reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka prolaktyna

Ja mam dość regularne cykle 28-30 dni, owulacja co cykl jest prawidłowa (monitoruje u ginekologa). Jak do tej pory wszystkie badania ja i partner prawidłowe. Moze w końcu udało się znaleźć przyczynę problemu, czyli właśnie prolaktyne (chociaż do tej pory wszystkie badania były ok). Jutro mamy pierwsza wizytę w klinice, zobaczymy jak to dalej bedzie.
 
reklama
Ja mam dość regularne cykle 28-30 dni, owulacja co cykl jest prawidłowa (monitoruje u ginekologa). Jak do tej pory wszystkie badania ja i partner prawidłowe. Moze w końcu udało się znaleźć przyczynę problemu, czyli właśnie prolaktyne (chociaż do tej pory wszystkie badania były ok). Jutro mamy pierwsza wizytę w klinice, zobaczymy jak to dalej bedzie.
Ja na wysoką prolaktynę brałam tabletki castagnus , później z firmy swanson. Tabletki może przepisać Ci lekarz , ale są bez recepty. Maksymalnie do 3 miesięcy można wziąć , na dłużej potrzebna decyzja lekarza. Mnie udało się zajść w ciąże , teraz czekam na pierwsza wizytę u gina i na zalecane badania. Zobaczymy czy będę musiała coś dalej zażywać , ogółem prolaktyna wzrasta także w ciąży , jest ona odpowiedzialna za laktację. Natomiast jak nie jest się w ciąży , a ma się za wysoki poziom to działa jak antykoncepcja.
 
Wysoka prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę poprzez hamowanie owulacji, ale jeśli u ciebie owulacja jest to bym powtórzyła wynik. Gdyby była to 100% antykoncepcja to kobiety kp, by nie zachodziły w ciążę. Jeśli wynik będzie ponownie zbyt wysoki to lekarz przepisze tabletki na zbicie, co znacząco powinno Ci ułatwić zajście w ciążę ☺️
 
Hej dziewczyny, okres zawsze mam nieregularny miesiąc temu dostałam 22.11 dzisiaj okresu brak, współżyłam dwa razy z zabezpieczeniem, dzisiaj rano o 6 mierzyłam temp była 36,8 , nic mnie nie boli ani brzuch ani piersi, testy robiłam dwa tydzień temu i wyszły negatywnie, co myślicie czy to może być ciąża czy zaczynam świrować ?
 
Hej dziewczyny, okres zawsze mam nieregularny miesiąc temu dostałam 22.11 dzisiaj okresu brak, współżyłam dwa razy z zabezpieczeniem, dzisiaj rano o 6 mierzyłam temp była 36,8 , nic mnie nie boli ani brzuch ani piersi, testy robiłam dwa tydzień temu i wyszły negatywnie, co myślicie czy to może być ciąża czy zaczynam świrować ?
Ja robiłam test 5 dni po spodziewanej dacie miesiączki , może poczekaj jeszcze tych kilka dni , one dadzą Ci odpowiedz.
 
Z tego co mi lekarz kiedyś mówił , wzrost temp. jest moralnym stanem przed miesiączka i przed owulacją. Nie martw się na zapas , poczekaj parę dni i zrób test jeśli nie przyjdzie miesiączka. Z tego co pisałaś zabezpieczyliście się .
Natomiast jeśli Cię to niepokoi , może warto zbadać krew( beta hcg ). Da Ci jasna odp
 
reklama
Do góry