reklama

Ząbkowanie i biegunka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 15 Lipiec 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Jestem załamana; od piątku jestem na prochach na uspokojenie gdy dziecko śpi siedzę i płacze. Wychodzą górne zęby jedynki a mój maluch coraz mniej je i pije a stolce robi coraz rzadszei częstsze. Staram się jak mogę żeby pomóc. A pomysłów coraz mniej, nie daję rady już. Dziaselka juz i różnymi żelami smarowalam, tantum verde psiukala., ibufen podawalam i ciągle nic. Poradźcie coś bo chyba posiwieję i się załamię.

2. happybeti

happybeti show must go on...

Po pierwsze weź się w garść , a przede wszystkim odstaw prochy :eek:...
    KAŻDE dziecko to przechodzi , niestety, nie jesteś pierwszą ani ostatnią mamą, która musi na to patrzeć .
    By ulżyć małemu, możesz mu podawać np mocno schłodzony (chwila w zamrażarce) kawałek jabłka w takiej specjalnej siateczce- "smoczku" .
    To, że mniej je i pije, to normalne- jak ma obolałą buzię, to nie bardzo ma ochotę na jedzenie i picie. Biegunka też się zdarza dość często w takich wypadkach. Dawaj mu pić i nie panikuj. TYM dziecku nie pomożesz.
    Wiem, co czujesz- moja córka też strasznie przechodziła to ząbkowanie i też wszystko pomagalo jedynie na chwilę. Nic nie poradzisz...trzeba to przetrwać- W DOBREJ KONDYCJI, DLA DOBRA DZIECKA. Twoje płacze i histerie na nic mu się nie zdadzą. Masz mieć siłę, by przez to z dzieckiem przejść. A gdy mały śpi, to zamiast plakać, też się zdrzemnij, by odpocząć i mieć siłę go pocieszać, gdy będzie płakał.

3. reklama
  4. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

andzelika, mogę Ci coś doradzić? Masz dziecko ze stycznia, tak jak ja - "zapisz" się do styczniówek 2015, wszystkie tam przechodzimy przez to samo, co Ty i nie będziesz musiała zakładać codziennie nowych tematów z osobno opisanym każdym jednym problemem.

5. bojąca

bojąca Fanka BB :)

póki niema silnej biegunki podawaj mu po prostu często a po trochu pić najlepiej wodę gdyby jednak miał silną biegunkę idź do lekarza
    podaj mu schłodzony w lodówce gryzak i staraj się odpocząć w międzyczasie

6. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

7. andzelika87

Staram się nie pokazywać złych emocji przy dziecku duszę to w sobie uśmiecham się,śmieję się razem z nim bawię wszystko co tylko można. Wiem że nie jesteśmy jedyni z ząbkowaniem dzieci różnie przechodzą,myślałam że z górnymi będzie jak z dolnymi, mało co się działo a tu taka niespodzianka na którą gotowa nie byłam, stres mnie zżera od piątku ubyło 3 kg i coraz mniej sil mam tym bardziej że mój klocus chce non stop na rękach, rozumiem go potrzebuje bliskości tylko jak długo będzie to trwać. Dzięki za zaproszenie.

8. Ola1

Ola1 Początkująca w BB

U nas ząbkowanie zaczęło się po 6 miesiącu i również było ciężko na początku. Mała brała ciągle coś do buźki i strasznie marudziła. Robiliśmy masaże dziełek, chłodzone gryzaki, a na noc podawaliśmy Camilię, więc noce całkiem dobrze przesypialiśmy. Na szczęście już po ząbkowaniu, ale nie najgorzej wspominam ten okres :)

9. marlena91

marlena91 Fanka BB :)

My jestesmy na etapie wychodzenia gornych jedynek, i podobnie jak u was, sa luzniejsze kupy co jest norma, w nocy spie po 3-4 godziny. Bo jak sie budzi to potrafi poltorej godziny zasypiac.. W dzien marudzi i jest bardziej wrazliwy na bol, ktorego normalnie nie odczuwa ( np uderzenie sie zabawka ) i tez mam chwile kiedy mam dosc, ale placz nic nie pomoze, bedziesz jeszcze bardziej zmeczona.
    Niestety taka kolej rzeczy, trzeba byc z dzieckiem kiedy nas potrzebuje i uspokajac jak go boli, srodki przeciwbolowe, tez moga miec slabe znieczulenie..
    W koncu to minie i znowu bedzie dobrze, do nastepnego zeba! :)

10. reklama
  11. Ewelonka121

Ewelonka121 Początkująca w BB

U nas pierwsze ząbki były najcięższe nasza córcia strasznie się męczyła, marudziła i mało sypiała,a zamiast tego wolała sobie krzyczeć :) Ale zaraz szybko zaczęliśmy podawać chłodzone gryzaki i posiłki do tego masaż dziąsełek oraz Camilie, bo jak pisze forumowiczka u góry może działać łagodząco i właśnie u nas dawała sporą ulgę a szczególnie w nocy, bo mała sypiała o wiele dłużej :)

12. andzelika87

Młodemu w końcu wyszły dwie górne jedynki i dwójki hurtowo poszło :baffled:schudłam z nerw a raczej z bezradności parę dobrych kilo; no i niestety chyba teraz dolne dwójki idą bo coś już zaczyna się dziać w dziąsełkach; mam nadzieję że powtórki z rozrywki nie będzie:angry:

Poleć forum