reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka na maj

Ja29.29

Fanka BB :)
Witam to moja pierwsza ciąża chciałabym się dowiedzieć od doświadczonych mamusiek co potrzebuje w wyprawce dla noworodka urodzonego w maju chodzi mi bardziej o ciuszki kocyki pieluszki ile tego trzeba ;)

reklama

monitkaz

Miasto
Ok Wrocław
Witam to moja pierwsza ciąża chciałabym się dowiedzieć od doświadczonych mamusiek co potrzebuje w wyprawce dla noworodka urodzonego w maju chodzi mi bardziej o ciuszki kocyki pieluszki ile tego trzeba ;)
Moja corcia co prawda nie jest z maja, ale bratanek a i owszem.
Wydaje mi sie, ze powinnas miec 5-10 (nie wiecej) bodziakow. Kilka z dlugim rekawem i krotkim (w maju tez moze byc cieplo), kilka par spodenek, pajacyki sa wygodne. Generalnie kazdego rozmiaru max 10 sztuk. Ja osobiscie polecam takiemu malenstwu body kopertowe i pajacyki. Jak nie masz doswiadczenia to sa to najwygodniejsze ubranka. Poza tym skarpetki (tez kilka par) bluza, sweterek max 3 sztuki, nie wiecej. 1 z kapturem. Kocyki max 3 sztuki, choc pewnie i 1 wystarczy. Pieluszki 10 sztuk tez ok, moja duzo ulewala, wiec ja mialam 3 razy tyle.

Celia89

Miasto
Wieś pod Lasem
Ja brałam na start ciuszki w róznych rozmiarach usg swoją drogą a dziecko swoją drogą i sie okazalo ze na moja panne i 56 byly ogromne. Ale to byly latwiejsze czasy bo w styczniu jeszcze mogl mi parnter dowieść.
  1. Wzielabym tak na wszelki wielki 2 rozmiary po 3 komplety. Miałam body, czapeczki, nie drapki, pajace. Najwygodniej mi się ubierało córke w pajace bo nie wiedzialam ze tak bede przezywac ze ja polamie.
  2. Owijana była w coś ala pieluszka flanelowa + rożek. Też bym wziela na zapas kilka bo nie spodziewalam sie ze moze przesikac pampersa gora, albo podczas przewijania narobic szkod. 3-4 sztuki
  3. A skoro o tym mowa, podkłady sprwadziły się mi idealnie i pod tyłek w połogu i pod pupcie niemowlecia podczas przewijania- tego bierz i nie żaluj. 20 szt + / - ( dla Ciebie i dla dziecka)
  4. Pampersy- no tak trzeba przewidziec że co ok 3 h bedziesz je zmieniać przez 3 dni, wiec tego też nie żałuj :) kupka jak kupka, ale bardzo czesto idzie siusiu na samym poczatku.
  5. Laktator w razie czego
  6. pieluszka tetrowa w razie ulania i tp.
  7. butelka tez na wszelki wielki
  8. chusteczki nawilżane
  9. oliwka/ alantan/linomag - moja miala okropnie wysuszona skore
  10. Octeniseptjest i gaziki do pielegnacji pempuszki
Nic mi sie wiecej nie przydalo
Dla siebie to pizama, zarcie, woda, peralgina, gacie jak dla starej baby zeby miec w co wkladac ta wielka podpache po porodowa, w kolejnej ciazy przetestuje chyba gacie tenna :D. kosmetyki do mycia ciala wlosow i zebow i wszytsko. Nie ma co brac za duzo :p

Ja29.29

Ja brałam na start ciuszki w róznych rozmiarach usg swoją drogą a dziecko swoją drogą i sie okazalo ze na moja panne i 56 byly ogromne. Ale to byly latwiejsze czasy bo w styczniu jeszcze mogl mi parnter dowieść.
  1. Wzielabym tak na wszelki wielki 2 rozmiary po 3 komplety. Miałam body, czapeczki, nie drapki, pajace. Najwygodniej mi się ubierało córke w pajace bo nie wiedzialam ze tak bede przezywac ze ja polamie.
  2. Owijana była w coś ala pieluszka flanelowa + rożek. Też bym wziela na zapas kilka bo nie spodziewalam sie ze moze przesikac pampersa gora, albo podczas przewijania narobic szkod. 3-4 sztuki
  3. A skoro o tym mowa, podkłady sprwadziły się mi idealnie i pod tyłek w połogu i pod pupcie niemowlecia podczas przewijania- tego bierz i nie żaluj. 20 szt + / - ( dla Ciebie i dla dziecka)
  4. Pampersy- no tak trzeba przewidziec że co ok 3 h bedziesz je zmieniać przez 3 dni, wiec tego też nie żałuj :) kupka jak kupka, ale bardzo czesto idzie siusiu na samym poczatku.
  5. Laktator w razie czego
  6. pieluszka tetrowa w razie ulania i tp.
  7. butelka tez na wszelki wielki
  8. chusteczki nawilżane
  9. oliwka/ alantan/linomag - moja miala okropnie wysuszona skore
  10. Octeniseptjest i gaziki do pielegnacji pempuszki
Nic mi sie wiecej nie przydalo
Dla siebie to pizama, zarcie, woda, peralgina, gacie jak dla starej baby zeby miec w co wkladac ta wielka podpache po porodowa, w kolejnej ciazy przetestuje chyba gacie tenna :D. kosmetyki do mycia ciala wlosow i zebow i wszytsko. Nie ma co brac za duzo :p
A jaka była waga córci ? Mi też się wydaje że muszę mieć kilka ubranek mniejszych niż 56 bo ja byłam malutka 2600 i mąż podobnie

