reklama

wzmożone napięcie mięśniowe

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez iwonawojcik8, 21 Grudzień 2010.

1. iwonawojcik8

iwonawojcik8 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    pisze odnośnie mojej 6,5 miesiecznej córci.starsznie się martwie bo znajomi ostatnio powiedzieli mi ze mała chyba ma wzmozone napiecie miesniowe.nie siedzi, tzn,podniesie sie z pozycji lezacej ale zaraz opada na plecy czy boki.czesto ,przy zmianie pieluszki mała wygina sie do tyłu,unosi tułow i pupe do gory.pozatym zaczyna pelzac,stoi na czworakach ale sie buja i nie rusza z miejsca.ladnie sie bawi,trzyam dwie zabawki jednoczesnie w obu raczkach,piesci ma otwarte ale czasami kurczy palce u stop.przewraca sie z plecow na brzuch i odwrotnie,ale najbardziej zasatnawia mnie fakt ze trzymana pod pachy daje kroki na plaskich stopach.czy zglosic sie do neurologa?!?chcialam dodac ze co miesiac jezdzimy na kontrol do pediatry i lekarz nic nie zauwazyl, nic nie mowi,a to moje pierwsze dziecko i ja napwet nie zwracalam uwagi na takie rzeczy bo nie wiedzialam.prosze dajcie jakies odpowiedzi.

2. dorianna

dorianna Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moim zdaniem, jeśli się przejmujesz, zapytaj pediatry. Opinią znajomych się nie przejmuj, teraz niestety jest moda na wzmożone napięcie mięśniowe - odnoszę wrażenie, że każde dziecko dokoła mnie ma zdiagnozowane wzmożone napięcie, zdrowe czy chore.

3. reklama
  4. aaga1407

aaga1407 Mama Julki (ur. 29.01.07)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To ze córka nie siedzi to moim zdaniem nie jest powód do niepokoju, mała ma dopiero 6,5 miesiaca i jeszcze ma czas. Moja córka miala wzmozone napiecie, wykryte jak miała 3,5 miesiąca. Cwiczylismy z nioa w domu met. Vojty, nie powiem zeby bylo to przyjemne, ale mała zaczęła szybko wszystko łapac i dorównała do rówiesników a w rezultacje ich przegoniła w rozwoju. Ni ebde tu teraz opisywac szczególow, jezeli bedzies zchciala cos wiedziec to pytaj, odpowiem jezeli bede znała tylko odpowiedz:-). W każdym razie jezeli podejrzewasz, ze cos jest nie w porządtku to skonsultuj sie jeszcze z jakims lekarzem. Im wczesniej wykryte wnm tym szybciej zaczniecie cwiczyc i tym szybciej mala dorowna do rówiesników.
    Poza tym wydaje mi sie, ze jak ci juz ktos zaszczepił ta mysl w głowie to i tak pewnie bedziesz chciala sie upewnic:tak:

5. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, z opisu wynika, że nie ma powodów do niepokoju. Córeczka ma prawo jeszcze niepewnie czuć się w pozycji siedzącej, po prostu nie jest jeszcze gotowa do samodzielnego jej utrzymania. Siadanie, czworakowanie, wstawanie to umiejętności pojawiające się w naszym rozwoju ruchochym około 9 miesiąca życia. Mała przekręca się na brzuch i odwrotnie, to jest umiejętność na 6-7 miesięcy! Jednocześnie potrafi przyjać pozycję czworaczą, a to już 8 miesiąc. Dzieci bardzo często siadają samodzielnie z pozycji czworaczej i to po rozpoczęciu lokomocji w tej pozycji. Bujanie się w czworakach to norma, tak maluchy szykują się do ruszenia do przodu. Mam tylko jedną uwagę - chwyt pod pachy może nasilać napięcie wyprostne, najlepiej unikać tego sposobu podnoszenia dzieci. Mimo wszystko pokazałabym córeczkę neurologowi, badanie najlepiej rozwieje Pani niepokój. Pozdrawiam. Anna Sikorska

6. *AgA*

*AgA* maj'09 Zofikowa Mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    Pani Aniu mam pytanie dot mojej 20 miesięcznej córeczki.
    Córeczka miała zdiagnozowane wzmożone napięcie mięśniowe gdy miała 4-5 m-cy. Trafiałam na świetną rehabilitantkę, która stosowała metodę Vojty. Córka była rehabilitowana 3 razy dziennie aż do końca 9 m-ca ponieważ naszym celem było raczkowanie.
    Na dzień dzisiejszy Zosia nadal lubi w zabawach wyginać się do tyłu, w nocy gdy śpi na boku jest wygięta w łuk, widać że lubi taka pozycję. Mówi tylko kilka słów a wiadomo że napięcie mięśni w jej przypadku było w okolicach karku. Zdarzają jej się drżenia rąk przy wzburzeniu (neurolog nie widzi w tym nic złego zalecił wit b)
    Zastanawiam się czy powinnam nadal kontynuować ćwiczenia? I czy napięcie mięśniowe ma jakieś odzwierciedlenie w postępach dzieci w przyszłości?

7. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, najlepiej byłoby skonsultować się z rehabilitantką, która zna świetnie dziecko. Z moich doświadczeń wynika niestety, że perypetie z napięciem mięśni we wczesnym dzieciństwie mogą mieć wpływ na kontrolę postawy, problemy z pozycją zgięciową. Trzeba obserwować małą i raz na jakiś czas pokazywać zaufanej rehabilitantce. Moi popdopieczni wyprowadzeni we wczesnym dzieciństwie z różnych problemów(asymetria, wzmożone napięcie.... itd), często wracają do mnie w wieku 4, 6 lat najczęściej z powodu wady postawy. Polecam pokazywanie dzieci raz na 6miesięcy, raz na rok osobie, która prowadziła dziecko we wczesnym dzieciństwie. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy, a niepokój zniknie. Pozdrawiam

Poleć forum