja lista brzmi bardzo rozsadnie. Spisze ja sobie i zacznę zbierać. Dodam sobie jeszcze suszarkę do włosów do szpitala (ale ja mam takie włosy, że poprostu je musze wysuszyć w innym przypadku schną kilka godzin a po wyschnięciu sa tłuste). Byłam przy obu porodach mojej bratowej i wiem że mimo umycia włosów w dzień porodu to po porodzie tez jest to konieczne.

Asteraki

Czy przewijak jest konieczny i nie można przewijać dziecka np na łóżku na podkładzie? Czy wanienka jest potrzebna a jeśli tak to nie można położyć jej na podłodze zamiast na stelażu?
Przewijak spokojnie można pominąć, ja kupiłam taką jakby matę, ktora można położyć gdziekolwiek, ale było mi wygodniej przebierać na łóżku.
To samo z wanienka, przez pierwsze tygodnie kładłam ją na podłodze. Później stała w regularnej wannie. Po przeprowadzce w ogóle nie używaliśmy wanienki, kąpałam dziecko normalnie.
Listy wyprawkowej nie zdążyłam zrobić (przedwczesny poród), wszystko kupowałam ,,po drodze" i starałam się unikać zbędnych przedmiotów.
Jeśli w szpitalu masz spędzić kilka dni to nie ma sensu szykować się jak na wojnę, tylko najpotrzebniejsze rzeczy, bo w salach zazwyczaj nie ma zbyt wiele miejsca.

Maljan

Ja sama jestem w pierwszej ciąży, ale sugeruję się doświadczeniami bratowej, które urodziła synka prawie 2 lata temu. Korzystali i korzystają do dzisiaj z przewijaka, jak również korzystali z wanienki na stelażu :)

reklama
D

Deleted member 178340

Gość
Ja miałam przewijak taki nakładany na łóżeczko ale z niego nie korzystałam, robiłam to zawsze na łóżku tak było mi wygodnie. A wanienke miałam ze stelażem z którego nigdy nie korzystałam,stawiałam ją na podłodze bowiem tez tak dla mnie było wygodnie:-)dziecko kapalam zawsze w pokoju w wanience a nie w łazience, na łóżku rozkładalam sobie ręcznik dla dziecka i kosmetyki do pielęgnacji, wanienka blisko żebym szybko przełożyła dziecko na ręcznik. Dla mnie tak było dobrze ale co mama to inne opinie i doświadczenie ;-)
Dlatego właśnie powstał temat, by każdy napisał co uważa. A to jak ktoś zrobi to zupełnie inna kwestia.
Dziękuję za odpowiedź.

9.08.18r.