reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

za wczesne stanie?

Dołączył(a)
14 Grudzień 2008
Postów
14
moj 6mies.synek od jakiegoś czasu stoi sam w łóżeczku.nawet w nocy sie budzi i wstaje.czy nie za wcześnie na stanie?próbuje tez chodzic
 
reklama
Podobno jezeli to same dzieci robia bez udzialu rodzicow to dla nich naturalne wiec chyba przyszedl czas na Twojego synka:-)Moj ma 7 miesiecy tez juz zaczyna stawac ale jeszcze malutko;-)
 
U nas było podobnie. Mały sam zaczął wstawać w łóżeczku około 6 miesiąca. Jest bardzo aktywnym dzieckiem. Wszędzie go pełno. Obecnie ma 9,5 miesiąca i sam potrafi obejść cały pokój trzymając się mebli. Sam jednak nie chodzi i wcale go do tego nie zmuszam. Jeżeli będzie czul się pewnie to sam będzie próbował.
Tak jak pisała Klaudynka, jeżeli dzieci robią to same, to na pewno jest wszytko ok.
Nie masz się czym martwic.
 
Paulinka też zaczęła wstawać sama jak miała 7 miesięcy , jak skończyła 8 miesięcy to zaczęła chodzić za rączki. Etap prowadzania trwa do dziś tyle że za jedną rączkę. Mam nadzieję że niebawem będzie chodzić sama. Myślę że jeśli dziecko nie czułoby się na siłach to by nie wstawało. Paulinka szybko wstała ale potrzebuje sporo czasu na to aby zacząć samodzielnie chodzić. Nie zmuszamy jej do tego bo na wszystko przyjdzie czas.
 
Moja Nicole zaczęła wstawać jak skończyła 6-7 miesięcy,a teraz już tupta sobie po domku bez niczyjej pomocy. Jeżeli się nie zmusza dziecka to nic złego się nie dzieje:tak:
 
Moja starsza córcia pierwszy raz wstała w łóżeczku na kilka dni przed skończeniem 6 miesięcy. Za rączki, czy przy meblach chodziła mając 8 miesięcy, ale samodzielnie potuptała "dopiero" kiedy miała 10 i pół miesiąca, także od takiego wstawania do biegania jeszcze daleka droga :)
Młodsza ma 8 i pół miesiąca i też już przemieszcza się na nóżkach wzdłóż kanapy, ale z pierwszymi butkami wstrzymamy się pewnie do wiosny..

Pozdrowienia dla małych łóżeczkowych piechórów :)
 
aga31 jak dziecko jest gotowe to wstaje samo ;-):tak: Julka też zaczęła stać na 6 miesięcy a dwa dni przed 10 miesiącem pierwszy raz zrobiła kilka samodzielnych kroczków których z dnia na dzień było coraz więcej :tak: więc już od 3 miesięcy chadza sama i nigdy nie była prowadzana za rączki ;-) czekałam aż sama ruszy ;-)

Co prawda mój ortopeda do którego pobiegłam chwila moment powiedział żeby w miarę możliwości ściągać ją do raczkowania ze względu na to że kości są jeszcze elastyczne i żeby nie utwardziły się z krzywizną;-)

A tym stawaniem w nocy to się nie przejmuj hehe to normalne. Dziecko zdobyło nową umiejętność i namiętnie ją ćwiczy nawet przez sen:-D u nas było to samo :-D:-D:-D
 
reklama
mój synek jeszcze nie stoi,w sumie to dopiero zaczyna raczkować! ale ortopeda w 6tym miesiącu powiedział,że jak mały zacznie jtro chodzić to nic w tym złego,ma do tego prawo:-)
 
reklama
Do góry