reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały przyrost crl

Dołączył(a)
14 Kwiecień 2022
Postów
2
Cześć dziewczyny. Dziś jestem w 9 tygodniu ciąży plus 5 dzień. Wczoraj z powodu bólu brzucha i zaniku objawów ciąży byłam na usg. Wybrałam pierwszą z brzegu placówkę. U swojego lekarza byłam w 7+4 i crl wynosiło 13 mm. Wczoraj okazało się, że serduszko bije, nie wiadomo skąd ten ból brzucha ale crl wynosiło tylko 23 mm. Czyli urosło za mało. Zamiast 9+4 wychodzi 9+0. Czy moja ciąża się źle rozwija? Jestem przerażona. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero za tydzień.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Dziś jestem w 9 tygodniu ciąży plus 5 dzień. Wczoraj z powodu bólu brzucha i zaniku objawów ciąży byłam na usg. Wybrałam pierwszą z brzegu placówkę. U swojego lekarza byłam w 7+4 i crl wynosiło 13 mm. Wczoraj okazało się, że serduszko bije, nie wiadomo skąd ten ból brzucha ale crl wynosiło tylko 23 mm. Czyli urosło za mało. Zamiast 9+4 wychodzi 9+0. Czy moja ciąża się źle rozwija? Jestem przerażona. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero za tydzień.
Na spokojnie. Myślę że lekarz coś by powiedział, gdyby go to zaniepokoiło. Może po prostu źle zmierzył. Nie stresuj się.
 
Każde urządzenie jest inne.
Pamiętam gdy na początku 2 trymestru na jednym urządzeniu waga wynosiła ... ( nie pamiętam teraz dokładnie .... ) ### , a tydzień później na innym urządzeniu wynosiła ***. Różnica wskazywała spadek wagi aż o 200g.
Po prostu wszystko zależy od urządzenia i tego jak ,,kliknie" lekarz na ekranie, wystarczy o kawałek przesunąć w tę czy we wtę i już pomiar jest inny.
Także tym się specjalnie nie kieruj, a tym bardziej jeśli są to dwie różne placówki i inni lekarze.
 
U nas było:

6+0 - pomiar 6+1
7+0 - pomiar 7+0
8+0 - pomiar 7+4
9+0 - pomiar 9+0
10+ 0 - 10+5
12+0 - 12+4

Nic się nie przejmuj, też się bardzo martwiłam w 8+0 ( logika swoje, emocje swoje). Dziś 34+3 u nas 🙂
 
Cześć dziewczyny. Dziś jestem w 9 tygodniu ciąży plus 5 dzień. Wczoraj z powodu bólu brzucha i zaniku objawów ciąży byłam na usg. Wybrałam pierwszą z brzegu placówkę. U swojego lekarza byłam w 7+4 i crl wynosiło 13 mm. Wczoraj okazało się, że serduszko bije, nie wiadomo skąd ten ból brzucha ale crl wynosiło tylko 23 mm. Czyli urosło za mało. Zamiast 9+4 wychodzi 9+0. Czy moja ciąża się źle rozwija? Jestem przerażona. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero za tydzień.
Nie stresuj się, wszystko zależy od tego jak dokładnie dany ginekolog zmierzy i od sprzętu na jakim pracuje. Co do ustania objawów ciążowych to nie świadczy to tylko i wyłącznie o poronieniu. U mnie objawy ustawały, po to, by zaraz się pojawić ponownie 🙂
 
Nie stresuj się, to są przecież milimetry! Bardzo łatwo się pomylić. Różny lekarz, rozny sprzęt. Nawet w dużo starszej ciąży są rozbieżności a co dopiero przy takich małych wartościach. Głową do góry!
 
reklama
4 dni różnicy nie mają znaczenia na tym etapie :) tym bardziej na różnych sprzętach. pamiętam że na moim wydruku było napisane. nawet w nawiasie +/- 3 dni.
U nas na sprzęcie było +/-8 dni jak byłam na pierwszych USG. A też w którymś momencie wyszło nam że w ciągu tyg czy dwóch urósł ok 2mm... Pojechaliśmy sprawdzić na sor w szpitalu gdzie wiedziałam, że mają dobry sprzęt to sprawdzili i faktycznie maluch był odpowiedniej wielkości (nie pamietam już tych wymiarów).
Teraz skończyliśmy 33tc.
 
Do góry