reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

z czym ziemniaczki

irfinka

psotnisia
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2007
Postów
258
Miasto
Nowy Targ
hej chialabym zrobic synkowi puree z zmiemniaczkow ale nie wiem co dodac do nich slyszalam ze masla sie nie powinno dawac doradzcie z czym wy mieszalyscie ziemniaczki do zupki dodaje mu oliwe z oliwek bo jeszcze mieska nie je

zdjcie041jn1.jpg
 
reklama
o ile wiem, masła nie powinno się dawać, jeśli dziecko ma alergię na mleko krowie
ja swojemu daję na zmianę masło i oliwę
samych ziemniaczków jeszcze nie dawałam (i już pewnie nie dam;-)bo i po co), od początku były z innymi warzywkami (marchew, piertuszka, seler, por - ostatnie dwa ostrożnie - seler może uczulać, por wywołać wzdęcia):tak:
a i co do oliwy w zupce (tak na przyszłość) bez wzgl na to czy jest mięsko czy nie, tłuszcz powinien się w niej znaleźć
 
tak jak pisze saratonie - zalecane jest dawać mięso bez wywaru (jeśli wywar to chyba dopiero po 8 -cu, choć różne są zdania na ten temat)
mój Michał ma 8,5 m-ca i dostaje bez wywaru (ale chyba zacznę wprowadzać wywar)
jednak nie wiem, jak jest z tłuszczem, jeśli jest na wywarze z mięsa
wiem tylko, że do 3 latek nie powinno się ograniczać tłuszczów w diecie dziecka, tzn nie serwować wersji "light" (ale też nie przesadzać i ładować tłuszczu nie wiadomo ile)i np w późniejszym okresie krowie mleko daje się pełne a nie odtłuszczone, bo tłuszcze są potrzebne do prawidłowego rozwoju małego organizmu
 
ja chcialam malemu gotowac gołąbka i wlasnie nie wiem czy samo miesko czy wywar tez bo gołąbki nie sa tluste:-)
 
reklama
Tłuszcz swoją drogą,bo chyba chodzi o białko wydzielane z gotującego się mięsa czo kości.Ja jestem na diecie wątrobowej i też nie mogę zup na wywarach jeść:no:.
 
Do góry