reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki progesteron i estradiol

Dołączył(a)
13 Kwiecień 2023
Postów
4
Dziś robiłam badania ponieważ od tygodnia spóźniał mi się okres (mam wkładkę miedzianą) od wczoraj plamienia i dziś jakby okres ale nie jest on obfity jak przy każdej miesiączce którą miałam. Wyniki badań estradiol 163.00 a progesteron 6,80. Czytałam, że przy okresie progesteron I estradiol spada a u mnie jest na odwrót. Nic z tego nie rozumiem. Temp w pochwie 37.5. Podczas stosunku poszło trochę krwi ale na podpasce tylko plamienie. Dziewczyny pomóżcie. A i dodam ,że mam wysoki poziom prolaktyny 235 już raz tak miałam. Brałam dostinex ale po zaprzestaniu znowu skoczyła
 
reklama
Skąpe miesiączki mogą być związane z podwyższona prolaktyna, jeśli pomimo stosowaniu leku nie obniżyła się może warto zmienić leki na inne , a czy po dostniexie miałaś normlane krawienia ? Być może to jest przyczyną
 
Ja kiedyś z tak wysoką prolaktyna miałam normalnie okres aż lekarz był zdziwiony. Zbiłam dostinexem i odstawiłam na miesiąc. I teraz znowu duży skok. Zastanawiają mnie te podwyższone estradiol i progesteron
 
Ale co Cię zastanawia przecież przy wkładce jest owulacja normalnie. Skąd wiesz że rośnie, a nie spada skoro tylko raz badałaś? Pewnie się owulacja przesunęła i okres przyjdzie za kilka dni jak progesteron spadnie do 0
 
reklama
Ja kiedyś z tak wysoką prolaktyna miałam normalnie okres aż lekarz był zdziwiony. Zbiłam dostinexem i odstawiłam na miesiąc. I teraz znowu duży skok. Zastanawiają mnie te podwyższone estradiol i progesteron
Prolaktyna jest wydzielana skokowo. Mój najwyższy wynik to ponad 1000. Zwykle mam 600-800. Miesiączki mam przy tym całkowicie normalne i zaszłam w dwie ciąże naturalnie w pierwszych cyklach starań, co według lekarzy też powinno być niemożliwe.
Prolaktyna wydziela się przy stresie.
 
Do góry