reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały przyrost zarodka?

Wiktoria_W

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Październik 2019
Postów
20
Cześć dziewczyny.

Wczoraj wróciłam z usg i mój zarodek to CRL 3,7mm. Tydzen wcześniej był CRL 2.5mm.... Serduszka na razie nie słychać... Lekarz powiedział jeszcze tydzen poczekać...
Czy któraś tak miała? Czy jest szansa że maleństwo jeszcze zacznie rosnąć w odpowiednim tempie i nadgoni?
Owulacje miałam 22 września (wiem napewno bo było monitorowanie usg)
Wiek ciąży 6+5 według owulacji oraz
według USG 6+1
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Ale dziewczyna wprost napisała, że miała monitoring owulacji.
Niczego nie musisz się tu domyślać.
Poczytaj o USG wczesnej ciąży i dopiero wtedy się wypowiadaj odnośnie bzdur.

Większość z was zatrzymała się na metodzie Naegelego i nie dopuszczacie do świadomości, że i tutaj medycyna nie stanęła w miejscu.
Jeżeli wiekszość z nas zatrzymała sie na tej metodzie to równiez większość lekarzy, którzy właśnie tak liczą wiek ciąży. Zazwyczaj data z usg pokrywa się z datą OM, dlatego pytałam o ostatnią miesiączkę. Przy regularnych cyklach oczywiście. I proszę nie pouczaj mnie.
A który to tydzień ciąży? Ja jak byłam u lekarza w 6+0, to też nie było serduszka. Był tylko pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Serduszko pojawiło się na kolejnej wizycie.
6+5 według owulki. Ale według USG to 6+1
Wiec 4 dni różnicy. Ale różnica mnie nie tak martwi jak za mały przyrost zarodka w porudnaniu do poprzedniego USG.
 
6+5 według owulki. Ale według USG to 6+1
Wiec 4 dni różnicy. Ale różnica mnie nie tak martwi jak za mały przyrost zarodka w porudnaniu do poprzedniego USG.
Pamiętaj proszę, że bardzo ciężko jest przy tak małej ciąży odpowiednio określić wielkość zarodka. To są milimetry. Więc równie dobrze tydzień temu lekarz mógł zaznaczyć za duży obszar, jak i teraz za mały. Dlatego ta różnica wielkosci może wychodzić za mała.

Myślę, że nie masz czym się martwić. Spokojnie poczej jeszcze ten tydzień na serduszko.

Trzymam kciuki!
 
Jest jeszcze mala i bedzie rosla,glowka tez jej bedzie rosla, badz pod opieka lekarzy,ale mysle ze przesadzasz troche.Mysle tez ze sa mamy ktore by chcialy by ich dzieci byly sliczne i idealne i sie troche doszukuja i przesadzaja.mnie np denerwuja zeby mojego synka,i porownuje je z zebami innych dzieci automatycznie.ladna twarzyczka a zabki nie bardzo,ide z nim do ortodonty.Ale widze ze ja robie z tego wiekszy problem niz on,on sie cieszy ze sa zdrowe.
 
Jest jeszcze mala i bedzie rosla,glowka tez jej bedzie rosla, badz pod opieka lekarzy,ale mysle ze przesadzasz troche.Mysle tez ze sa mamy ktore by chcialy by ich dzieci byly sliczne i idealne i sie troche doszukuja i przesadzaja.mnie np denerwuja zeby mojego synka,i porownuje je z zebami innych dzieci automatycznie.ladna twarzyczka a zabki nie bardzo,ide z nim do ortodonty.Ale widze ze ja robie z tego wiekszy problem niz on,on sie cieszy ze sa zdrowe.
Chyba nie ten temat...
 
Cześć dziewczyny.

Wczoraj wróciłam z usg i mój zarodek to CRL 3,7mm. Tydzen wcześniej był CRL 2.5mm.... Serduszka na razie nie słychać... Lekarz powiedział jeszcze tydzen poczekać...
Czy któraś tak miała? Czy jest szansa że maleństwo jeszcze zacznie rosnąć w odpowiednim tempie i nadgoni?
Owulacje miałam 22 września (wiem napewno bo było monitorowanie usg)
Wiek ciąży 6+5 według owulacji oraz
według USG 6+1
Mi.sie pokazalo.serduszko w 7+5 teraz jestem w 21 tyg:) daj czas dzidziulkowi:)
 
Cześć dziewczyny.

Wczoraj wróciłam z usg i mój zarodek to CRL 3,7mm. Tydzen wcześniej był CRL 2.5mm.... Serduszka na razie nie słychać... Lekarz powiedział jeszcze tydzen poczekać...
Czy któraś tak miała? Czy jest szansa że maleństwo jeszcze zacznie rosnąć w odpowiednim tempie i nadgoni?
Owulacje miałam 22 września (wiem napewno bo było monitorowanie usg)
Wiek ciąży 6+5 według owulacji oraz
według USG 6+1
A kiedy miałaś ostatnią OM? Wieku ciąży nie ustala się wg daty owulacji.
 
reklama
reklama
Wręcz przeciwnie. Wiek ciąży liczy się od owulacji i jest to 2+0 dla ciąży.

To metoda liczenia przy cyklach dłuższych/krótszych niż standardowe 28 dni.
Gdy nie masz monitoringu owulacji to nie wiesz kiedy ona była dokładnie ani kiedy było zapłodnienie, więc przyjmuje się początek ciąży jako pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Jest to metoda Naegelego, którą stosuje się od lat. Dlatego są te widełki +/- 2 tygodnie. Nie bez powodu 38 tc to już ciąża donoszona. Później wiek koryguje się w usg, więc proszę nie pisz bzdur.
 
Do góry