reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie. Rok i brak zębów.

isabela:)

Mamusia żabci :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2009
Postów
1 209
Kochane proszę podnieście mnie troche. Mała ma 13 miesięcy i ani jednego zdjęcia. Jutro jedziemy na kontrole do profesora stomatologi dziecięcej. Jak bedzie wyglądało badanie, była któraś ? Czy któreś z Waszych dzieci tez zabkowalo tak późno?
 
reklama
Moja córcia ma rok i jakieś dwa tygodnie temu wyszły jej pierwsze zęby- trzy naraz.
Synek koleżanki miał 14 miesięcy jak wyszedł mu pierwszy ząbek. Nasza pediatra twierdzi, że są dzieci, które nawet w okolicach 18 miesiąca zaczynają ząbkować, a endokrynolog w szpitalu powiedziała, że po 24 miesiącu wymagana jest konsultacja u stomatologa.

Myślę, że na tym etapie stomatolog nic nie powie. Obejrzy dziąsła- oceni czy ząbki zaczynają się przebijać. Myślę, że to za wcześnie na inne ingerencje.

A czy Twoje dziecko gryzie? Jada twarde owoce i warzywa, chleb???
 
Tak, jest na blw. Nie wyobrażam nie dawać jej kawałków w tym wieku mimo braku zębów. Je wszystko żadnych papek. Mięsko jabłuszko itp wszystko w kawałkach.
 
Prawdopodobnie zrobią prześwietlenie RTG, aby sprawdzić czy utworzyły się zalążki zębów - czy jest to potrzebne - nie mam pojęcia bo nie jestem dentystą, z mojej wiedzy wynika, że nawet jeśli wyjdzie brak zalążków, to na tym etapie nic się nie da zrobić i pozostaje cierpliwie czekać. Leczenie protetyczne wykonuje się około 6r.ż.

PS. Jeśli temat Cię zainteresuje, to możesz poczytać o hipodoncji (zjawisko braku 1 zęba lub większej ilości)
 
moja córeczka, miała 13 miesięcy i zaczęła ząbkować, teraz 25 miesięcy i wychodzą 3, a jeszcze 5, w sumie nie ma za bardzo jak to przyspieszyć....
 
Do góry