reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki poziom TSH

Agatki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2017
Postów
4 596
Miasto
Gliwice
Witam kobitki mam pytanie odnośnie wyników badania krwi konkretniej poziomu TSH w moim przypadku jest to 3,47 i obawiam się strasznie o to czy donoszę tę ciąże tym bardziej że jedno poronienie mam za sobą i nie wiem czy jego przyczyną nie był właśnie podwyższony poziom TSH. (jestem na początku 5 tygodnia) i teraz pytanie czy faktycznie mogą mieć te rzeczy coś ze sobą wspólnego? Dodam że z mężem postanowiliśmy się zacząć starać o dzidzię w grudniu i od razu w pierwszym cyklu się udało co mnie troszkę zaskoczyło nie powiem a gdzieś wyczytałam że zwykle przy problemach z tarczycą starania trwają zwykle dłużej. Wizytę u ginekologa mam dopiero na 27go i zastanawiam się czy nie iść lepiej wcześniej . Może któraś z was ma podobne doświadczenia bo ja już trochę odchodzę od zmysłów :(
 
reklama
Rozwiązanie
Jestem już po wizycie i faktycznie ginekolog stwierdziła że powinnam brać euthyrox 25 i co 4 tygodnie badanie krwi kontrolne żeby sprawdzić czy TSH maleje czy nie :)
reklama
Norma w ciąży nie powinna przekraczac 2,5. Poza tym zbyt wysoki poziom na tym etapie ciazy moze powodowac wady plodu (chodzi o mozg i komorki nerwowe). Niewatpliwie dostaniesz leki. Nie wiem czy lekarz rodzinny wypisze Ci taka recepte bo powiniem miec zlecenie od endokrynologa. Twoj gin moze wypisac....
 
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi pójdę do gin we wtorek bo to był najwcześniejszy termin ze względu na weekend i zobaczymy :) Mam nadzieję że do tego czasu wszystko będzie dobrze
 
ja w pierwszej ciazy mialam TSH 2,8 i lekarz mowil, że to wysoki wynik wiec bylam pod stala obserwacja, na szczescie obylo sie bez lekow i urodzilam zdrowa coreczke. Jednak terazm moje TSH wynosi 7,8 wzroslo bardzo szybko w przeciagu tygodnia odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i niestety poroniłam ;( teraz biore leki i dopiero po woli spada wiec z ta tarczyca to nigdy nic nie wiadomo, tzreba ja caly czas kontrolowac przynajmniej 1 raz w miesiacu.
 
Euthyrox może przepisac zwykły lekarz. Nie musi być to endokrynolog.
Ja zaszłam w ciążę z tsh 3.22 (zbite z wyniku prawie 9 z podstawową dawką euthyrox 25, selen i cynk), przestraszyłam się i poszłam priv do lekarza endo gina ten uspokoił mnie i podbił dawke do 50. Po miesiącu moja endo podwyższyła do 75, bo za wolno spadało. Obecnie moje tsh 2.92 i twierdzi, że najważniejszym czynnikiem dla malucha jest ft4. Więc głowa do góry będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:
zgadzam sie z kolezanka powyżej ze euthyrox przepisuje zwykły lekarz
i ja miałam w 4tyg tsh ponad 5! Leki zbily mi do 2,5 w 7mc znow mi podskoczyło do 4do końca ciąży brałam.eithyrox.
spokojnie nie stresuj sie bo wynik nie jest az tak wysoki . Wiec nie denerwuj sie odpoczywaj i czekamy na info we wtorek !;-))
 
zgadzam sie z kolezanka powyżej ze euthyrox przepisuje zwykły lekarz
i ja miałam w 4tyg tsh ponad 5! Leki zbily mi do 2,5 w 7mc znow mi podskoczyło do 4do końca ciąży brałam.eithyrox.
spokojnie nie stresuj sie bo wynik nie jest az tak wysoki . Wiec nie denerwuj sie odpoczywaj i czekamy na info we wtorek !;-))
U mnie w przychodni internista nie przepisze euthyroxu jesli nie przyniesiesz od endokrynologa zlecenia. Moze to zalezy jaki ma kontrakt podpisany czy co ale u mnie nie dostaniesz.
 
Ja niecale dwa miesiace przed zajsciem w ciaze dowoedzialam sie, ze mam niedoczynnosc tarczycy. Mialam wtedy TSH blisko 5, zaczelam brac leki, ale wolno mi spadalo, bo i od.malej dawki sie zaczynalo. Jak zaszlam w ciaze.to TSH mialam blisko 4, trafilam na swietna endokrynolog, w ciazy bierze sie wieksze dawki. Wszystko skonczylo sie dobrze, choc problemy byly.
 
reklama
reklama
Do góry