Celia89

Miasto
Wieś pod Lasem
A jaka była waga córci ? Mi też się wydaje że muszę mieć kilka ubranek mniejszych niż 56 bo ja byłam malutka 2600 i mąż podobnie
52 cm 2990 i 56 na niej wisiały. Z niektórych marek nosiła 50 tki i było ok. Moja była akurat zimowym dzieckiem więc jak ją wpakowalam w kombinezon na wyjscie 62 to utonęła. Mysle ze u Ciebie wystarczy pajacyk i zakryc w wozku/foteliku przed sloncem pieluszka :)

Ja29.29

52 cm 2990 i 56 na niej wisiały. Z niektórych marek nosiła 50 tki i było ok. Moja była akurat zimowym dzieckiem więc jak ją wpakowalam w kombinezon na wyjscie 62 to utonęła. Mysle ze u Ciebie wystarczy pajacyk i zakryc w wozku/foteliku przed sloncem pieluszka :)
Dzięki za odpowiedź:)

jasani

Miasto
Wrocław
Moja córka urodzona w czerwcu w największe upały (w maju tez juz może być gorąco) i musiałam dokupować body z krótkim rękawem. Skarpetki w ogóle się nie sprawdziły. Albo leżała nago albo w samej pieluszce. Więc za duzo tych ciuszków nie zuzyłam. Kocyki miałam chyba 3 a i tak na spacerze nie przykrywałam niczym albo pieluszka flanelową. Body tych kopertowych nie lubiłam bo dekolt był prawie na pępku. Były bardzo szerokie. Jak bylo chłodniej to pajace. Wszystkie ciuszki kupowałam na rozmiar 56 i mimo, że były trochę za duże (waga 3450 i 55 cm) to szybko do nich "dorosła". Więc moim zdaniem rozmiar 50 to niekoniecznie.

Ja29.29

Moja córka urodzona w czerwcu w największe upały (w maju tez juz może być gorąco) i musiałam dokupować body z krótkim rękawem. Skarpetki w ogóle się nie sprawdziły. Albo leżała nago albo w samej pieluszce. Więc za duzo tych ciuszków nie zuzyłam. Kocyki miałam chyba 3 a i tak na spacerze nie przykrywałam niczym albo pieluszka flanelową. Body tych kopertowych nie lubiłam bo dekolt był prawie na pępku. Były bardzo szerokie. Jak bylo chłodniej to pajace. Wszystkie ciuszki kupowałam na rozmiar 56 i mimo, że były trochę za duże (waga 3450 i 55 cm) to szybko do nich "dorosła". Więc moim zdaniem rozmiar 50 to niekoniecznie.
A w czym córeczka spała w nocy latem? Mialas cieńki spiworek czy w rożku? O przykrycie mi chodzi

jasani

Miasto
Wrocław
A w czym córeczka spała w nocy latem? Mialas cieńki spiworek czy w rożku? O przykrycie mi chodzi
Przykrywałam ją tylko flanelową pieluchą albo niczym bo było tak gorąco. W rożku spała może tylko przez pierwsze 2-3 noce, później tylko w pajacu a jak już własnie był upał nie z tej ziemi to tylko bodziak na krótki rękaw.

reklama

Octopus

Zaciekawiona BB
Moja córka urodzona w maju 2019r, nim wyszłyśmy ze szpitala był czerwiec i upały. Ubieraliśmy w body z krótkim rękawem na dwór i do spania, w dzień była w samej pieluszce no nie dało się w mieszkaniu wytrzymać. Kocyki miałam dwa, a najczęściej używałam pieluchy tetrowej do przykrywania. Wbrew pozorom w gondoli w upały jest gorąco, a łóżeczko zabezpieczone ochraniaczami też ma niewielką wentylację.