reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Z wychowawczego na l4

polcia177

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2016
Postów
2 698
Witam jestem obecnie na wychowawczym i chciałabym przejść na l4 ciążowe.Czy muszę wrócić na jeden dzień do pracy a potem isc na zwolnienie. Czy mogę przedstawić zwolnienie od razu pierwszego dnia po ukończeniu wychowawczego?
 
reklama
Cześć. Składasz wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego, a w dniu powrotu do pracy przedkładasz zwolnienie. Ja tak zrobiłam i nikt nie miał zastrzeżeń. Oczywiście pracodawce poinformowałam, że do pracy nie wróce.
 
Też od razu zamierzam szefową poinformować że nie wracam do pracy. Dzięki za odpowiedz. Tak ogólnie myślałam ale jak zaczęłam czytać na internecie to jakies były sprzeczne informacje.
 
Ja żadnych problemów z ZUS nie miałam. Przerwałam urlop w grudniu. W dniu w ktorym miałam wrócić dostarczyłam zwolnienie. Ważne jest, żeby zwolnienie wystawione zostało od dnia powrotu do pracy, żeby nie pokrywało się z urlopem wychowawczym (na to zwróciła mi uwagę kadrowa). W maju urodziłam córkę i aktualnie jestem już na macierzyńskim. Pozdrawiam
 
Do góry