reklama

ząbkowanie czy możliwe takie objawy ?

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez lenka1983, 10 Sierpień 2011.

1. lenka1983

lenka1983 Fanka BB :)

Mamusie proszę o radę .
    Od jakiś dwóch tygodni moja córeczka podczas karmienia pręzy się bardzo ,robi się czerwona i płacze .Wygląda to tak jakby miała kolke .Podkurcza nózki .Podobnie jest przed snem ,jak ssie smoka ,bardzo się denerwuje i pręzy się cała i płacze.
    Do tej pory była pogodnym dzieckiem ,bez kolek ,z apetytem że hohho potrafiła się bawić w ciągu dnia po 3 godziny ,śmiała się gruchała ,w ogóle nie marudziła ,a teraz wstaje marudzi ,jak je to płacze i pobawi się godzinke a raczej pomarudzi i znowu chce spać .Zaczeła się ślinic i rączki też wkłada do buzi
    Nie poznaje mojej córki .
    Czy to wszystko może zwiastować ząbkowanie?
    Zrobiłam jej kontrolną morfologie razem z crp i jest wszystko okey,więc chyba nie ma możliwości aby miała zapalenie ucha lub infekcje ddróg moczowych ?
    Chyba że moje dziecko teraz zaczeło kolki w co nie wierzę .
    Z gory dziękuje za rady

2. lenka1983

Bardzo przepraszam ,umieściłam ten temat w nie tym pod forum.Proszę moderatora o usunięcie tematu .

3. reklama
  4. młodamamusia18

młodamamusia18 DziekujeBogu ze cie mam;*

to moga byc kolki.
    Moj tez miał kolke i włsnie tak samo robił jak twoja mała.
    Mozliwe tez ze to zabkowanie mi wyszedł pierwszy zabek jak miałam 3mc. Ale stawiam ze to kolki.
    POdaje małemu kropelki BOBOTIC i kolek nie ma

5. lenka1983

Moja córka była do tej pory na bebilon ar ,dzisiaj już podołam jej bebilon pepti -może jakaś alergia jej się pokarmowa w ten sposób uwidacznia.Ale kupki ładne ,chociaż ma zaparcia ,zero wysypki.Ona też kiedyś miała kolki tzn 2 miesiące temu ,ale przeszły i do teraz było okey wszystko .Liczyłam na to że jak Oliwia skończy 3 miesiące skończą sie problemy żoładkowe .A tu niespodzianka

6. młodamamusia18

młodamamusia18 DziekujeBogu ze cie mam;*

Jak młody skonczył 3tyg dałam mu BEBIKO 1 nie mogłam karmic dalej piersia:-:)-( . I w dzien gdy skonczyl 3 tyg dostał kolki nie wiedziałam co robić . To był najdłuzsze 3h w moim zyciu . NA drugi dzien przepisał mi lekarz te kropelki mozna je dostac bez recepty. I jak reką odjął nie ma kolek.
    Tez slyszałam ze do 3 mc a nawet do 6mc moga wystapić kolki .

7. MałaAnka

MałaAnka Fanka BB :)

obstawiam skok rozwojowy, pozdrawiam

8. lenka1983

Też się zastanawiałam nad tym skokiem rozwojowym .No faktycznie Oliwcia dzisiaj przewróciła się z plecków na boczek i usilnie chciała na brzuszek ale jej nie wychodziło .A wczoraj jeszcze nic na to nie wskazywało .

martwie się tym też że jak ją przewróciłam na brzuszek to tak jej się ulało samym kwasem żoładkowym z wodą .Pewnie szybko trawi żołądek to bebilon pepti .

A co do kropelek bobobit mam je oczywiście ,tylko u nas był a może jest jeszcze -to się okaże na dniach jak mała bedzie piła rzadkie mleko -problem z refluksem .A po tych kropelkach nie tylko ładnie gazy odchodzą ,ale także często się odbija ,a Oliwcia jest tak przewrażliwiona na tym punkcie i straszne wtedy zawodziła .
    Ale na pewno to nie są kolki ,ona jak je miała to krzyczała bardzo mocno przez godzine i potem padała z wykończenia .

9. lori81

lori81 Fanka BB :)

U nas tak sie objawiały problemy z zołądkiem,układ pokarmowy nie dojrzał do konca tyle ze ja karmiłam piersią.Czasami młody szarpal sie na piersi i nie chciał pić.Często mu sie odbijało i ulewał strasznie taka serwatka własnie.Moze bedziesz musiała zagęszczać mleko?A dlaczego zmieniłas mleko ze wzgledu na zachowanie?Dopiero teraz około 7-8 miesiaca wszystko u nas przeszlo jak ręka odjął, a takie akcja zdarzały nam sie co jakis czas.

10. reklama
  11. lenka1983

Malutka od drugiego miesiąca jest na bebilonie ar -mleko zagęszczone właśnie przeciw ulewaniu .I tolerowała to mleko i nagle taki zmienny stan.
    Oliwia miała stwierdzony refluks ale po phametrii wyszło że na szczeście nie jest kwaśny .
    Stwierdziłam że ja za bardzo panikuje ,przecież badania są okey ,ona i tak dużo waży bo 6760 i ma 69 cm wzrostu więc nic się nie stanie jak trochę teraz słabiej teraz sobie podje przez to jej rzucanie się.Poczytałam o tych skokach rozwojowych i na bank ona teraz to przechodzi .
    Dlatego odstawiam to bebilon pepti wracam do ar ,i obserwuje moje dziecie które sobie teraz tak słodziutko śpi ssąc paluszki bo smoczuś jej wypadł

12. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

chyba mleka bez konsultacji nie można zmieniac,ot tak sobie.
    Objawy jakie piszesz pasują też do zagazowania się dziecka,pomimo,że burka (pierdzi) to może nie do końca się pozbyc powietrza nagromadzonego w żołądku .

Zresztą na początku piszesz,że była zawsze pogodnym dzieckiem,bez kolek,w następnym poście dowiadujemy się,że jednak miała kolki,a w jeszcze następnym,że ma refluks :sorry: Robicie coś z tym refluksem? Bo moim zdaniem to żaden skok rozwojowy,a problemy gastryczne :blink:

Poleć forum