reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wytłumaczy mi którąś z Was , na czym to polega? :)

Dołączył(a)
12 Listopad 2012
Postów
2
Chciałam zapytać na innych forach Polonii w Niemczech, ale tak plują tam jadem, że w zasadzie nie można się nic sensownego dowiedzieć. Jestem w Niemczech od miesiąca, po niemiecku uczę się dopiero mówić, na razie ratuje mnie dobra znajomość angielskiego... Może któraś z mam, bardziej obytych z niemieckim, wytłumaczyć mi, na czym polega działanie Kautionkasse? https://www.kautionskasse.de/ Czy to jest tak, że ja im mam wpłacić kasę na kaucję i oni za to wezmą pieniądze (bo tak rozumiem funkcjonowanie depozytów), czy jest jakaś możliwość wpłacenia im tej gotówki na raty, czy w ogóle to jakoś inaczej wygląda, bo nie znam zasady działania takiej "instytucji"... Bardzo proszę o pomoc, bo ślęczenie ze słownikiem już mnie dobiło, skoro sens mogę wyciągnąć z co drugiego zdania... :(
 
reklama
Może i wygląda jak po polsku, ale sens jakoś gubiło i gubi (widziałam się dziś z translatorem, więc wiem co mówię - nie daje więcej niż słownik, a może nawet mniej...). Jednakowoż dzięki za chęci.:) Chodziło mi raczej o kogoś, kto wytłumaczy pokrótce zasadę działania tej kautiokasse. :)
 
Kasa:-) Plują jadem faktycznie, wszyscy tacy już Niemcy pełną gębą, informacjami się nie podzielą. A nie daj Boże jak się zapytasz o jakieś dofinansowani:szok: zjadą po maksie:-) A na co Ci ta kautionkasse? Żeby kaucję za mieszkanie na raty płacić?
Ta kasa działa na zasadzie banku. Wpłaca za Ciebie kaucję za mieszkanie, a Ty im spłacasz, w ratach + odsetki oczywiście. Oczywiście musisz mieć pracę. Ale zawsze można się dogadać z właścicielem, i jemu też zapłacić w ratach, szczególnie w spółdzielniach można się tak porozumieć.
 
Ostatnia edycja:
a ty avatar najmadrzejsza??? czy z tych takich "obcykanych"?:-D
kocham was,dostarczacie mi extra porcji smiechu
:-D:-D:-D co jedna to madrzejsza i na wszystkim sie zna,§ e.t.c....super jestescie:errr: zaczelam sie dobrze bawic
 
Do góry